Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzi a kisgyerek ha az anyuka...

Érzi a kisgyerek ha az anyuka nem kedvel valakit?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam. Nagyon furcsa helyzetbe kerültünk, már nem tudok mire gondolni. Szóval anyosommal számtalan vitank volt már, máshogy látunk dolgokat, így nem is vagyunk egymás kedvence. Ennek ellenére a fiam születése óta félre rakva a haragoskodast járunk mind két mamához minden héten. Figyelem a fiamat és azt látom hogy férjem családjával teljesen máshogy viselkedik a gyerek. Nem nevetgel, nincs bohóckodás, mamánál van akkor hozzám vagy apjához akar menni kis időn belül, szóval csak úgy létezik szegény. Anyukámnal ilyen nincs, de a barátnőimmel,

noveremmel is örömmel játszik.

Én nyilván csak a tisztelet körmöt teszem meg hozzájuk. Ezt érezheti a gyerek? Volt hogy én nem mentem hozzájuk csak az apja és a gyerek és sírva hozta haza az apja egy órán belül hogy ő nem tud mit kezdeni vele, nyűgös. Itthon semmi baja nem volt.. volt hogy ideje jött anyósom meg én elugrottam elintézni dolgokat, haza értem meglátott és elkezdett sírni. Mi a franc lehet? Soha nem fog hozzájuk úgy állni én miattam? (Soha ilyen célom nem volt, örülnék ha lenne két jófej nagyija)

Viszont az igaz, hogy teljesen máshogy állnak a kisgyerekhez, nem játszanak vele soha.

Elnézést ha hosszú lett, köszönöm ha elolvasod.



máj. 1. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Inkább az ő hozzáállásukat érzi a gyerek.

Én ki nem állhatom az anyósomat, annyit bántott, de jópofizás van és én is viszem a gyereket hozzá.

A gyerek szereti, még ha nekem fel is áll a szőr a hátamon tőle.

máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugye most azt akarod, hogy mondjuk azt, hogy á, a gyerk azt érzi, hogy a mama őt nem szereti, ate családod meg igen?
máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Lehetséges, de azért sok múlik a gyereken és a nagymamán is.

Nálunk csak egy nagymama van sajnos, és ő mindig is cuki volt vele, sose féltettük tőle, semmi ilyesmi, mégis tartózkodó volt kb másfél éves koráig. Azóta viszont nagyon jól kijönnek.

De persze számít az is, te milyen arcot vágsz, nagyon jól leolvassák a nonverbális kommunikációdat.

máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es biztos hogy mind a kettő mama szereti csak máshogyan.. de nem ez volt a kérdés hogy szereti e vagy sem, hanem hogy miért sír az egyiknel és máshol meg nem. Nincs bennem rosszindulatú hátsó szándék független attól hogy nem szeretem anyosomat. Normális válaszokat várok, nem azért van az oldal hogy egymásnak ugrojunk feleslegesen.
máj. 1. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk apósomék akikkel jobban elvan. Anyukámmal még szo-szo, de apukámmal egyáltalán nem. Az én szüleim egyszerűen bénán kapcsolódnak, nem érzik. Apósom meg olyan igazi mesebeli nagypapa akinek a hátán lehet lovagolni. Most már 4 éves és szüleimmel is javul a viszony, de nem ugyanaz mint apósomékkal (egyébként ott is apósom az aduász, anyósom hasonló mint anyukám)
máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a te tartózkodásodat érzi, nekem is konfliktusom volt anyosommal. Lányom hol jóban volt vele, maskor nem akart velük lenni. 2 évesen bömbölt ha atvittem, most 6 éves és nagyon szereti őket, változnak folyton.
máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hónapos lesz. Anyósomat imádja. Anyukám szintén. Apukámat ritkában látja, de ha meglátja vigyorog mint a vadalma. Na és itt van apósom akire szinte rá se néz a gyerek és hetente látja többször. Szerintem ez nem olyan, hogy ha bírsz valakit akkor a gyerek is és ha nem bírsz akkor a gyerek sem. Apósom nem tud hozzá kapcsolódni. Mindenki más nevet neki gügyög lemegy gyerek szintbe. Apósom nem, így szerintem ez lehet az oka.
máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Bár érdemben nem tudok hozzászólni, de elképedve olvastam a kérdésed kifejtését, mert szóról szóra a mi sztorinkat írtad le. Teljesen ugyanebben vagyunk mi is, olyannyira, hogy az én fiam is 1 éves, ugyanilyen a kapcsolata anyukámmal és anyósomékkal is, az én kapcsolatom is ugyanilyen a párom szüleivel, és teljesen ugyanez fogalmazódott meg bennem, hogy talán érezheti rajtam a dolgokat? Keresem még én is a választ, ezért figyelemmel kisérem a kérdésed.
máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!