Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell átvészelni ezt a...

Hogy kell átvészelni ezt a "nem evős" időszakot?

Figyelt kérdés
Egy éves kislányom eddig jó püré evő volt.Eddig se nassolt,ezután sem szeretném ha pufit,meg kukit meg ilyenet enne. Szórakoztatni se akarom közben. Azt se szeretném ha játék közben a lakás különböző pontjain enne. Szóval mikor úgy gondolom éhes lehet beültetem megetetem,meg is ette eddig. Most dobálja magát elfordul stb. Gondoltam vége a pürés korszaknak feldaraboltam a mi kajánkat. Úgy szívesebben eszik,de kb 5 falatot. Utána eldobja,vagy jobb esetben visszaadja. A sajtot és a csirkemellsonkát bármikor megeszi,de pékáru és zöldség repül a tányérról. Sajtos rúd,keksz is kb 3 falat,de pont az ilyeneket nem is akarom adni. Párolt vagy sültzöldség szintén 3 falat és nem kell. Amugy is vékony,magas, félek h lefogy. Így pár napja adtam valamiket a kezében,hátha meg tudom közben etetni így se eszik sokkal többet,nem is akarom erre szoktatni. Szóval ha nem akar enni kiveszem a székből és mennjen a dolgára. Elég ha kivárom h ez elmúljon nála? Vagy mi legyen? 9,4 kg most es 79cm.

2019. dec. 6. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is ez van 1,5 éves, megeszik 5 falatot majd a maradékot dobálja le a kutyának vagy éppen a villájával eteti. Sokszor van, hogy ő kéri a hamhamot, előkészítem, elcseszek vele 15 percet csillogó szemekkel leteszem elé erre közli, hogy nem és tornázná ki magát az etetőszékből. 🤦‍♀️ Nem tudom mikor lesz ennek vége de addig is lasagnen, olajbogyón meg mandarinon fog élni mert azokat egyedül hajlandó mennyiségben megenni. Elég idegesítő de én már nem stresszelek ezen, ha éhes majd eszik, éhen tuti nem fog halni de én ezt elengedtem.
2019. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem pl már 1 évesen a kislányom nem ült meg a székbe a kisasztalra tettem az ételt és elkezdte enni ide oda szaladt vele de evett nem kellet kényszerítenem. Kanálallal is úgy evett hogy már a földön ült a tányérjával ennyire nem ment a székben ülés. Ez később változik. Nyugodtan engedd szerintem hogy akkor nyúljon az ételhez amikor szeretne és egyen ott ahol kényelmes neki otthon van.
2019. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!