Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz a babakötvényünkkel,...

Mi lesz a babakötvényünkkel, ha nem csinálok vele semmit?

Figyelt kérdés
Már 9 hós a babám. Ha nem csinálok semmit, elveszik az összeg? Muszáj valahol számlát nyitni?
2010. nov. 2. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze, meg kell nyitni valahol a számlát, mert így olyan mintha nem kérnèd!
2010. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nem muszáj számlát nyitni.Akkor marad az Államkincstárnál a pénz és ott kamatozik amíg a gyereked 18 éves lesz és akkor kaphatja meg az összeget.
2010. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hozzátenni biztos nem tudunk, most előreláthatólag.
2010. nov. 2. 21:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem kell számlát megnyitni, óriási tévedés!

Újabb marketing a kereskedelmi bankoknak, sajnos sokan bedőlnek!

Az állam adja a kamatot rá, ami biztosabb és többet hoz mint a kereskedelmi bankoké. Ha bankba nyitsz számlát akkor sem kell havonta vagy évente betenned pénzt, akkor teszel be amikor akarsz, csak 18 éves korig nem lehet kivenni, és a pénzzel utána nem te rendelkezel értelem szerűen. Nem adnak annyi hozamot rá a bankok.

Én hagyom az ahol van, és nyitottam egy rugalmas számlát egy bankban, akkor teszek be amikor akarok és akkor veszek ki amikor akarok!

2010. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2010. nov. 2. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon téved!

Nincs teendőd, a MÁK-nál van a gyereked pénze és onnan fogja megkapni 18 évesen.

Áttanulmányoztam a banki ajánlatokat és végül a MÁK-nál hagyom a gyerekeim babakötvényét...

HA félre akarok és tudok tenni nekik, azt egy sima lekötéses bankszámlán fogom megtenni, amivel szabadon rendelkezik a család.

közgazdász anyuka

2010. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Számlát kell nyitni ahoz hogy kamatozzon!

Ha az államkincstárnál hagyod, nem nyitsz számlát, egy fillért nem kamatozik!

Ha számlát nyitsz, az államkincstárnál, kötvényeket kell vásárolnod amibe a pénzt fekteted, x futamidejű, x kamatozású àllampapírba kötvénybe fektetheted, és így kamatozik! 10.000 forintokért vehetsz 1 kötvényt, a legmagasabb jelenleg 8,6% kamatozik évente, ezek hosszú lejáratúak, 5-10 évre lehet lekötni a pénzt, de itt ez a lényeg, úgysem veheted ki:)

szóval bementem az államkincstárba, 5 perc alatt megnyitották a számlát, lekötöttem a pénzt amit az állam adott.

Mindig ha kap lányom pénzt oda utálom befizetem, és azt is lekötöm, de mindig csak 10 ezresével lehet, évente mekapom a kamatot+ amit az állam ad a befizetések után, kipótolom hogy meglegyen a 10 ezer, és azt is lekötöm. Max 5 perc és kész!

Előnye a bankokkal szemben az államkincstárnak, nincs kezelési költsèg, és nem vonnak majd 0,05% jutalékot ha a gyerek kiveszi msjd a pénzt!

Èrdemes megnyitnid, lekötnöd, jó lesz az a pènz 17 év múlva neki valamire, miért hagynád ott!?

Ha nem nyitsz számlát, az államnál marad, nem kamatozik, mert ugye számlanyitás után utalja az állam a számlára a pénzt, ha lekötöd valamivel több lesz!

2010. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Közgazdász anyuka, olvass jobban utánna, ha nem nyitsz számlát, akár egy banknàl, vagy az államkincstárnál, nem kamatozik!

Ez ugyan úgy működik mint bármelyik banknál, ha berakod a pénzed egy számlára semmit nem

kamatozik, ha viszont lekötöd, akkor kapsz rá kamatot!

Amennyiben nem nyitsz számlát, az államnál van az összeg, miután nyitsz valahol egy számlát, azután utálja ki az állam az államkincstári vagy banki számlára az összeget!

18 évesen ha ki akarja venni a gyerek a pénzt, hová megy érte, az államkincstárba! De ha nincs megnyitva a számlája, miről vesz le pénzt?

2010. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sirva könyörgöm, ne irj butaságokat és ne vezesd félre a kérdezőt!!!

Nem kell semmit tennie, a MÁK hivatalból kincstári számlát nyit a gyereknek, oda beteszi a pénzt, ott KAMATOZIK (ötéves állampapir hozama), ezt évente jóváirják a számláján. 7 és 14 éves korban kap még pénzt ide az állmatól, az is automatikusan intéződik, mint minden.

START számlát nyithatsz, HA AKARSZ, de nem kell, ekkor te is fizethetsz be rá pénzt. Ilyet nyithatsz a MÁK-nál is és a bankokban is. Csak ha te is akarsz befizetni pénzt. Ami, mint irtam, szerintem nem éri meg, hidd el, körüljártam a dolgot.


Egyébként ime egy link, ahol értelmesen le van irva minden lényeges tudnivaló: [link]

2010. nov. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Fizetnek kamatot, automatikusan nyílik egy Start számla a mák-nál, mégis utána néztem:


[link]

2010. nov. 2. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!