Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A vigantolt mi történik ha...

A vigantolt mi történik ha nem adom be pár napig? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ma ezt olvastam: [link]


És nekünk is rosszból van! Ezért nem szívesen adnám neki amíg a doki fel nem írja a jót.


2010. okt. 17. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a babádnak ha pár napig nem kapja.
2010. okt. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia. nekem azt mondta a doki hogy ahány hétig nem adom neki, utánna annyi hétig dupla cseppet kell h kapjon. Én már kiváltottam az újat amúgy, szóval lehet kapni.
2010. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet adni, mert ami MO.-on van, az nem szennyezett. A szennyezett szériából külföldre került. Meg kellene tanulni értelmezni a szöveget. Csak azért vonták be őket itt is, hogy megszüntessék a gumi cseppentőset. Egyébként én továbbra is adom 20 hós kisfiamnak a gumisat, azt mondta a dokim, hogy nyugodtan adhatom.De még sok kismama ismerősöm is.
2010. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én vissza vittem a patikába, hogy nézzék meg, az enyém is a "rossz" számos, de azt mondta a patikus néni, hogy ők kaptak egy levelet, (fel is olvasta) miszerint olyan elenyésző kis mennyiség az ami ki is OLDÓDHAT, ami nem veszélyezteti a csecsemő fejlődését és semmilyen rossz hatással nincs rá, így én nem íratok újat, hanem ezt adom tovább, csak nem hülyeséget küldenek egy patikusnak...
2010. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk is azt mondta a dokinénink, hogy adhatom nyugodtan a régit, semmi baja nem lesz a gyereknek. Szerintem ez az egész csak a gyógyszergyártók balhéja volt...
2010. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, h ha bármelyik patikába visszaviszed akár a bontottat, akár a bontatlant, kicserélik jóra.
2010. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki nem fogják cserélni, ha újra kiíratod, vagy megveszed teljes árba, akkor kapsz újat.
2010. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Engem azért érdekelne, hogy ha:

1. Semmi bajt nem okoz akkor minek vonták ki a forgalomból?

2. Miben más összetételénél fogva a külfölditől?

3. Mi az az idegen anyag?

2010. okt. 17. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:

1:Azért vonták be, hogy megszüntessék a gumicseppentőset, nehogy előforduljon itt is.

2: Nem más a külföldre került összetétele, csak abba került vmi szennyeződés a gumicseppentő gyártása közben.

3: A gumi részből oldódhat az az anyag, amivel összeállítják.

2010. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na én írtam a gyógyszergyártó cégnek az alábbi választ kaptam: Levelében feltett kérdéseire válaszolva tájékoztatom, hogy a Merck büszke termékeinek tisztaságára és ezért döntött önkéntesen úgy, - a hatóságokkal egyetértésben - hogy új gyártási technológiával csomagolja a terméket.

A vevőknél lévő termék használata nem jelent semmilyen egészségügyi kockázatot. A hatóságok (nem csak a magyar, hanem más országok gyógyszerügyi hatóságai is) álláspontja szerint nem indokolt a fogyasztóknál lévő termék lecserélése. A hatóságok azért alakították ki ezt az állásfoglalást, mert csak helytelen használat vagy tárolás mellett fordulhat elő, hogy nagy hőnek kitéve a gumi cseppentő egyik összetevője kioldódhat. Ez kismértékű szennyeződést okozhat ebben az esetben, ami azonban az egészségre kockázatot nem jelent, csupán ízbeli illetve illatbeli eltérést okozhat. Magyarországon erre nem volt példa, egyébként pedig a nagyon nagy mennyiségben legyártott termékből 8 esetben jeleztek íz illetve illat eltérést Németországban. Ezekből a gyártási tételekből nem került Magyarországra. Merck mégis úgy döntött, hogy megszünteti a gumicseppentővel történő gyártást és azokat a termékeket amelyek még nem kerültek eladásra szintén visszavonja.

Bízom benne, hogy válaszaink segítettek kétségeinek az eloszlatásában.

---

Én mindenesetre kiváltottam az új kiszerelésűt. Biztos ami biztos! De remélem hogy a válasszal tudtam segíteni másoknak.

2010. okt. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!