Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megfázást elkapják egymástól...

A megfázást elkapják egymástól a gyerekek?

Figyelt kérdés

Valakinek biztosan nagyon naiv kérdés, bocsánat érte! Én eddig úgy gondoltam, hogy ha valaki megfázik, mert nincs rendesen felöltözve/öltöztetve és sokszor fázik, azt még nem kapja el tőle senki. Most már ebben nem vagyok biztos. Hogy van ez?

Az én gyerekem nem szokott megfázva lenni, az unokatestvéreinek viszont mindig folyik az orruk (a MINDIG az a szó szoros értelmében). Jövőre közelebb költözünk hozzájuk, és akkor nap mint nap együtt lesznek a gyerekek. Akkor az én gyerekem is mindig meg lesz fázva?


2010. dec. 22. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Egymásra tüsszentenek, megfogják egymás kezét stb. Biztos nem jártok még közösségbe. Amíg otthon van a gyerkőc nagyon ritkán lesz beteg, de amint felkerül bölcsibe oviba, sűrűn betegek, főleg az első időkben. Hiszen a nátha cseppfertőzéssel terjed. Ennek semmi köze az öltözéshez.
2010. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uff. :-( Ettől féltem.

Az unokatesók sem járnak amúgy közösségbe, csak nincsenek rendesen felöltöztetve, és attól mindig meg vannak fázva. (15 és 19 hónaposak, nem testvérek, ők is egymás unokatestvérei.)

2010. dec. 22. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Eddig én is úgy tudtam (ráadásul orvos is igazolt benne), hogy a megfázást nem lehet elkapni. Az biztos, hogy sima megfázást még nem kaptak el nálunk egymástól a gyerekek. Ha elkaptak valamit, arról kiderült, hogy sokkal erősebb betegség volt. Amúgy meg az én lányaim is mindig fel vannak öltöztetve, viszont egyikük közülük szinte mindig taknyos (hármasikrek). Ugyanúgy öltöztetem, ugyanott vannak, szerintem ez immunrendszer kérdése inkább, vagy nem is tudom. Az orvos azt mondta rá, hogy majd akkr múlik el a taknyosság, ha jó idő lesz. Addig ez ilyen.( persze azért vannak napok, amikor nem taknyos, de a téli időszak nagy részében az)
2010. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtató! És gratulálok a hármasikrekhez! :-)
2010. dec. 22. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
A "megfázás", más néven nátha egy vírusos megbetegedés, cseppfertőzéssel terjed. Nem a hidegtől kapod el, hanem áthűlve fogékonyabbá válsz rá.
2010. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!