Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 17:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Sok ilyen kérdést olvastam már itt, de én igazából arra lennék kíváncsi, hogy mit és mikor adtok a babátoknak.

szóval amolyan napirend féleségre.

Mi 4 és fél hónaposak vagyunk, lassan elkezdem adni nekik a gyümit adni. Jó a tejpép estére pl? Mikor kell a főzeléket adni? este vagy délben? és a gyümölcsöket? Ebben segítsetek! köszönöm

2009. febr. 5. 17:59
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 5 hónaposak leszünk, kb. 3 hete kezdtem el a hozzátáplálást. Először almát reszeltem le neki jó levesesre, és abból adtam neki 3-4 kanállal pár napig. Amikor már láttam, hogy szívesen enne többet is, akkor egy egész almát adtam neki, szintén pár napig. Ez kb. egy hétig ment. Utána jött az alma-barack pép. Először szintén csak kóstoló, utána jött egy fél üveg (Hipp), mára már egy egész üveget eszik. Így volt az alma-barack-banán péppel is.

Most így néz ki egy napunk:

Reggel 8-kor tápszer

10-kor valamelyik gyümölcspapi

12-kor tápszer

16-kor tápszer

19:30-kor tápszer


A tejpépet még nem próbáltam, most akarom bevezetni. A doki azt mondta, hogy először egy tápszeres kajcsit váltsak ki a tejpéppel valamikor napközben, és ha már hozzászokott, akkor az estit is.


Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen tudtál, köszönöm a választ!
2009. febr. 5. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

reggel tejcsi

tízórai gyümi

ebéd főzelék

uzsi gyümi vagy tejpép

vacsi tejcsi

2009. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!