Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba nem fog maga...

4 hónapos baba nem fog maga előtt dolgokat?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam nem fogja sosem össze a két kezét, csak akkor ha oldalasan fekszik, esetleg az ölünkben támasztva félülő helyzetben van. Játékokat sem fog össze a két kezével. Ez probléma lehet? Vagy még várni kell rá egy kicsit? Nektek a 4 hónapos baba mit tud már csinálni?

febr. 26. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónaposan kezdte el összekulcsolni a két kezét maga előtt. Mindkét kezével nyúl a tárgyakért háton, hason, oldalra feküdve is. Mindkét oldalára fordul. Hason 60-90 fokban is tartja a fejét több percig, játszik hason is. Etetés közben a cumisüveget is 2 kézzel fogja màr 3.5 hónapos kora óta. Most 4 hónap 1 hetes. Hasra még nem fordul, de már majdnem megvan.


Egyébként hangot adó játekokat is örömmel nyomkod (tudatosan most már). Persze mindent is a szájába vesz akár 1 vagy akár 2 kézzel.

febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok bocsi. Próbáltad a kezébe adogatni a játékokat? Csörgőket ilyesmik? Mennyit játszol vele? Én már 2.5 hónaposan elkezdtem neki mutogatni a játékokat, kb újszülött kora óta kontrasztos könyveket, kártyákat, énekeltem/énekelek neki, zenéket hallgatunk. Napi több órát játszok vele. Kb folyamatosan foglalkoztatva van amikor ébren van.
febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kontrasztos könyvet nézegetünk, éneklünk, mondókázunk és játékokat is mutogatok neki pár hetes korától, mióta nem csak eszik és alszik… hason nagyon sokáig el van, fejét szépen tartja, ott el is fordul különböző irányokba, amerre számára érdekes dolgot észlel. Azonban nem fordul oldalra a hátáról, és oldalra sem egyelőre. Azt hozzátenném, hogy 8,5 kg… nem tudom befolyásol-e bármit…
febr. 26. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nekem 7.5 kg. Szóval ő sem pici baba. Próbáld meg segíteni a forgatásban, óvatosan, figyelj a fejére nehogy lekoppanjon. Védőnő mit mond? Lehet nem ártana neki egy dévényes vagy valamilyen torna.


De ha hason van és elfordul akkor sem nyúl a dolgokért?


Ha a kezébe adsz egy csörgőt megtartja?

febr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés, nézegeti a kezét? Nálunk ha jól emlékszem úgy kezdődött a dolgokért nyúlás, hogy előtte nagyon nézegette a kezeit és tapizta egyik kezével a másikat.
febr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha hasra segítem akkor ott nyúl a dolgokért, ha a hátán van akkor is oldalasan nyúl, csak előre nem. Nézegeti a kezeit, de a kettőt csak akkor fogja össze ha az oldalán van.
febr. 28. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!