Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet mindig türelmes...

Hogyan lehet mindig türelmes lenni a gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Néha olyan türelmetlen vagyok a lányommal és utána mindig lelkiismeret furdalásom van, tudom h Ő nem hibás semmiért és mégis van mikor rákiáltok, mert érzem már nem birom tovább, pedig nem rossz egyáltalán csak én nem vagyok rossz paszban.De mikor rámnéz azzal a gyönyörü szemeivel érzem meghasad a szivem.Ti is vagytok igy ezzel?
2010. dec. 14. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen,igy vagyok ezzel en is.nem vagyunk fabol,neha kiakadunk mindanyian.
2010. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is türelmetlen vagyok időnként. Millió gond van az életben, amit nem tudok kizárni egyik pillanatról a másikra. Igyekszem uralkodni magamon, de nem mindig megy. Ember vagyok attól még, hogy anya lettem. Sajnos nem angyal, csak ember.
2010. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul,de hát mit tudsz tenni ellene....?!Próbálok én is türelmes lenni,de ez nem mindig sikerül,és nem vagyok a megtestesült nyugalom.
2010. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet mindig türelmesnek lenni, akkor nem is ember lennél. Mindenki kiakad időnként és ráordít a gyermekére, az is megteszi, aki amúgy letagadja, hidd el. És inkább egy 5 másodperces kiabálás legyen időnként, mert elszáll tőle a dühöd, legalábbis nekem egy pillanat alatt elszáll, mert kiadom magamból így, minthogy netán megüsse valaki a gyerekét. Na azt nem tudom tolerálni, arra magyarázat nincs. Pedig mennyi ilyen van. Úgyhogy ne legyen azért lelkiismeret furdalásod, mert időnként türelmetlen vagy, és netán kiabálsz kicsit.
2010. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk én vagyok a legtürelmesebb az egész családban, de tegnap este, mégis elszakadt a cérna.

Van egy 8 éves kisfiunk és egy 10 hónapos.Mind a ketten igazi angyalok, olyan jó gyerekek.

Nem is tudom mi volt a bajom, mert senki nem bántott.

Talán most durrantam. Lefektettem fürdés és vacsi után a picit, ez után van nekem egy kis időm szusszanni :)

Nekiálltam a dolgomnak, satöbbi, erre felébredt rá egy félórára.

Aztán nem akart már aludni. Megfogtam a picit, odaadtam apának, hogy tessék, nem bírom, most Te jössz. Szépen csendbe leléptem, kimentem a konyhába, vacsoráztam, s addig lenyugodtam. Én nem vagyok kiabálós típus és idegbajos sem, szóval nálam ez volt eddig a legdurvább :)

Lelkiismeret furdalásom azért volt, mert a kicsit lepasszoltam apának :)

De ennyi :)

De talán ez nem is számít annyira nagy dolognak :)


Szerintem ha Rá kiabálsz, az még nem olyan nagy baj. Gondolod el, vannak olyanok, akik ütik a gyermekeiket.

Na az a durva.

Sajnos az én nővérem is ilyen :(

2010. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönom, kicsit megnyugodtam h nem vagyok ezzel egyedül :-)
2010. dec. 14. 09:12
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Letagadja,hogy ráordít a gyerekére?Talán nehéz elhinni,de vannak türelmes anyukák.Rajtam kívűl is ismerek egyet-kettőt.21hónapos lányomra SOHA nem kiabáltam.Olyat nem tehet egy gyerek,hogy kiabáljak vele.Ha feszültebb vagyok,vissza fogom magam,mosolygok és máris sokkal jobb.A gyerek nem tehet arról,hogy én rossz passzban vagyok.Képzeld magad az ő helyébe.
2010. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Viszont az sokat segít, ha jól érzed magad a bőrödben! Nem hiába mondják, hogy szakíts magadra is időt, és csinálj olyat, ami NEKED jó. Úgy könnyebb a gyerkőcökkel is türelmesnek lenni, ha mindig van hol és mivel feltöltődni.
2010. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs a földön olyan ember, akinél ne szakadna el egyszer a cérna, amikor a gyerek valami olyat tesz...


Pár éve hallgattam egy rádióműsort. Nem emlékszem melyik színészünk nyilatkozott, hogy épp pihnegetett a nyaralójában, amikor artikulálatlan, nyomdafestéket nem tűrő ordítást hallott a szomszédból. Kiderült, hogy egy anyuka kiabált a kisgyerekével. Magában jól felháborodott az eseményen, mert ő is úgy gondolta, hogy nincs olyan dolog a világon, ami miatt így lehetne viselkedni egy kisgyerekkel. Egészen addig így is gondolkodott, amíg meg nem születtek a gyerekei. Azóta tudja, hogy igen is van olyan.


Nem vagyunk angyalok, emberek vagyunk és nincs ember, aki mindig, minden pillanatban képes lenne uralkodni az érzelmein. Ideig-óráig megy, de aztán egyszercsk elszakad a cérna. Én azt vallom, inkább ordítsak, csapkodjak, vezessem le így a feszültséget, menjek el sétálni, amíg lenyugszom, minthogy megüssem a gyerekem, vagy odáig fajuljon a helyzet, hogy olyat tegyek, amit józan ésszel sose tennék.

2010. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
11:38as te biztos egy szuper anyuka vagy.Nekem ezt nem jött össze pedig imádom a kislányom de mégis.
2010. dec. 14. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!