Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a kis lelkével,...

Mi történik a kis lelkével, ha sírni hagyom altatásnál?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom.Egyedül nevelem.Nagyon rossz alvó születése óta,biztos közrejátszik,hogy csak én vagyok neki már egy éves kora óta.Eddig úgy altattam,hogy melléfeküdtem és fogtam a kezét.De úgy gondolom,már elég nagy ahhoz,hogy egyedül elaludjon.Már korábban is kipróbáltam sokféle altatási módszert,de egyszerűen csak ez a kézfogós vált be.Pár hete elkezdtem egy olyat,hogy meseolvasás után betakargatom, puszi és kijövök.Ha hív,visszamegyek.Na ez odáig fajult,hogy 1 mp-ként hívott másfél-két órán keresztül,éjjel is eljátszotta velem,hogy takarjam be,nem jó a párna stb.Mivel egyedül vagyok vele éjjel nappal,ez egy kicsit megerőltető.A védőnő azt tanácsolta,hogy hagyjam sírni.Két napja ezt teszem és BORZASZTÓ.A szívem szakad meg.De egyszerűen már nem bírtam,hogy ugráltatott mondvacsinált ürüggyel.Amúgy egy nagyon ügyes ,okos lányka.Egy hónapja szobatiszta nappalra,és szépen beszél,jó étvágyú.Dackorszakban is benne van,tud hisztizni rendesen.Ez az altatási módszer okoz nála valamit lélekben?Nagyon szeretem őt,ő a mindenem.És kérlek,nem hívjatok rossz anyának,két éve nem alszom,dolgozni is kell mennem,nem bírnám az éjszakázást.Megoldást keresek.
2010. júl. 17. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Akkor pedig marad az eredeti, hogy mellette alszol...

Azért ugráltat egyébként, mert ahogy írod okos kislány, tehát azt felfogja már, hogy "hatalma" van feletted.

De ettől függetlenül azt tudom írni, hogy minden gyerek más, nem lehet ráhúzni a "hagyd egyedül" elméletet.

Az enyém 14 hónapos, egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludt el magától. Igényli, kész. Én nem bírom hallgatni, ahogy keservesen sír, és bezony nem nyugszik meg, akárhogy is "elő van írva"...

2010. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ:)Igen,ez a baj,nem bírom hallgatni.Olyan szörnyű.De ha dolgozni megyek,márpedig kell mennem,akkor nem leszek mellette,hogy a kezét fogjam.Hú ,de nehéz helyzet.
2010. júl. 17. 12:58
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

ha fogod a kezét és úgy alszik el, akkor éjjel felébred, és keres? nem értem, miért baj, ha fogod a kezét elalvásnál. nekem úgy tűnik, abból amit leírsz, hogy azóta ébre gyakran, mióta megváltoztattad az elalvási rituálét, vagy rosszul értem? nem lehet visszatérni hozzá? mert úgy tűnik, mégsem elég nagy még hozzá, hogy egyedül aludjon el.

valahogy nem érzed, hogy ez most hiszti, vagy tényleg szüksége van rád?

az én kislányom nagyon anyás, és csak velem tud elalduni, bár nálunk van apuka, de sokban nem veszi ki a részét a gyereknevelésben. éjjel, ha ébred, akkor kiabál, hogy anya! nem hiszti, ez 100%, nála nem. hálistennek egyre kevesebbszer ébred, 16 hós kora óta, most a melegek megint zavarnak.

szóval, ha hiszti, akkor nem lesz baja a lelkének. de ebben a korban nagyon sok mindentől is félhetnek a kisgyerekek, sötéttől pl. biztos az is átragad rá, hogy a családi hylezetetek nem a legrendezettebb, értem az apa hiányát, és a te szorongásodat is átveszi. ha csak nem vagy teljesen bizonyos benne, hogy hisztizik, akkor én a helyedben nem hagynám sírni.

2010. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Aha, a sztori másik felén átsiklottam, hogy dolgozni szeretnél menni...Bölcsibe adod?

Jajj, nehéz tényleg, most elképzeltem az enyémet, tutifix végigordítaná a napot..De lehet hogy sok kisgyerek van így...talán van a dadusoknak valami jó "módszere"....Ne haragudj, de most én is elgondolkoztam ezen...

