Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a (lány) babója 16 hósan még nem jár (t)?

Figyelt kérdés
Ha azóta már jár, mikor kezdett el? Mi lehet az oka, ha picit később kezd el járni egy babu?
2011. máj. 15. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet.

Ez leginkább a szülő (anya) érzi.

Lehet, hogy nem elég fejlett a csontja, az izomzata.

Lehet, kevesebb az önbizalma, és biztosabbnak érzi 4kézláb mászni.

Egy szülő halálbiztosan megérzi, hogy nincs baja a gyereknek.

A legrosszabb, amikor a játszón (utcán, bárhol)megjegyzéseket tesznek, hogy már rég járnia kellene.

Ha bármi kétely felmerül benned, akkor szólj az orvosnak.

Ha nem, bízz magadban, a gyerekben és légy türelmes vele.

2011. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mindent később csinált vagy csak a járást?

gondolom az orvosotok a 15 hós oltásnál megvizsgálta, így biztos valami olyan gond van, hogy elesett és nem meri újrapróbálni vagy hasonló

2011. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nekem fiam van, de holnap lesz 17 hónapos, és alig 1 hete jár önállóan, addig csak kézen fogva, de leginkább térden (!) közlekedett.

Minden egyéb mozgásformát tankönyvi időben csinált.

Nagy gyerkőc, 83 cm és 13 kg, én leginkább ennek tudtam be, hogy későn indult el. Védőnőt kérdeztem korábban, ő is a 18 hónapos határt mondta, szóval nyugi!

2011. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom 17 hónapos+1 hetes volt, amikor elindult, azóta meg sem áll. Most már 25,5 hónapos, már szaladni próbál. Ő a kúszásig mindent időben (az utolsó pillanatban, de még pont időben) csinált, mászni viszont csak 11,5 hónaposan kezdett, menni meg már írtam. A dédik kézen fogva vezették, úgy már 13 hónaposan ment, és állítólag ez is lehetett az oka, hogy később indult el. Meg nagyon lazák az ízületei, ez is gondot okozott. Mi amúgy is jártunk korai fejlesztőbe, csak 9 hónapos korától 2 hónapot kihagytunk, mert beteg volt, és akkor lelassult. Amúgy tényleg 18 hónap a felső határ, úgyhogy még időben volt, csak a többiekhez képest volt lemaradva. Mondjuk igazából beszélni is 2 évesen, 1,5 hónapja kezdett, és csak itthon, máshol nem akar megszólalni. Szavakat már régen mondott, de mondatokat a 2. szülinapja előtt 1 nappal kezdett.
2011. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy a szellemi és a testi fejlödés nem megy egyszerre. Lehet, hogy a te babád már sokmindent kimond, de nem jár, a szomszédé viszont, már régota jár, de azon kivül hogy apa nem mond semmit. Lehet igy is.

Lehet, hogy nem érzi biztonságosnak a járást azért nem jár még. Kisfiamnak az sem volt mindegy mit adtam a lábára. Vannak ezek a puha börtalpu cipök, abban nem akart menni, mikor ráadtam a keménytalpú magasabb száru cipöt, akkor kapott kedvet a járkáláshoz. Szoval sok oka lehet.

2011. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én leginkább bátortalanságot érzek a dologban, bútorok mellett már nagyon régóta lépeget, állni megáll néhány másodpercre, és olyan is volt már, h megindult felénk, de az csak egy-két lépés volt, aztán ránk dőlt. vezetgetve is járkálna, de nem szoktam vezetgetni, inkább járássegítőt adok neki, vagy gyakran megtalálja ő is magának pl. a széket.

Szal várok és bízom benne, köszönöm a válaszaitokat! :)

2011. máj. 16. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!