Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 16 hónapos és pár...

Kisfiam 16 hónapos és pár napja ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné elkezd toporzékolni, meg csapkodja az ajtót! Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

A hasonló egykorú gyerekek is ilyen "hisztisek"?

Ő nem csinált ilyet eddig nekem azért is fura most mert lassan mindennapos lesz!


2010. szept. 14. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban:-))))

Elkezdődött az akaratos, önállósodni vágyás idöszaka,aztán majd jön a dackorszak.

"egy 10,5 éves szemtelen kiskamasz és egy 1,5 éves akaratos, némileg hisztis kiscsaj anyukája"

2010. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kitartás!!! A nagyobbik fiam elmúlt három. Egyre rosszabb lett, talán most, hgoy elkezdte az óvodát, egy kicsit csillapodott.

A másik kisfiam 17 hónapos, már elkezdte kb. 2 hónapja.

Nem egyszerű, gyerekfüggő, hgoy hogy kezeld! Próbálj ki mindent, és majd meglátod, mi vezet célra, a tiédnél.

2010. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, elkezdődött. majd lesz még durvább is. :)))

az egyik fő szabály, hogy a hisztinek nem szabad engedni. a másik szabály, hogy hisztire nem szabad hisztivel reagálni. a kisgyerek ilenkor erős frusztrációt él át, és az némileg megnyugtatja, hogyha az anyukája/apukája ilyenkor nyugodt marad, mert az őt is segíti a lecsillapodásban. mindig el klel mondani, mit miért nem szabad, és ha lehet, akkor elterelni a figyelmét. vagy pl. ha tudod, hogy van valami, amit nem szeret, ami mindig hisztivel jár, akkor elkerülni az t a helyzetet. ha nem lehet- vagy gyakran van, hogy olyan miatt hisztizik, amit el lehet kerülni felkészítéssel. pl. a kislányom ha csak megfognám és át akarnám pelenkázni, akkor esélyem se lenne. ugye nem gondolná az ember, hogy ebből milyen ribillió támadhat, mert érgen csak odaraktam a pelenkázóra aztán kész. kicsi korában utálta, végigüvöltötte, aztá nutána megszokta. mindig ekllett valami a kezébe, de tűrte. na most.....elmászik, üvölt....rájöttem, ha előtte 2 perccel mondom, hogy fűűű itt valaki bekakilt, milyen büdi van, akkor ő közli hogy nem! :))) aztán utána megint mondom kis idő mlva hogy na menjünk pelenkázni! válasz: nem! én: hozhatod a macit is! erre elindul. felveszem, és mondom megint hogy jaj de jó lesz tiszta pelenkában lenni! stb. és ezzel teljesen kihúzom a dolog méregfogát. ez csak egy példa volt, van még sok más helyzet, amiben ezt szoktam alkalmazni. vagy pl. én híve vagyok a kompromisszumos megoldásnak, ha nem muszáj, akkor ne nekem legyen igazam, hanem mindkettőnknek. ma reggel bejött a kislányo ma konyhába, miközben előkészítettem a reggelti, és az asztalon volt előző napról egy kis tálka, amiben kölesgolyó volt. na arra egyből rávettte magát, persze én voltam a hülye, hogy elöl hagytam. el akartam venni, mondván, majd reggeli után. nem hagyta. mondtam, jó vegyél egy szemet, a többit elrrakom reggeli utnra. nem tört ki hiszti. ha elveszem, akkor lett volna. így nem is vette el a helyet akölesgolyó a reggeli elől, de mégis kapott belőle, mint az egyszeri lány a Mátyás királyos mesében, hozott is ajándékot meg nem is. :)))

ja, és én sose hagyom hisztizni, várva hogy majd lenugszik, mert nem nyugszik le. inkább mondom neki, hogy tudom hogy ezt meg ezt szeretné, de nem lehet, menjünk igyunk egyet, hogy lenyugodjon, stb stb.

ha meg mondjuk indulás előtt megmakacsolja magát, hogy nem akar öltözni, stb, akkor nem esengek neki, meg nem kiabálok, csak nyugodtan kijelentem, hogy jó, de akkor nem megyünk sehova, mert pizsamában, itthoni cipőben stb. nem lehet elindulni, kimenni, és akkor sajnos nem tudunk se aboltba menni, se a játszóra....stb.

azt vettem észre, hogy vannak hisztisebb időszakok, egy két nap egész nap megy a hüyleség, aztán utána 1 hétig semmi....:)

és mi nagyon sokat szoltunk egymással bohóckodni, hülyéskedni, van hogy amit nem akar csinálni, azt is elbohóckodom, néha az is bejön. :)

21 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 15 hónapos a lányom és 1 éves kora óta tart.

Én a következőket próbáltam ki:

- nem figyelek oda a hisztire, egyszer majd abbahagyja ha nincs nézőközönsége

- kinevetem

- lehajolva hozzá elmagyarázom, hogy miért nem szabad

- felkapcsolom a zenét, hogy hangosabb legyen mint a sírása

- elterelem a figyelmét

Nálunk sajnos egyik sem vált be, de van akinél igen, gyerekfüggő, úgyhogy lehet hogy valamelyik beválik nálatok. Talán a figyelemelterelés szokott hatni, de az sem oldja meg a problémát véglegesen.

2010. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19 hónapos lányom szintén 1 éves kora óta ezt gyakorolja, de nálunk kicsit javul a helyzet, mert egyre többmindent megért. Nálunk a "megmagyarázom, hogy miért nem szabad" módszer kezd beválni, persze, eltart 1 percig legalább, mire rám figyel az üvöltés közepette, de megéri, nekünk működik. Illetve, ha nagyon elfajul a helyzet, szimplán otthagyom. De ez a kevésbé jellemző. Néha próbálkozom a figyelemeltereléssel is, na ez akkor válik csak be, ha éppen tudok baromi kreatív lenni. :-)) Lényeg a türelem! Ha azt látja, hogy nem vált ki belőled semmiféle érzelmet a hisztivel, az segít.
2010. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!