2010. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Én nem vagyok a babás,viszont előszeretettel nézek babás műsorokat tanulás céljából:P

Nem tudom,ismered-e,de a Viasaton szokott lenni a Supernanny hétközben 5-kor.

Ő úgy tanítja,hogy akárhányszor kimászik vissza kell vinni és nem szabad hozzászólni.Láttam már olyat is,hogy több órán keresztül!!!! hisztizett a gyerek és az anyjának mindegy egyes alkalommal vissza kellett őt cipelni az ágyba.Végül belátta,hogy ő nem győzhet és elaludt.Kemény küzdelem lehet,de a gyerek érdekét szolgálja.Oviban már senki nem fog vele kínlódni,jobb,ha most tanulja meg.Legyél következetes és folytasd amit elkezdtél,különben sose lesz vége:P

Szép napot!

2010. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Az a sok okoska aki teletömi az anyukák fejét minden badarsággal!!! Pff....Bocs, de már annyira idegesít, hogy a "trendi anya" órákig üvöltesse a gyerekét! Aludjon veled a kicsi! Ha dolgoznod kell menni és más lesz vele, ugyanúgy el fog vele is aludni. Ne tedd ki a kényszer-elszakadás fájdalmának! Hallgass az ösztöneidre, azzal nem ártasz. Az én lányom is ilyen volt. Most 4 éves és már képes magától elaludni. :)
2010. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

2. válaszoló vagyok.

a supernanny jó, de igazából sztem csak a hisztiből adódó problmákat kezeli. és nem veszi figyelembe, hogy a gyereknek lelke is lehet, ami szintén gondokat okozhat. és hogy minden gyerek más. nem lehet egy tv műsorból gyereket nevelni. adhat jó tippeket, ötleteket, de a szülőnek tudnia kell, mert ismeri a gyerekét, hogy egy egy ötlet náluk beválhat-e vagy sem....ha pl. a gyerek tnyleg a sötéttől fél, és azért csinálja aműsort, akkor helyes 100x megfogni és visszavinni, és nem hozzászólni, amíg csak szegény bele nem fárad és feladja? aztán mondjuk esetleg rettegve fekszik tovább a sötétben.....

2010. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos eddig minden éjjel többször ébredt,az nem változott.Azért gondolom,hogy hiszti,mert még az elején,amikor mp-ként hívott,olyan ürüggyel,hogy igazítsam meg a párnáját, egy ránc sem volt rajta,meg takarjam be,de mikor betakartam ordítva rúgta le magáról stb.Szóval szívatott.Biztos nem akart egyedül maradni,de ez nem mehet így tovább.Ő nem mászik ki az ágyból,csak ott ordít,sikít.Egyik percben szomjas,másikban be akar pisilni(lefekvés előtt pisil,de pelus is van rajta).
2010. júl. 17. 13:17
 9/23 A kérdező kommentje:
Én is szoktam nézni a "dadust",de ott minden olyan egyszerű.Ott még a legrosszabb gyerek is angyal lesz egy hét után.:)Nem trendi anyuka akarok lenni,nekem a lelke nagyon fontos.Csak egyedül nehéz egész nap és egész éjjel.:(
2010. júl. 17. 13:19
 10/23 anonim ***** válasza:

értem. (2. vagyok). én a hyledben azt tenném, odaülnék mellé, megmondanám, hogy kicsim, fogom a kezed, amíg el nem alszol, aztán kimegyek. ha éjjel felébredsz, átjövök, és megfogom a kezed , amíg újra elalszol. esetleg lehet neki egy pohár vizet kikészíteni, ha megszomjazna a nagy melegben. és ennyi. ha alszik, nem fél, amíg meg nem alszik, ott vagy mellette. de ugyanakkor cirkusz sincs. ha meg nincs műsor, akkor lehet, hogy rövidtávon leszokik, hogy ébredjen.

mondjuk attól függetlenül, hogy nincs ránc a párnáján, attól ez még kiváló ürügy lehet, hogy behívjon, ha fél. :))

nem akarom itt mindenáron bemagyarázni, hoyg ezért teszi, csak úgy mondom. :)

2010. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!