Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két eves kislányom már-már...

Két eves kislányom már-már beteges szinten ragaszkodik hozzam mióta elkezdte a bolcsit. Meddig normális ez?

Figyelt kérdés
Január elején kezdtünk, azóta teljesen kifordult magából. Pont kezdett ügyes lenni, apukajaval voltak többször úgy egyedül hogy én szinte egész napra elmentem, altatta öt délben, sőt a bolcsi előtt egyszer este is kimaradtam es akkor is elaludt vele simán. Anyukámmal is mindig nagyon szeretett lenni, akármennyi időre ott lehetett hagyni. Most meg… mióta a bolcsi van (meg pluszban volt egy elég hosszadalmas betegség amit ott szedett össze, ott nagyon ki volt készülve, csak én voltam jó) abszolút csak én kellek. De olyan szinten hogy WC-re jön velem, fürdeni, nem téveszthet szem elől, különben uvolt. Anyukám volt nálunk hétvégén, eddig ha o megjelent, a kislány ránk se hederitett. Most meg gyakorlatilag alig volt olyan pillanat hogy elmaradt vele, és azt is csak ha én is a szobában voltam. Nem tudok elmenni boltba egyedül, sehova se, nagyon szeretem öt, de ez borzasztó terhes már nekem.
febr. 5. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Inkább a betegség ebben a ludas,pár hónap és elmúlik. Mi októberben kezdtük a bölcsot és mostanra szokta meg,szóval időbe telik.
febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Időbe telik, csak sejtem, hogy most mennyire nehéz, de azt nagyon becsülöm benned, hogy felismered, hogy ez nehézséget okoz és nem meglovagolod "a gyerek csak engem akar"-hullámot. Az egyik barátnőmék kislánya pont hasonló korban kezdte ezt el, anyuka erre meg boldogan rá is függött, most 5 éves a kislány, az anyja vele alszik egy szobában, együtt fürdik vele, segít neki kb orrot fújni és úton-útfélen reklámozza, hogy a gyerek csak és kizárólag vele van el. Azóta a barátnőmet sosem láttam a kislány nélkül, hozza magával a szokásos havi közös ebédünkre is.
febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez.

Nekem novemberbe kezdte a bölcsit, kb december ota megy ez.

Konkrétan semmit. De szó szerint semmit nem tudok tőle. A bölcsibe elvan, szereti. De ahogy kilép, vége.


A pláne, mellette van egy 4évesem. Ha a nagy csak rám néz, kiborul a kicsi. Ordít vele, hogy enyém anyám, na meg üti.

Én kezdek beleőrülni 🙈

febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Képzeld magad a helyébe. Eddig 0-24ben veled volt, csak vele foglalkoztál. Most gondolom vissza mentél dolgozni, ő a napja nagy részét idegenek közt tölti, napi pár órát van veled, te esetleg akkor főzöl , pakolsz, akkor sem csak vele foglalkozol. Hétvégén próbálod utolérni magad, megint nem vele vagy.

Ez teljesen természetes, mi beszoktatáskor el is szoktuk ezt mondani, hogy valószínű pár hónapig anyuka még vécére sem fog tudni menni nélküle. Ez addig fog tartani míg teljesen be nem szokik, és nem érzi magát a bölcsiben teljesen biztonságban. Hogy ez mikor jön el, megjósolhatatlan. Lehet 1 hónap múlva, lehet soha. A betegsegek pedig csak rontanak a helyzeten. 12 évet dolgoztam bölcsiben, tapasztalatból írtam. Kitartás, neki még nehezebb, mint neked

febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kettest földig pontoztátok, pedig csak egy sztorit osztott meg...
febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megpróbálok nagyon türelmes lenni, persze, ez a bolcsi dolog biztosan egy óriási váltás neki, és o alapból egy érzékenyebb kislány.

Csak tényleg olyan jó volt hogy pont eljutottam oda, hogy Jajj, de jó, kis ügyes, mással is elmarad, kicsit nagyobb “szabadságom” lesz így, nem kell annyira kötötten szervezni a programokat (azt a nagyon keveset ami van), fellélegeztem, erre pont az ellenkezője történt :/

Remelem az idő megoldja majd hamarosan.

febr. 6. 07:39
 7/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, hasonló cipőben: Neked nagyon sok kitartást!!!
febr. 6. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!