Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel vállaltok 3 vagy több gyereket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 10:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettőnknek stabil állása van, hálistennek nem is szűkölködünk, így nálunk nem volt kérdés, hogy vállalunk-e 3. és 4. babát.
2011. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem aki 3 vagy több gyereket vállal, annak van segitsége és nem jelent gondot a felnevelése.

De szerintem a többség azért vállal többet, mert nem akar vagy nem tud elhelyezkedni és inkább szül még 1 gyereket. A sógornőmék a negyediknél tartanak. Egyiknek sincs munkája, igy a gyerekek pénzéből élnek.

2011. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer bocsi, mindig vannak kivételek.
2011. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét anyagiakra gondolsz? Vagy a körülményekre? Nekünk nincs segítségünk pl. semmi, de nem éhezünk, megvan mindene a 2 gyereknek, a 3 nak is meglesz.

A férjemnek olyan a munkája(szakmája) hogy mindig lesz állása, szerencsére nekem is, ha itt nem akkor külföldön. Bár nem szívesen költöznénk el.

Autónkon volt hitel de már vége szerencsére, lakásunkon még van hitel 10 évig.

2011. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Hm.szerintem a kérdezö nem annyir várt válaszul,hogy," jó anyagi körulmenyek kozott". 3gyerek eltartásához havi netto 300e kell a kasszába. persze ha nem egymás ruhaiba akarod öket járatni meg a "nem engedhetjük meg magunknak"-ot mondgatni napjában 3x.
2011. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem értek egyet a másodikkal, nekem semmi segitségem, viszont az anyagi háttér stabil, mindkettőnknek.

Egyedül is el tudnám tartani őket gond nélkül. Kettőnknek havi nettó 1.100.000.

2011. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem erre nincs konkrét összeg, a lényeg, hogy mindent magkapjanak a gyerekek, és tényleg ne azon kelljen agyalni, hogy mi lesz hónap végén.

Az utolsó hozzászólónak gratulálok ahhoz a szép összeghez ami befolyik nekik!!!!Olyan összeg mellett senki nem gondolkodna:) És most ezt ne vedd irígységnek, örülök neki

2011. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Na nekünk nincs havi egy milliónk, mégis van 3 gyerekünk és nem szükölködnek:) Ez amúgy igény függő is ki mit tart minimumnak. Ha az évi 2 tengerparti nyaralást, 3 autót, síelést a gyerekek mindennel elhalmozását akkor is más jövedelem kell hozzá meg ha mondjuk ez nem feltétlen igény akkor is más összegről beszélünk:)

Félreértés ne essék, mindenkinek szíve joga mit tart alapnak és normálisnak.

2011. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm 10.56 a pontosítást.

Pontosan arra gondoltam, hogy mennyi az a nettó bevétel, amiből az ember nomálisan fel tudja nevelni őket. Nem kell évente két tengerparti nyaralás, de legyen legalább egy hét kikapcsolódása a családnak, akár kül akár belföldön. Ne okozzon problémát egy hétvégi mozi az egész családnak vagy épp az iskolakezdés. Erre mondjuk szerintem a havi nettó 300ezer vajmi kevés, mire az ember a rezsit és a kaját kifizeti, és akkor még ott a hitel, akinek van...

De írjatok még, köszi az eddigi válaszokat.

2011. jan. 29. 13:21
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi most az ötödiket várjuk, és egyet sem azért, mert nem tudtam volna elhelyezkedni (most is visszavárnak a munkahelyemre), vagy a juttatások miatt. Tanyán élünk, 130 m2 a ház, teljesen komfortos és csodaszép. Nincs vízdíj, mert saját kutunk van, sem csatornadíj, arra ott a búvárszivattyú. Van gáztartályunk, amiről működhetne a központi, de kandallókban fával fűtünk, azt pedig adja az erdő. Üzemanyagra relatíve sokat költünk a bejárás miatt. Van 2 használt autónk, elég romosak, de legalább ki vannak fizetve. Havi jövedelmünk most, hogy GYED-en vagyok, olyan 340 ezer Ft, ebből 50 ezer hitel még 3 évig.

Van, amire azt mondom, ezt nem engedhetjük meg magunknak. És olyan is van, hogy turkálóban vásárolok. De amire ténylegesen szüksége van a gyerekeknek, azt meg tudjuk adni nekik.

Segítségünk nincs, a nagyszülők távol élnek tőlünk, és még a szomszéd is bő kilométernyire lakik.

2011. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!