Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább a hozzátáplálással?

Hogyan tovább a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos és tegnap "elkezdtünk" kóstolgatni. Alma-őszibarack pürével kezdtük és egyszerűen imádta. Nem is mertem remélni, hogy ennyire jól fogja fogadni. Majdnem egy negyed üveggel megevett és evett volna tovább is de nem mertem neki többet adni nehogy baj legyen. Ha ennyire jól fogad egy ízt, akkor mennyi idő után próbálkozhatunk mással?

Szeretném még megpróbálni a sütőtököt és a répát is, de nem tudom mennyit várjak még vele.

Köszi előre is a válaszokat :)


2009. márc. 11. 04:34
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Az jó, hogy szívesen fogad a baba új ízeket, de 4 hósan nagyon korán vagytok még! Ilyenkor csak abban az esetben szabad hozzátáplálni, ha végképp nincs mit adni neki enni. Menj fel a HIPP weboldalára, ott is azt írják, bár sok termékük 4 hós kortól fogyasztható, hogy 6 hóig anyatej, vagy ennek hiányában tápszer kell a babáknak. Ha nem is várod ki a 6 hónapot, azért várj még egy kicsit.

Ha jól fogadja a baba a dolgokat (de mint írtam, később, ha lehet!) akkor 2-3 naponta egy új ízt bevezethetsz, én is így csináltam, mert a lányom mindent szívesen kóstolt. Mi 6 hósan kezdtük, de olyan jól fogadta a dolgokat, hogy mostanra (7 és fél hós) mindenféle gyümölcsöt, zöldséget eszünk. A husiféléket még nem adom neki, egyszer próbáltam csirkehúst, csalánkiütéses lett tőle, azzal még várunk. De a gyümik, sütőtök, főzelékek nagyon mennek.

Azért is jó olvasgatni nagyobb bébiételgyártók honapjait, mert onnan vehetsz ötletet, mit, mikor, mivel adj neki. A HIPP oldalai nagyon jók, nézd meg!

2009. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben babád anyatejes, szerintem is várhatsz még a szilárd ételek kóstoltatásával (mi 5,5 hósan kezdtük mert apadt a tejem, most 8 hósak vagyunk). Azért itt egy táblázat, ami alapján jól lehet haladni :) [link]
2009. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok.

Pont azért kezdtük el a hozzátáplálást, mert apad a tejem és inkább zöldség gyümölcs, mint tápszer.

Én nem nagyon veszem be, hogy 6 hónapos koráig várni kell, ez most csak divat. Ha szívesen fogadja akkor nem látom miért ne adhatnám neki. A családban egy darab allergiás sincs, főleg nem ételallergiás. Amikor én voltam kicsi az volt a divat, hogy éjszaka nem szoptassanak, csak teát. Én ennyi idősen már húslevest kaptam üvegből és semmi bajom.

2009. márc. 11. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: alapvetően értem a hozzáállásodat, de: amit most elrontasz, az esetleg csak 20-30 év múlva jelentkezik a gyerekednél, mint probléma. Pontosan azért jött most elő a 6 hónapig csak anyatej nézet, mert rájöttek, hogy a mi korosztályunk problémái, akiket igen korán hozzátápláltak (pl. húslevessel), pontosan ide vezethetők vissza. Tudod, kell idő, hogy rájöjjenek dolgokra.

A tejeddel kapcsban: kizárt, hogy apad, ha igény szerint szoptatsz. Kérj segítséget a la leche ligától (www.lll.hu), ők tudnak neked jó tanácsot adni, szoptasd a babát, minél tovább, a kicsi érdekében és mindkettőtök örömére!

Amúgy viszont valóban neked kell eldöntened, mit érzel helyesnek a babáddal kapcsolatban, hisz a te gyereked. Kicsit olvasgass utána a dolgoknak, aztán dönts eszed és szíved szerint.

Egyébként a sütőtök esélyes, hogy nagy kedvenc lesz, az én lányom is a kezdetektől oda van érte! De ne lepődj meg, ha a sárgarépát nem nagy lelkesedéssel fogadja. :-) Tapasztalat.:-)

Minden jót nektek!

2009. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!