Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán a tápszer váltás hozza...

Talán a tápszer váltás hozza meg az áttörést?

Figyelt kérdés

3 hónapos babám 61cm és 4750g. Mindenki azzal csesztet minket, hogy sovány. Igen, tudjuk, hogy nem egy kövér kislány, de mi is pont ilyenek voltunk a férjemmel, plusz gyerekkorunkban is kicsik és vékonyak voltunk, és rossz evők. A lányom sajnos max tápszer adagja (Beba pro HA1) amit meg tud enni 100ml átlagban. Jókedvű, iszonyú mozgékony, barátságos, mosolygós baba. De vékony. Már jártunk vele magán gyerekorvosnal, ő azt mondta ket hete hogy a percentilis görbéje alapján pont az átlag a súlygyarapodása, de keljunk éjjel fel egyszer megetetni (végigalussza amúgy az éjjeleket csak most a kaja miatt keltjük), hátha akkor nem mozogja le amit megevett. Amúgy tök jó a vérképe meg minden.

A férjem szerint tápszert kellene váltani és ezt megbeszélni a dokival, szerintem meg valami étvágy javítót kellene feliratni,ha van ilyen , mert két hét alatt 250g-ot hízott (onnantól számoltuk hogy a dokinál voltunk és hétfőn megyünk, tehát ma is megmértem), és olvastam hogy hetente kellene 170-200g-ot hízni neki. Már nem tudom mit találjak ki, hogy többet egyen. Egyszerűen a férjem szerint megunta a kaját és ezért kéne a váltás. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit csináljak, vagy mit kérdezzek a dokitol, hogy mit csináljunk már hogy normális súlyban legyen a baba,mert már nincs semmi ötletem.

Első gyerek , sajnos nagyon megvisel, hogy mindenki b@sztat minket hogy miért nem vastagabb a gyerek, bezzeg az ő gyereke ennyi idősen.....szóval biztos tudjátok.....


máj. 4. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy sovány lenne.Az én babám 4520gr 56 cm volt 3 hósan és az orvos aztmondta hogy arányos az egész teste nincs ok aggódni.Na most ujra mérte felszedett 240grammot egy hét alatt halleluja eddig 500grammokat szedett fel havonta :( Nem volt nagy étkü..Belső reflux miatt sem. Tápszert váltottunk mert az előzővel székrekedése volt, az új tej óta 180-210 ml közt eszik x5 naponta.

Ezelött 650miliket evett 100-140ml között. Én 50 kg vagyok vasággyal párom 67kg. Nagy étküek vagyunk csak épp egy dekát nem hízunk.

Igen bezzeg az ő gyereke 6kg 2 hósan..Nem minden baba egyforma, no para én is sokat aggódtam és aggódom is de a kislányom 2kg800grammal szültetett az első hónapban 550gr/ másodikban 670gr és a harmadik hónapban 500grammot hizott. A minimum súly az 500gr havonta nem kell heti 200at hízni ahhoz h egészséges legyen egy baba. Próbáljatok tápszert váltani.Egyébként irtad hogy 100miliket eszik ezt kb hányszor naponta? megvan a minimum 700ml naponta? :)

máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Most 4780gr 3 hós és 9 napos. #1 vagyok
máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyes. Napi 6-7 alkalommal eszik ennyit. De van hogy nem eszik meg 100-at csak mondjuk 85-öt, a következőnél meg 110-et. Tök változó nála.
máj. 4. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Normálisan viselkedik miközben issza? Nem feszíti magát stb? Mondjuk kis súlyú de pl többet is ehetne :( De mondom az én lányom is 100-140között 2 hete. Aztán a tápszerváltás óta nagyobb mennyiségeket eszik.Nem hasfájós?
máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Normálisan eszik és nem hasfájós.
máj. 4. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Akkor neki lehet ennyi elég, de tápszert válthattok pl és ha nem eszik többet akkor sem, vagy esetleg fájni fog a hasa tőle stb( hisz nem minden baba tolerálja mindegyik tejet) Nekünk is ez a 3. 3 hónap alatt, remélem ez marad.
máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Kislányom ugyanez volt...Enni evett, de nem mondanám, hogy rengeteget, de egy rettenetesen aktív és mozgékony baba volt..Nálunk a hozzátáplálás hozta meg egyébként azt a plusz súlyt, amire azt mondták, hogy ez már jó...Most már másfél éves és hozzáteszem egész nap eszik vlmit, mellette napi háromszor rendesen, közötte meg mindig vlmi pufival v kekszel járkál...és még így is vékonyka termet....ez genetika is...szerintem nincs semmi gond a babátokkal..ha nem hasfájos, nem nyűgös, jókedvű baba,akkor nincs miért aggódni.

máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!