Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Eltúlzom?...

Mit csináljak? Eltúlzom? Szintén kisgyerekes barátnőm gyakran meglátogat minket, de az ő kisfia elég neveletlen, gyakorlatilag mindent lehet neki.

Figyelt kérdés
Egyfolytában a szájába veszi az én babóm játékait, az anyja nem szól rá, én elveszem tőle, de akkor már ugye mehet a szennyesbe. Miután elmennek az összes játékot ki kell mosnom, a műanyagokat átmosni, a játszőszőnyeget, és a pokrócait úgyszintén. (az én babóm 3 hónapos lesz, még csak a 2. hónapos kötelezőt, és a pneomo 1. részletét kapta csak meg, ezért féltem annyira). Mivel tegnap voltak itt a "vendégeim", most szegénynem mindene a ruhaszárítón van, a kanapén fekszik, mert a játszószőnyeg is szárad még. Szerintetek eltúlzom?? Vagy hanyagoljam inkább őket egy darabig? Nagyon szeretem a barátnőmet is + a kisfiát is, de ez a mindent összenyálazás idegesít. Mit tegyek?
2008. nov. 25. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Nem érzem azt,hogy túlzásba vinnéd,én is ezt érzeném!

Aggódsz ami teljesen érthető,és természetes dolog,hogy nem szeretnéd,ha a te babád is a szájába venné,amit előtte az ő kisfia.A babáknál jobban kell amúgy is figyelni,nehogy valami fertőzést elkapjanak.

Érdekes de tényleg vannak anyukák akik mindent ráhagynak a babájukra,én azt gondolom,hogy az sem jó.

A túlzott aggódás sem,de még mindig jobb,hogy ilyen precízen odafigyelsz és ennyire gondoskodó anyukája vagy a babádnak!:-)

2008. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

..dehogy túlzol!-nagyon is egészségesen gondolkodsz-magyarázd el neki-meg fogja érteni.

Sajnos ő nem gondolkodik alapból ilyenen-nyilván gyenge lábakon áll empatikus ügyekben, meg gyereknevelésben terén sem áll biztos lábakon-de attól lehet jó barátnő.


egy saját példát,ha megengedsz: ismerősöm szintén egy nevelés nélküli gyerekével volt fogorvosnál-a gyerek szabadjára engedve mindent összepiszkált /sosem tanították jó modorra/ -a fogorvos tehetetlen volt kissé, mert jó ismerőse volt,de hiába próbálkozott finoman..szóval a a végén engem kért meg,beszéljek a vele,hogy többé ne hozza a gyerekét!Nagyon kellemetlen volt mindenkinek-sajnos az ilyen gyerek később az oviban, suliban úgy ki lesz rekesztve...és ezt a szüleinek köszönheti.

2008. nov. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Kérd meg, hogy szóljon a kisfiának ne vegyen semmit a szájába. Ezen biztosan nem fog megsértődni. A kivitelezés és hatékonyság persze attól is függ, hogy az ő fia mennyi idős. Ha még kéréssel ezt nem lehet megoldani akkor ne tegyél le minden játékot nekik. Tedd egy sima pokrócra a babódat egy pár játékkal amit könnyű tisztán tartani. A pokróc alá tehetsz egy puha paplant, ha nincs a szobában szőnyeg.
2008. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Természetes, hogy így aggódsz. Én azt tanácsolom, hogy beszélj a barátnőddel, hogyha őszintén elmondod neki mi a problémád, akkor meg fogja érteni. Már ha tényleg igazi barátnő. ha pedig megsértődik akkor az az ő baja. De ha tényleg nagyon jó barátnők vagytok akkor meg kell hogy értse. És valószínűleg jobban fog figyelni a fiára amíg nálatok vannak. Egy próbát megér.
2008. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hibásnak érzem magam, hogy minden játékát elérte a kisfiú, nem gondolkodtam előre. Egyszerre 3-4 db-ot tartok a játszőszőnyegen az én babóm mellett, de a többi egy dobozban van a szőnyeg mellett. És mivel az ő kisfia már 1 éves, elég gyorsan odamászott, és már ki is borította. Ha legközelebb jön, nem lesz csak 2-3 db műanyag játék kint, a többi a szekrénybe zárva lesz. És beszélni fogok a barátnőmmel, biztos nem sértődik meg, csak előbb kíváncsi voltam mások véleményére, hogy nem én vagyok-e túlságosan mániás. De a válaszaitokból úgy érzem, hogy nem. Mégegyszer köszönöm Nektek.
2008. nov. 25. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!