Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha még 6 hónaposan...

Nagy baj, ha még 6 hónaposan nem fordul csak hátról hasra?

Figyelt kérdés

Hátról hasra már könnyedén megfordul kislányom, illetve akár 90 fokos szögben is elfordul, (kúszik?) egy egy tárgyért ami érdekli.

De hasról hátra nem megy neki...na nem mintha látnám jelét, hogy akarná csinálni. Pedig sokszor tanítom őt hogyan kell. De csak nem.

10-én múlt 6 hónapos, előtte 7-én voltunk doktornőnél, még nem mondta, hogy kellene gyógytornászhoz mennünk.

Ti mit gondoltok? Volt valakinek akinek a babája ilyen későn kezdett visszafordulni?

Sokszor azzal nyugtatom magam, ha hasra megy, előbb utóbb csak rájön, hogy vissza is lehet.


2011. márc. 17. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nem baj.Ha baj volna biztosan szólna az orvos vagy a védőnő.Nem minden baba egyforma.
2011. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom egyszer fordult hasról hátra és kész. Nem szereti. Viszont hátról hasra imád fordulni, meg össze-vissza tekereg, de nem akar újból hasról hátra fordulni. Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem nagyon gond, főleg úgy ha azért meg van benne az akarat. Amúgy egyes babák ki szoktak hagyni egy egy lépést "a mozgásfejlődés nagykönyvéből", mégsem lesz semmi bajuk!
2011. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk forditva volt, babám 7,5 hónaposan fordult hátról hasra, azóta egyfolytában :)
2011. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a szőnyegre vagy valami puhábbra (de ne ágyra, az túl puha!) tegyél le egy nagy lepedőt. fektesd le a szélére, fogd meg a sarkát és finoman emeld fel. eleinte segíts neki közben, hogy a kezét jól tegye le. ha minden rendben van, estére megtanulja a kezét jól letenni és 2-3 napon belül megtanul forogni. márpedig ha orvos megnézte és minden oké, ez be fog válni :) valószínűleg még nem jött rá hogy is kell és ezzel a módszerrel megmutatod neki :)


majd írd meg hogy sikerült! :)))

2011. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, megnyugodtam kicsit.

És köszönöm a tanácsot, ismerem a lepedős módszert, azzal tanult meg hasra fordulni is, de vissza nehezebb, mert a kezét meg kell igazítani. De arra még nem kapott rá. Azért még próbálkozok vele. Viszont ami érdekes, hogy próbáltam a földön, és eleinte mégis csak az ágyon tudott hasra fordulni, majd csak később bírt kemény helyen.

Megírom, ha sikerül neki.

Boldog babázást mindenkinek!

2011. márc. 17. 17:55
 6/7 A kérdező kommentje:

Visszajöttem, mint megígértem, bár hamarabb, mint sem gondoltam volna.

Ma kb 20-szor fordult hasról hátra a kislánykám. Igaz egy kis csalogatás árán, de teljesen magától.

És ezt is ágyon sikerült végül elsajátítania.

Na azért csak most nyugodtam meg igazán.

Úgy tűnik ő kicsit lustibb baba.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a megnyugtatást.

2011. márc. 18. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ügyes!

Látod, fejlődik ő, csak egy kis türelem kell. Na, de majd mikor meg sem áll, és majd csak kapkodod utána a fejed! :)

2011. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!