Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinálnátok? Megtudok...

Hogy csinálnátok? Megtudok így élni?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem egy 2éves és egy 11hetes hát kapcsolatom nem olyan jó ezért tesómhoz költözök

meg fogok tudni élni 52000ft-böl úgy hogy tesómnak 20ezret adok albérletre,32000ft marad igyekszek a 2évest szoba tisztává nevelni minél hamarabb


2011. jan. 31. 16:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

32 az nem sok, pláne hogy még két gyereket kell pelenkáznod, ruháznod, etetned...

Az albérlet díjába mi tartozik bele? Csak rezsi vagy kaja is? És az 52e miből adódik össze, gyes+családi?

Én a helyedben minimum legombolnám a páromról a gyerektartást meg egyedülállóként több juttatás is jár.

Kérhetnél segélyt a helyi hivatalban, egyszerit biztosan fogsz kapni.

2011. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen családi meg gyes.Hát párom nem tudom hogy segíteni fog e

Most nincs munkálja de keres

Anyaotthon keresek mert tudom Így nem tudok megélni

és a 20 ezer csak villany gáz kaját magamnak kell állni

2011. jan. 31. 16:25
 3/24 A kérdező kommentje:

Én a 13 kerületbe vagyok be jelentve,De tesóm csepeli nem tudom menyire támogatnának így.Anyaotthon lenne a megfelelö de nehéz be jutni .

Segítsetek valahogy ..

2011. jan. 31. 16:30
 4/24 anonim ***** válasza:

A 1 gyerek után akkor is jár gyerektartás, ha nem voltatok házasok. A gyerekeknek a párod nem szűnt meg apja lenni azzal, hogy elköltöztetek, ezért eltartási kötelezettsége van feléjük. A tartásdíj nem neked jár, hanem a gyerekeknek!


Menj be a bíróság heti panasznapjára, ott majd segítenek INGYEN. Ha pert kell indítanod, azt is meg lehet csinálni ingyen, ilyen kevés jövedelemnél igénybe veheted a nép ügyvédjét, és kérhetsz illetékmentességet is.

2011. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
igen de párom mondta hogy inkább lemond róluk és akkor nem kell fűzetni
2011. jan. 31. 16:39
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igényelned kell majd a két gyerek után az egyedülálló szülőknek járó családi pótlékot. Valamivel több lesz.

Amúgy nagyon szűkös a keret sajnos, valószínűleg az anyaotthon lesz az átmeneti megoldás.

Lemond róluk, hogy ne kelljen fizetnie?? Nincs rá szavam...

2011. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
az nem úgy működik. atól hoyg lemond, még ugyanúgy kell fizetnie!!! de tényleg ezt mondta??????? :O
2011. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A párod mondhat akármit. megcsinálta azt a két gyereket, akkor most tartsa is el. Miféle vadállat az ilyen, hogy a saját ivadékától sajnálja a kenyeret???


A tartásdíj nemfizetése amúgy bűncselekmény, és külföldre is hiába menekül miatta, mert külföldön is körözhetik érte, és ki is adják Magyarországnak. És ha van inósága, akkor lefoglalják, majd abból elégítik ki az elmarat tartásdíjat.


Ne hagyd magad megfélemlíteni! A törvény temelletted áll és a gyerekek érdekét védi, nem a párodét. Menj be a panasznapra, kérlek! Kérj segítséget.

2011. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen komolyan mondta bár tagadja ezt

mindig mondja segít ha tud

de neki is vannak banki tartozásai meg persze akkor ö anyukájához megy vissza és oda is kell adnia

nekünk csak ezek után segít persze ha marad :(

2011. jan. 31. 16:52
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
és kit érdekel hogy a férjednek milyen tartozása van! megcsinálta a gyerekeket? gondolom ő is akarta őket! akkor felelősségteljesen NEKI is gondoskodia kell(ene) róluk! imádom az iylen fickókat, ha egyet is kezembe kapnék, tuti megcsavargatnám a tökét! (már bocsánat :D)
2011. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!