Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed kérdés? Mit tudtok erről?

Gyed kérdés? Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
Most 14 hónapos a kisfiam és 14 hetes kismama vagyok.Akkor is jár a gyed a 2.baba után,ha a munkahelyemen csak határozott idejű szerződésem volt??Mert azzal ijesztgetnek,hogy nem fogok kapni semmit,ha az első fiam után lejár a gyed.De szerintem jogfojtonosság miatt kell,hogy kapjak.Voltatok ilyen helyzetben??
2010. aug. 4. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Mennyi ideig voltál alkalmazva. Mert a mostani törvény szerint a gyedhez 280 nap kell.
2010. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elötte 5.5 évig dolgoztam ennél a cégnél.Éves szerződésem volt,amit minden évben megújítottak.
2010. aug. 4. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg birósághoz ekll fordulni, mivel ez egyértelműen határozatlan idejű szerződés, a biróság , ha bepereled őket, akkor átminősiti határoztalan idejű szerződésnek.

Nézz utána ennek egy picit, mert erről sokan nem tudnak, akik határozott idejű szerződéssel dolgoznak ávekig. Ilyet nem tehet a munkáltató, vagyis tehet, de ez már gyakorlatlag határozatlan szerződés. Egyszer egy kérdésre már utánanéztem, beidéztem mindent, csak most meg nem keresem azt a kérdést, mert sok kérdésre válaszolok, a többszáz közül őrákba telne...

Keresőben keresd meg a jogszabályokat, jogászok véleményét erről és meglátod. Szóval simán perre mész és a biróság szerintem megváltoztatja a szerződésedet és kész, akor járni fog minden.

2010. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyorsan rákerestem:

A határozott időre szóló munkaviszony időtartama nem haladhatja meg az öt évet. Ennek számításakor azonban figyelembe kell venni a meghosszabbított, illetve az előző, határozott időre kötött munkaszerződés megszűnésétől számított hat hónapon belül létesített, újabb határozott időtartamú munkaviszony időtartamát is.

Munkavállalónkat törvényellenes huzamos időn keresztül azzal bizonytalanságban tartani, hogy határozatlan időre szóló munkaszerződés helyett újabb és újabb, határozott időre szóló munkaviszonyt létesítünk vele. Határozatlan időtartamúnak kell ugyanis tekinteni a munkaviszonyt, ha a határozott időtartamú munkaviszony azonos felek közötti ismételt létesítésére, illetve meghosszabbítására "az ahhoz fűződő munkáltatói jogos érdek fennállása nélkül kerül sor és a megállapodás megkötése a munkavállaló jogos érdekének csorbítására irányul".


Na, a fentiek miatt a tiéd már határoztalannak minősül, már csak egy biróság kell, akivel ezt kimondatod. fordulj a munkaügyi birósághoz, amint megszüntetik a szerződésedet (lejár).

2010. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy rákerestél.Lehet kicsit félreérthetően írtam..nem a munkahelyemen ilyesztgetnek azzal,hogy nem kapok semmit,hanem ismerősök.Remélem ugyanúgy fogok kapni gyedet.Majd valamelyik nap bemegyek és rákérdezek.
2010. aug. 4. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyedhez nem 280, hanem 365 nap kell.

A te esetedben azért riogatnak azzal, hogy a második babára nem kapsz gyedet, mert ha nincs munkaviszonyod, akkor nem leszel jogosult gyedre. Vagyis ha a határozott idejű munkaviszony megszűnik gyed alatt, akkor ahhoz, hogy a második babára újra kapd a tgyást, gyed-et, újra el kell helyezkedned, vagy legalább álláskeresésire menned igénylésig.

A jogfolytonosságra ebben az esetben nem lehet hivatkozni, mert az eb és a tbj törvény rendelkezései egyértelműek, csak biztosított jogosult a gyedre, biztosítottnak meg az minősül, aki biztosítási jogviszonyban áll.

És azért sem lehet jogfolytonosságról beszélni, mert az ellátásokat a gyerek után kapod, a te biztosítási jogviszonyod alapján. Második gyereknél nem vagy csak azért jogosult, mert az elsővel is az voltál.

2010. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó válaszoló írta úgy van.

Ha lejár a gyeded, elmész gyesre, megszületik a második baba.

A munkahelyeden már lejárt a szerződésed, onnét nem tudsz gyedre menni a második babával, szülés előtt 1 hónappal elmész munkanélkülire, és a munkanélküliből mész el gyedre, akkor mivel biztosított voltál a munkanélküli annak számít megint jár minden a 2. Babára is!

2010. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor lejár a szerződésed és nem hosszabbitanak, akkor fordulj a birósághoz, hogy minősisék határozatlan idejűnek a szerződésedet és akkor mindent fogsz kapni, sőt gyes után egy csomó szabit is és végkielégitést, ha akkor ki akarnának rúgni.
2010. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!