Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kell huzogatni...

Most akkor kell huzogatni vagy nem kell?

Figyelt kérdés
A védőnő meg a doki azt mondta, hogy 6 hetes korától kell huzogatni a bőrt a kisfiam kukiján.Én ezt nem tartom jónak.Ahogy utána olvastam ennek a dolognak, mindenhol azt találom, hogy 2 éves koráig egyáltalán nem kell ezzel foglalkozni.Valamint hogy az egyik doki a huzogatást ajánlja, a másik meg nem.Tapasztalatok?
2011. ápr. 10. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
2%

Kereső használata luxus?

Már vagy 1000X tették fel ugyan ezt a kérdést...

2011. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Még az orvosok sem értenek egyet abban, hogy mikor kell felhúzni a kisfiúk kukiján a bőrt. Szerintem kérdezd a Ti gyerekorvosotokat.
2011. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapos korától húzogattam neki,1 éves korára teljesen feljött neki. Azóta sincs probléma, 2 éves most. Én szerettem már korán megmosni a kukiját is, hiszen pisil:-)
2011. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk védőnő, gyerekorvos azt mondta hogy húzogassuk. De én is úgy vagyok vele, mint az előző, ha nem mondják, fürdésnél akkor is megmosom neki rendesen, mert a bacik ezeken a helyeken könnyen meg telepszenek. A kislányom nuniját is szét kell húzogatni, hogy össze ne nőjön a hüvelyük és mosni kell.
2011. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ahány kérdés volt már erről, én mindenhol írtam ,h fiam most 10 hós, kb 2 hós kora óta húzogatom neki, kimosom... mert unokatesómék nem húzogatták, 2 évesen mentek orvoshoz, aki fogta és durván felrántotta neki (v műtét), és szegény gyerek utánna még jó ideig sírt minden pisilésnél, kenni kellett neki mert be is gyulladt... és szegény végig ordította persze,mert FÁJ!!!!!

hát kössz én inkább egyiket sem szeretném fiamnak, és itthon heti 2-3 este inkább én elintézem neki... azért mondják 2 hós után mert addig könnyen bekerülnek a bacik a húgycsőbe, de addigra "összenő" annyira, h csak "kimeneti" nyílás legyen... meg ha te most pl 2 évig nem mosod meg neki rendesen a kukiját, akkor ott igencsak összegyűlnek a dolgok :S

2011. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, voltak köztük elgondolkodtató dolgok is.
2011. ápr. 10. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

szerintem a megmosás miatti kuki-huzogatás más mint a fitymaszűkület miatti. az előbbinél kicsit elég meghúzni, de attól sajnos a a makk nem fog átbújni a szűkebb fitymarészen, ahhoz tényleg erősebben kell húzni.

mi 4 hónapos kora óta minden este rendesen huzogatjuk, többször, krémezzük is.

Nagy nehezen, most két éves korára átbújt a makk, tehát hátrahúzható ennyire. nagyon nem akartam se azt, hogy a doki felrántsa, se azt, hogy műtsék. De ismerek olyat is akik megvárták a 2 évet utána már nem tudták huzogatni és a kisfiúnak műtötték, 1 hétig szenvedtek mert fájt és kész. hát nem tudom, mi majd 2 évet kínlódtunk minden este, nem biztos, hogy még egyszer ezt választanám.

2011. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!