Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyiszer így...

Normális, hogy ennyiszer így érzek?

Figyelt kérdés

5 hetes a babánk, amióta megszületett én minimum minden másnap bőgök egy fél órát, mert sz*r anyának érzem magam és össze vagyok zavarodva.

Amikor óránként üvölt és cuppog és cicit szeretne éjjel-nappal, akkor már nem bízok magamban, félek hogy félreértelmezem a jeleit, hogy nincs elég tejem, zavar, hogy nem tudom megnyugtatni, mert csak a cicit keresi rajtam és teljesen kimerülök lassan. Egy idő után ideges leszek, amitől türelmetlen, attól meg lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy miért vagyok türelmetlen egy 5 hetes csecsemővel, neki is ugyanolyan nehéz... és kész, már bele is keveredek egy ördögi körbe, amitől csak bőgök. Komolyan már azon gondolkozom, hogy valami szakember segítségét kéne kérnem. Normális ez?


2022. jún. 29. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Persze, ezek mind normálisak. Hatalmas hormonális változáson mentél/mész keresztül, meg ez egy teljesen új élethelyzet is. Meg kell gyászolnod a régi életedet és elfogadni az újat.

Meg a gyerekkel is "rá kell tanulnotok" egymásra, időbe telik.

Ne aggódj, mindenkinek ilyen és fokozatosan fog elmúlni!


Csak a "cici", "cicizés" szavakat próbáljátok hanyagolni anyukák, borzasztü visszataszító...

2022. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális, van tejed, tök oké, hogy mindig szopizna és jó anya vagy. Mind éreztünk így, mind bőgtünk, mindünkben felmerült, hogy ezt egy oltári nagy hülyeség volt bevállalni. Aztán elmúlik, mert másnap mosolygott először, a következő kiborulásnál fordult meg először és hipp hopp már szalad, már beszél. Van kikapcsolódási lehetőséged? Egy fél óra amikor egyedül lehetsz?
2022. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
1. Akkor te ne használd. A szopás jobb? Engem nem zavar a cici szó, ha téged igen az a te problémád
2022. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, első baba. Teljesen normális, hogy kételkedsz magadban, mert még nem láttad a nak eredményét, amit most naponta teszel érte. Az óránkénti szopizás is normális, először meggymagnyi gyomra van, az gyorsan ürül. Látni fogod őt felnőni, fejlődni, meghálálni az átsírt éjszakákat és rájössz, hogy ha csak az ösztöneid mentén cselekszel és próbálod a tőled telhető legjobbat megadni neki, az pont elég lesz. Csak erre van szüksége.
2022. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Normális,és elmúlik.Mindent jól csinálsz,csak hallgass az ösztöneidre,meg a baba jelzéseire.Majd alakul,és egyre jobb lesz.Nem vagy rossz anya!Ezt részben a hormonok is okozzák.Nekem van 5 gyerkőcöm,mindet terveztük,akartuk,vártuk,az első hetekben mégis mindig úgy éreztem én is,hogy kevés vagyok,nem kellett volna ezt bevállalni,besokalltam.Aztán teltek a napok,és egyre jobb lett minden.
2022. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat. Még ezeken is elbőgtem magam... :) Eddig is érzékeny lelkületű (meghatódós inkább) voltam, de ez azért már nekem is durva. Alapvetően elég határozott személyiségem van, én nem gondoltam, hogy ennyire el fogok veszni ebben a feladatban, információ áradatban és tudom, hogy az idegeskedéssel csak ártok magunknak, de egyszerűen egy idő után már nem tudok kezelni helyzeteket és kimerülök lélekben is. Bár nem népszerű kimondani ilyet, de igen, eszembejut ilyenkor, hogy "kellett ez nekem?". Aztán persze megnyugszom, ránézek és szétcsúszok mennyire cuki, hát hogy gondolhatok egyáltalán ilyenre!?

Nagyon vártuk, terveztük, akartuk, de azt nagyon kevesen mondják el, hogy ez ennyire durva érzelmi hullámvasút. Erre szerintem nem lehet felkészülni.

Szerencsére a férjem kiveszi e részét a teendőkből, de neki is végesek a határai, dolgozik, bár én kelek éjszaka, de kicsi lakás, ő is keveset alszik, megébred, ha sír a baba. Ha ő nem lenne már eret vágtam volna és tudom, hogy neki is fenekestől felfordult az élete, nem csak nekem, de mégis türelmetlen vagyok vele is, mert ő azért sokkal szabadabb továbbra is. Szerencsére kitudok kapcsolódni legalább azzal, hogy pár naponta elmegyek boltba mondjuk, amíg a férjem vele van. Már az is felüdülés, kizökkent egy picit. Az jót is tesz. Tegnap amíg hűvösebb volt délelőtt sétáltunk egyet, az is jót tett a lelkemnek, de ebben a melegben az erkélyre kimenni is kínzás, ez is frusztrál.

2022. jún. 29. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Pontosan így voltunk mindannyian, hidd el. Ha megkapja az oltásait keress baba-mama klubbot, ringatót bármi ilyesmit. Tudom, az ember egy masszázsra vágyna inkább mint más gyerekekre, de hidd el jó. Utána sokkal jobban érzed magad és nálunk nagyon jó fej anyukák vannak. Aztán ha 6 hónaposan mi mentünk babaúszásra, az is tök jó. Ki kell minden ilyen lehetőséget próbálni. És majd ki fog alakulni egy napirend szerűség, jobban összeszoktok, sokkal jobb lesz. Persze jönnek új nehézségek, de jobban fogsz bízni saját magadban. Kitartás, nem vagy egyedül és nincs semmi baj veled!
2022. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a baby blues. Normális az elején a hirtelen hormon változás miatt. Hasonló a szülés utáni depihez,de magától elmúlik. Sajnos ilyenkor sokszor igénylik a tejet,szóval nem éhezik,de muszáj híznia a növekedési ugrásokhoz, szóval nyugi nem éhezik csak az alap szükségletét jelzi és a te babád jó evő. A másik, én szoptatás alatt tv-ni szoktam,simán megnezek pár sorozat részt éjszakánként ,enyém képes 30 -40 perceket is szopizni,legalább igyekszem élvezni ha már a kanapehoz vagyok kötve, fogd fel lazán 😉
2022. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Próbálom pozitívan felfogni, de akkor is eltörik bennem valami egy-két naponta. A szoptatást estefelé már nyűgnek érzem, olyan mintha teljesen ki lennének ürülve a melleim, ő meg csak sír és cuppog. Nagyon lassú evő, ébresztgetni kell közben, van hogy 1,5 órát is mellen van és 10 perc pihenő után megint megrögzötten keresi a cicim. Ilyenkor szoktam jellemzően kiborulni és jönnek a gondolatok, hogy nem tudom táplálni a babámat, kevés a tejem, valami nem oké.

Vagy amikor már vörös fejjel üvölt, végigveszem mi lehet a gond és egyszerűen nem jövök rá, nem tudok segíteni rajta... Olyan elkeseredettség jön rám ezektől.

A társaságot mindenképpen keresni fogom, ha eljön az ideje. Nekem óriási megnyugvás, hogy nem vagyok egyedül a nyűgeimmel, mindenki végigjárja ezt és mivel kevés gyerekes van a társaságunkban, így nem nagyon van kivel eszmét cserélni erről. Nem is nagyon tudom, hogy mi a normális nála és mi az, ami miatt már aggódnom kéne.

2022. jún. 29. 20:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Mikor üvölt? Azonos időpontban este? Mert ha igen akkor kólikás, ez a hasfájás pár hónap alatt múlik csak el.
2022. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!