Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dühroham 14 hónaposan? Vagy...

Dühroham 14 hónaposan? Vagy mi lehet? Mit csináljak? Ti hogy reagáltok? Hogy kezelitek? Meddig tart? Kinövi egyáltalán?

Figyelt kérdés

Elég nyugodt baba volt eddig, egy kis tündér. kb 1 hónapja csinálja, hogy ha nem engedek meg valamit, vagy rászólok akkor elkezd hisztizni, és van hogy elkezd csapkodni/marni/harapna amit nem engedek, és ha semmit nem tud csapni/ledobni... akkor saját magát "bántja" (húzza a saját haját, megmarja magát és hasonlók-eddig kárt nem tett magában). Van hogy csak toporzékolva elrohan.

Igyekszem nem venni róla ilyenkor tudomást, egyszer rászólok aztán otthagyom.


2010. dec. 21. 13:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy tőlünk ilyet soha nem lát, sőt ha pl anyósom azt mondta hogy így verd meg apád, akkor is rászóltam hogy ne tanítson ilyet a gyereknek, ok nélkül nem verekszünk... szóval igyekszünk szépen nevelni a férjemmel együtt, nincs más olyan gyerek sem akitől ilyet látna. (anyós nem sokat jár hozzánk így nincs rá hatással).
2010. dec. 21. 13:11
 2/5 Bea24 ***** válasza:
Szia! Ez életkori sajátosság, ne aggódj. Az én kislányom is 14 hósan kezdte, ugyanezt, amit leírtál. Most kezd kialakulni az akaratuk, az éntudatuk és próbálgatják a határokat. Szerintem próbáld meg elterelni másra a figyelmét ilyenkor. Nálunk beválik. üdv. :)
2010. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság.

Egyrészt próbálja elérni, amit elképzelt magának, másrészt ha nem lehet, akkor frusztrált lesz, és ezt valahogy le kell vezetnie, ha máshogy nem, hát saját magán.

Általában amikor megtanulnak beszélni, akkor ez enyhül, vagy teljesen elmúlik, mert akkor már úgy tudja majd kifejezni, hogy mi a "véleménye" a dolgokról...


Én különböző képen cselekszem (most már a második ilyen korú babával), vagy figyelmen kívül hagyom, vagy megölelgetem és elterelem a figyelmét arról, amit szeretne, vagy ha olyan dolgot kér, amit meg is adhatok neki, akkor megadom.

2010. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

áh, ezt nem azért csinálják, mert látják. bennük van. :)

az én kislányom napra pontosan 14 hónaposan kezdte azt, hogy ha vmi nem testzett, vagy megtiltottunk valamit ,akkor ahol állt, beleverte a feját a legközelebbi dologba, amit ért, földbe, falba. széklábba....mindegy volt csak csattanjon. utána meg jött a brühühü. hát én ezzel nem törődtem. persze ha sírt mert fájt neki, akkor megvigasztaltam, felvettem, és mondtam neki, hogy látod édeske, nemértél el semmit, csak azt hogy jól megféjdult a fejecskéd. ezt ne csináld többet, mert nem érsz el vele semmit. ha meg nem fájt neki mert ravaszul cisnálta, akkor egyszerűen úgy tettem mintha nem történt volna semmi. 2 nap alatt abbamaradt. sosem ért el vele semmit valóban, és nagy hűhó sem volt körüle, tehát ízibe leszokott róla.....mst elkezdődött az igazi dackorszak (most 2 éves), és dobál, és megint beverdesi a fejét. megint nem törődöm vele....ugyanolyan nyugodtan és határozottan reagáolk, és ritkulnak ezek a reakciók.

de most durvább sokkal, mint 14 hósan volt. :))) godolom ezt is kinövi majd, csak addig megőszülök talán. :)))))

2010. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy más is csinálja.

Nálam sem ér el vele semmit, igyekszem következetesen nevelni.

Akkor továbbra is próbálom szó nélkül hagyni, had tomboljon, aztán csak leszokik róla.

2010. dec. 21. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!