Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 1 hónapos...

Mit csináltok 1 hónapos babátokkal napközben?

Figyelt kérdés
Mi a napi rutin? van egyáltalán? Mit jelent még ilyen kis korban a rendszeresség és következetesség a fürdetésen kívül?
2010. dec. 1. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk így néz ki a napunk:

6:00, 9:00, 12:00, 15:00-kor eszik minden nap. 17:30-kor fürcsi, 18:00-kor megint eszik, utána még 21:00-kor is eszik, de van hogy fel kell ébreszteni :) Éjszaka 1-2 kor szokott felkelni enni.

Evés után általában játszunk ( kinyújtom a nyelvem ő is kinyújtja, kinyitom a szám és ő is kinyitja, vagy a játszószőnyegen "beszélget" magában ) Ez kb 20-25 perc szokott lenni, mert utána elfárad és megy a kiságyába aludni.

7 hetes a babám

2010. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor én még csak lestem a babát.

Szerencsére ő kialakított egy "napirendet" - nagyjából hasonló időpontokban volt éhes, hasonló időpontban aludt. De igazából a napirend még alakul majd hónapról, hónapra.

1 hónaposan kezdett el minket figyelni, mosolyogni - olyankor beszéltem hozzá.

De igazából még csak rakosgattam őt ide-oda. Néha az ágyunkba tettem, néha egy kis időre pihenőszékbe, ha láttam, hogy álmosodik, akkor a kiságyba.

A fürdetést mi is nagyjából egy időpontra tettük. S amire nagyon figyeltem, hogy esténként ugyanakkor tegyük le őt aludni (akár álmos, akár nem), hogy szokja, hogy eljött az idő a szunyához.

Erkélyre mindig kivittem levegőzni - ezt is naponta hasonló időpontban.

S én nem vagyok ringatós fajta. Ha fájt valamije, akkor simogattam, énekeltem neki, de nem ringattam, mert ahhoz nagyon hozzászokik.

Amúgy ilyen kicsi babával még ő diktál. Majd alakul a dolog.

2010. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, 5 hetes baba, csak anyatejes, egyből beállt saját magától egy rendszerre (már a kórházban).

Szopik: 8, 11, 15, 18:30, éjjel 2, 5.

Este 6-kor fürdik.

Szopik után kb fél órát van ébren, amúgy egész nap alszik. Éjjeli szopik után egyből visszaalszik.

1-2 alkalommal felébresztettem este 10-kor szopni, akkor reggel 7-ig aludt utána.

Egy evés kb 20 perc.

3800 gr született, most 5200 gr.

Megyünk sokszor sétálni, mert van egy 2 évesem is.

Nagyon jó baba, hihetetlen nyugodt (ilyen a nővére is).

2010. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!