Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki NEM végbélben mér lázat a...

Aki NEM végbélben mér lázat a babájának, az milyen lázmérőt használ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok perverz, csak egy leendő anyuka, így kérlek, ehhez mérten válaszoljatok!

Még csak most vagyok terhes, de lassan beszerzem a baba dolgait. Azt tudom, hogy semmit nem szeretnek a gyerekem fenekébe dugni, így alternatív megoldásokat keresek lázmérésre és csillapításra. Tudom, hogy sok helyen külföldön ez a dugdosás egyébként se divat, én azonban Magyarországon élek, így nem igazán ismerek olyanokat, akik más módszert használnak.

Tehát érdekel, hogyha te is, akkor milyen lázmérőd van a babának? Mennyire jó és pontos? Fülhőmerő/homlok/érintésmentes/cumi, valami más?



máj. 7. 14:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%

Ha barmi baj van, az orvos is a vegbeleben fogja merni, mert sajnos vagy nem sajnos, ujszulotteknel ott a legpontosabb.

Kesobb tokmindegy, csak azert irom, hogy izlelgesd ezt az informaciot :D


Nekunk egy ilyen lazmero van, honaljban merem neki, a fenekeben nem kellett meg soha, szerencsere 1,5 eves kora elott meg oltasoknal se volt lazas:


[link]


Szajban is mukodik, magamon kiprobaltam, a gyerek nem hagyja :D


Az erinteses lazmerok nem annyira pontosak. Beszerezhetsz egyet, de az csak tajekoztatast ad, utana ra kell merni meg rendessel is.

máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Fülhőmérő. Nem Magyarországon élek, nálunk soha, sehol, senki nem mér végbélben lázat
máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Sose mèrtem a lázát. Kòrhàzban fülhőmérővel néztèk. Szintén nem Mo.
máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
hát, kérdező, vess a mókusok elé, nekünk hőnérőnk se volt soha. Ha rosszul érzi magát, csillapítom, ha szaladgál vele, nem. Volt, hogy 39 felett mérte a gyerekorvos, és alig lehetett lelőni a rendelőben. Ő is azt mondta, akkor hagyja a fenébe.
máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy avgyok a végbélben méréssel, hogy jááááááj....

Én sem mértem nagyon nekik. Érzem, hogy átlagos, melegebb, vagy forró a gyerek.

Fül hőmérőnk van, de kb 2x használtuk.

máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#1! Hát, azon már gondolkodtam, hogy a bölcsiben, hogy mérik, amikor hívják a szülőt, hogy menjen érte, mert lázas.(Nincs tervben, hogy 2 éves kora előtt bölcsibe adom, de van, akiknek jár.)De a doki nem jutott eszembe. Nem engedném amúgy. A legújabb ajánlások szerint csak az extrém magas lázat kell csillapítani, vagy, amit a gyerek közérzete indokol. Utóbbit nem a lázmérő fogja megmutatni, hanem a gyerek. Előbbinél meg visszaadhatja a diplomáját, ha lázmérő nélkül nem érzi, ha a gyereknek extrém magas a láza. Én laikusként is megmondom. Ugyanez vonatkozik az újszülöttekre. Náluk még veszélyes a láz. Nem mindegy, hogy mennyire pontos? Lázas és kész.

Érintésmentesben egyébként nem nagyon gondolkodom, mert covid alatt kiderült, hogy a normál hő 34-35fokos🤣Mindenkinek olyan hülyeséget mutattak, de gondoltam, hátha tud valaki olyat, ami jól működik, nem vetettem el.

Eddig nálam is a fülhőmerő vezet, mert cumizni lehet, hogy nem fog és akkor azzal nem tudnám. Viszont fülhőmérőt használtunk egyik munkahelyemen gyerekeknél és az elég pontosnak tűnt, csak nem tudom babáknál működik-e a méret miatt. Lehet, hogy hülyeség, de gondolom, nem ugyanakkora a fülük.

máj. 7. 15:01
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Mi teljesen hagyományos hőmérőt használunk, hónaljban. Újszülöttnél még (szerencsére) nem volt rá szükség egyik gyereknél sem, a kicsi 4-5 hónapos korában mértük először, akkor is szintén hónaljban. Lehet, hogy nem _olyan_ pontos, de hozzáadsz 0,5 fokot fejben, és ugyanott vagy, mintha testnyílásban mérted volna. A lázcsillapítás meg nálunk is úgy működik, hogy ha a gyerek amúgy élénk és jól van, akkor tökmindegy, mennyit mérek, azt tényleg csak azért szoktam, hogy legyen valami fix dolog, amit mondok az orvosnak ha(!) viszem. Azzal ő sem tud mit kezdeni, hogy hát pár napja melegnek ÉRZEM a gyereket és bágyadt, az viszont már más, hogy napok óta 40 fokos láza van és alig megy lejjebb 38 foknál.
máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Hónalj vagy "pisztoly", ami a homokon méri. (A bölcsibe a fülében mérik.) Szintén külföld, hálistennek fel se merül a fenékben mérés.
máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
71%

Szinten fejlett orszagban elek, SOHA senki nem dugdos fel semmit a gyereknek. Szokjatok mar le rola vegre.


Fulhomero tokeletes.

Egyebkent is 2024 et irunk, teljesen lenyegtelen, hogy mennyi valakinek 38,3 vagy 38, 6 a laza, ugyanis a laz nem karos, csillapitani sem kell 39,5 alatt.

máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Sima digitális hőmérőt használtam/használok hónaljban. Sose mértem egyiknek sem végbélben és túlélte mindenki
máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!