Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz evő a gyerekem...

Nagyon rossz evő a gyerekem mivel tudnám az étvágyát meghozni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ez babafüggő, csak bíztatni szeretnélek a példámmal: 9 hónapos koráig a babám nem fogadott el pár falat kivételével semmit a cicin kívül, most, mióta nőnek a fogai, és már tud "felnőttsebb" kaját is enni, mint pl kifli, párolt répa egészben, stb, azóta egész jól eszik, még kanalas főzeléket is.
2009. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2009. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
1 éves
2009. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
13hos a lányom.alig eszik valamit.kb.8 kg:(
2009. febr. 7. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon át tudom érezni, hogy aggódsz. Az én fiam a napokban töltötte be az egy évet, és szintén 8 kg-os. Egy időben nagyon szépen evett, de aztán egyszercsak nem fogadott el semmit. Még a kedvenceket sem, mint pl. a sütőtök csirkehússal, amit addig "kétpofára" zabált. Én szerintem nálunk a nasi is közrejátszott, ugyanis a párom ha a kisfiam nyűgös, akkor inkább kezébe nyom egy háztartási kekszet, mert azt imádja. Hiába kértem, hogy ne tegye. Persze biztos emellett más oka is lehet. Ma pl. rántott halat evett a család rízzsel. Fogtam, és elé raktam egy tányért, bele rízst, és apróra szétszedett, jól átvizsgált halhusit és kézzel nagyon szépen elkezdett enni. Szóval én úgy látom, hogy őt az is motiválja, hogy egyrészt látja, hogy ugyanazt kapta ő is, amit mi eszünk, ráadásul hagytam, hogy önállóan egyen. 0Merthogy eddig én kanalazgattam neki a mindig jól összeturmixolt főzelékeket Úgy tűnik, hogy elege lett a csecsemőkajából. Ő már nagy, ezért "felnőtt" kajára vágyik. Én bízom benne, hogy a nasi kiiktatása és a fentiek szerinti étkezés (bár némi takarítanivalót hagy maga után) talán megteszi a hatását. Szerintem Te is próbáld ki őket, hátha beválik.
2009. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogai kinőttek? Próbáld meg kicsit bátrabban fűszerezni az ételeit, sok baba nem szereti a nagyon semleges papikat. Petrezselyem, egyéb zöld fűszerek nagyon jók, esetleg hagyd saját maga nyammogja, még ha malackodik is. Próbáld élvezetté tenni az evést, nem kötelező dologgá.
2009. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nem derül ki mekkora a gyermek, de kortól függetlenül a sok mozgás, jó levegő segít. Az étkezések közt ne nasizzon és ajánlom a b viatminok bevitelét, lehetőleg ételekkel magvakkal, húsfélékkel. Semmi féle képpen ne rőltesd. Inkább hagyjon ki étkezést, vagy csak kis adagot egyen, hogy követekező étkezéskor nagyon éhes legyen. Semmi rágcsát, édességet ne adj neki.
2009. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Ezt én is ki fogom probálni.Remélem bevál.Nálunk is ugyan ez a helyzet,most már jó ideje nem akar enni csak tényleg annyit,hogy éhen ne haljon.Ami azt jelenti hogy reggel 150 tápszer,10-kor negyed szendvics,2-felé talán 8-10 kanál fözi,4-kor ismét fél szenyo vagy tejbepapi,és este fürdi után talán 100 mltápszi.Gyümit ,joghurtot nagyon ritkán fogadja el.(heti 1-2 alkalom:()
2009. febr. 7. 13:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Mennyit eszik a manótok,és mit?
2009. febr. 7. 13:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én babám 15 hónapos és szintén nem igazán szeret enni.Vagyis nagyon változó. Igazán ő nasikat nem eszik. Reggel megissza a tápszerét elnyamnyog egy kis sajtot, párizsit v sonkát, a kenyeret, kiflit nagy ritkán eszik hozzá. Narancsot, mandarint most probálok neki adni, gerezdben: ebböl a levét kiszívogatja a többit kiköpdösi. Ebédkor azt eszi amit mi, már nem fogadja el a pépesített főzeléket egyedül a spenótot eszi még így. De azt nagyon szereti. Az ebéd után én még most is adok neki babatejet kb 210ml. Uzsonnára joghurt v krémtúró, de ez se mindig kell neki. Vacsira szendvicset eszik, de csak pár falatot. Lefekvés előtt szintén tejcsi. Én adok neki naponta vitacolan vitamint. Elvileg ez étvágygerjesztő, de nála ez sem használ:). Azt olvastam ha emellett sem eszik többet a baba akkor el kell fogadni hogy ő kisfogyasztású. Pedig nagyon sokat mozog szinte egyfolytában jön-megy, rámol-pakol.

2009. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!