Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy babánál már 7-8hónapos korában (vagy ahogy ülni tud) elkezdi Anyuka a biliztetést?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy ismerőssel és kérdezte mennyi idős a babám,mondta,hogy 10 hónapos,és kérdezte,hgy bilizünk e már?Én meg néztem nagy banbán...:(Tényleg érdemes elkezdeni?Mert Ő mindként gyerekénél ezt csinálta és a hamar megszokták,hogy kaki a bilibe van...figyelte őket,hogy mikor szoktak általában,mondjuk reggeli után és ráültette őket a bilire és ott játszott velük(normális véleményket kérek).
2011. máj. 6. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem gondolom hogy sok értelme lenne persze ok. megszokja de 7 hósan még alig pár hete ül önállóan .



azt sem tartom jónak hogy játszik velük a bilin mert evvel az erővel az étkezés alatt is játszunk a gyerekkel hogy egyen??


szerintem semmi értelme. de nem vagyunk egyformák.

2011. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!:)
2011. máj. 6. 08:49
 3/14 anonim ***** válasza:

A babákkal semmi képpen sem szabad a bilin játszani vagy olvasni nekik, így szoktatjuk rá őket, h milyen jó időtőltés és ebből a sok üldögélésből aranyér lesz. Tapasztalatból mondom, mert anyám mindig hagyott engem és bizony szenvedek is rendesen. A másik amiért ezt írom, mert suliban tanultam gyermekápolástanon és a szakdolgozatomban is foglalkoztam ezzel.

A legjobb tanítói módszer, ha magaddal viszed a wc-re és megmutatod, h hogy kell.

2011. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb pisil,kakil,de ezt nem a baba irányítja.A szobatisztaság nem azt jelenti hogy bele pisil,kakil a bilibe,hanem hogy érzi az ingert,szól,visszatart.Na ezért kell hozzá "megérni"ami átlagosan 2 év környékén van.Azt aláírom hogy "nehezíti"a babák dolgát(na és a szülőkét) a szuper jó pelenkák,a kissé felgyorsult világ,de én inkább mégis a "maradibb"módszerben hiszek.Egy 2,5 éves és egy 6 hónapos kisfiúk anyukája
2011. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát, az említett anyuka borzasztóan ráér. Nagyjából ez a véleményem. De ettől még a gyerekei nem szobatiszták. Mint már írták is, a szobatisztaság nem ez. Akkor meg minek?
2011. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerek és anya függő. Ha van türelme és ideje bejöhet a dolog. Ha akarja csinálja engem nem zavar, azt azonban nem szeretem ha hencegnek az ilyen dolgokkal. Testvéremnek 2 lány van. Nagyjából hasonló életkorban próbálkozott a bilivel a sógornőm. Mindkét lány okos értelme, de másképp. A kisebbik egy percet nem volt képes megülni egy helyben. El lehet képzelni, hogy ő nehezebben lett a szó szoros értelmében szobatiszta.
2011. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

10 hónaposan kezdtem el a rászoktatást egy könyv alapján,van egy napirendünk is és a kettőt kombinálva most már tudom hogy mikor kakil és pisil evés és ivás után és ezekben az időkben ráteszem.Játék nincs mert az nem erre való a wc-re szerettem volna eleve rászoktatni de sajnos amikor rátettem mindig sírva fakadt de a bilin nem.Nagyon okos egy gyerek és ez segít neki abban hogy előbb megérjen a kis agyacskája a bilizésre.Én így pelenkát spórolok ő élvezi tehát jó dolognak tartom.

Ami nagyon elszomorít a környezetemben sok olyan anyuka van ahol a gyerek már óvodába megy szeptembertől és még pelenkás,nem eszik egyedülés nem tud inni csak üvegből szóval volna min vitatkozni még.

2011. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy ez csak és kizárólag gyerek-függő. Az én lánykám a lehető leglehetetlenebb időpontokban tudott kakilni, nem volt benne rendszer. Arra meg se időm, se energiám nem volt, hogy egész nap a bilin/wc-n üljünk. Az nem arra való (lásd aranyér). Ki kell várni, hogy mikor érett rá a gyerek. Az enyém az ovikezdés előtt 3 héttel lett szobatiszta. Viszont akkor úgy, hogy egyik napról a másikra, nappalra és éjszakára is. Szerintem nincs ebben semmi elszomorító. Sem magamnak sem a gyereknek nem okoztam gondot, csalódást, részemről ez így van rendjén. Én elhiszem, hogy vannak gyerekek, akik 10 hónaposan már biliznek, de hogy ez nem szobatisztaság, abban biztos vagyok.
2011. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Attól nem szobatiszta egy gyerek, ha az anyuka kifigyeli, hogy mikor kell kakilni neki, és így beleteszi a bilibe. A szobatisztaság azt jelenti, hogy a gyerek érzi, hogy most kell és szól és elintézi a bilibe a dolgot. Az idő előtti szobatisztaságra neveléssel komoly pszichikai sérüléseket okozunk. 1,5 de inkább 2 éves korban jön el az ideje, hogy először próbálkozzunk. De játszani a bilin? Az nem arra való!
2011. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos. Még bilit sem vettünk, nem éreztem, hogy kellene, és nem is érzem, hogy lekéstünk volna a próbálkozásokról. Azt tudja, hogy mi hol végezzük a dolgunkat, megy és mutatja, beszélek neki róla, kérdezem van e kaka, jön ha igen. (De ez sem mindig.) ,Szerintem ennyi elvárás egy ennyi idős gyerektől jó. Majd ha tud beszélni, és tud szólna(!!),szerintem akkor lesz értelme.
2011. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!