Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan bébiétel, ami 4...

Van olyan bébiétel, ami 4 hónapos kortól adható, és eper van benne?

Figyelt kérdés

Eddig akármit kóstolt a lányom, nincs elragadtatva. A sütőtök volt eddig, ami tetszett neki. De se az alma, se a barack, se a répa. Eddig ezeket próbáltuk. De tegnap oltás után hőemelkedése volt, és kapott Panadol szirupot, ami epres. És nagyon ízlett neki. Így gondoltam, ha van epres bébiétel, akkor kipróbálnám, hátha.

Vagy esetleg valami hasonlóan édessel próbálkozzak? Mondjuk szilvával, vagy trópusival? Ma a körtét kóstolta meg, de nem nagyon jön be neki ez sem... Keverjek mindent sütőtökhöz? :)


2011. máj. 27. 07:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Van epres és málnás bébidesszert . Ovko és néhány sajátmárkás és kecskeméti is.


ezek iparilag feldolgozott gyümölcsök az allergéneket nem tartalmazzák.

2011. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a haméban van,ne aggódj,pár nap múlva kóstoltasd meg újra vele azokat ami nem ízlett neki,mi is így voltunk,ma már mindent megeszik,5 hós múlt.
2011. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

még annyit hogy sütötököt se ehet minden nap. sok benne a zsírban oldódó vitamin amit túl lehet adagolni!!!!


még első v. voltam.

2011. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Mit jelent hogy nem tetszik neki? Kiköpi nem eszik egy kanállal sem belöle?

Mert az én lányom sem ujjong szinte semmiért sem. Mindent megeszik, vagy eszik belöle, de ez így jó. ök egy ízt ismernek az édeset a tejtöl. nekik egy répa ízvilága óriási dolog, így az elsö 1-2 hónapban 3-4 ízen kívül nem túl jó többet bevezetni mert nelki egy íz is óriási élmény.

1 hónapon keresztül adjál neki sütötököt, krumplit, répát, ha kell keverd a tökkel, ha nem fosik töle.


Eper alergén és egy éves kor alatt semmi képpen sem szabad adni. így babakajákban sincs ilyen kicsiknek.

A szirupban csak igen magas cukor van és ízanyag. az epernek nem olyan íze van.


arra gondolj hogy nem kell eröltetni az étkezést, el kell kezdeni de nem kell eröltetni, egy élet áll elötte mindent kiprobálni, és ha most tönkre teszed a gyomrát, a bélrendszerét, megutáltatsz vele ételeket az egy életre benne maradhat.

ha 6 hós alatti akkor adhatsz neki de nem kell eröltetni.

2011. máj. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem, mert a sütőtökön kívül szinte mindent kiköpköd. Szóval nagyon variálni sem akarok. Most pár napig pl. nem adtam semmit. Aztán ma újra próbálkozunk. Ha most sem eszi meg, akkor megint várok majd pár napot. Csak gondoltam próbálnék valami mást.

A krumpli ízlett neki legkevésbé. Pedig tápszert adtam hozzá, de még így sem.

Egyébként Hamé bébiételt hol lehet venni? A Sparba járok, ott nem nagyon láttam.

2011. máj. 27. 07:53
 6/19 anonim ***** válasza:

hamé :


tesco egész biztos!!

és talán dm ben is láttam már.

2011. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hamanek .a rossmanban.
2011. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megnézem. Amúgy szerintetek lehetséges, hogy nem is a kajával van baja, hanem szimplán a kanalas megoldással? Ha a kanállal, akkor milyen időközönként érdemes újra próbálni?
2011. máj. 27. 07:58
 9/19 anonim ***** válasza:

a kanál a legjobb megoldás ne add cumisüvegből a bébiételt.



szerintem ne!

2011. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ja, nem gondoltam üvegből adni. Dehogy! Már próbálom az innivalót is 4 hónapos kortól használható csőrösből adni, csak nem érti.

Mindenképp kanalazni akarok, csak lehet, hogy még kicsi hozzá. Azért kérdeztem, hogy akkor milyen időközönként érdemes próbálni? Pár naponta? Vagy 1-2 hét?

2011. máj. 27. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!