Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A cicin altatott babátok...

A cicin altatott babátok önállóan megtanult később elaludni vagy bevetettetek valamilyen módszert?

Figyelt kérdés
Az önálló alvás / visszaalvás megtanítására gondolok. Babám cicin alszik el, több mint egy hónapja 8-10x ébred éjszaka és csak cicin alszik vissza. Se cumi se ringatás se víz se semmi nem segít. Próbáljuk megfejteni mi a gyakori ébredés oka, eddig sikertelenül. 5 hónapos
febr. 21. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

5 honapos, meg mit szeretnel ?

Az enyem 2.5 eves korig cicin aludt el.

Es persze, megtanult utana egyedul elaludni, 9 eves, mar nem szoptatom ...

febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
1-es vagyok, az ebredes pedig tokeletesen normalis, a legtobb baba ilyen. Idovel jobb lesz.
febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kb. 9 hónapos korában változtattunk rutint: szoptatás után még ébren irány az ágy, melléültem, meséltem, simogattam, amíg kellett, melléfeküdtem (nem az ágyába), ha nagyon igényelte. Ez legközelebb 16 hónapos korában változott újra, amikor abbahagytam a szoptatást. Azóta is fix az esti rutin, fürdés után olvasás/könyv az ágyban, majd az ölembe ül a fotelben, ott elmeséljük, mi történt aznap, plusz ami még eszébe jut (a józan ész határain belül), ágy, simogatás, kijövök. Ha hív, visszamegyek bárhányszor, de csak egy-két másodpercre, hogy megölelgessem, vizet adjak, válaszoljak az épp aktuális kérdésére. Júniusban lesz 4 éves.
febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Cicin is önállóan aludt el mindig. Amint tele lett a hasa,álomba zuhanva elengedte a mellemet,csak le kellett tennem
febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb lányom 2 éves koráig szoptattam, addig cicin aludt el. Utána átvette a helyét az éneklés, hátsimi, most a kezét fogom és éneklek az ágya mellett ülve (3,5 éves). Az, hogy lekapcsolom a lámpát, jóéjt-jóéjt, puszi-puszi, az lehet, hogy valamelyik babánál működik, de az én lányomnál közel 4 évesen is még abszolút sci-fi.

A kicsi nálunk most 15 hónapos, ő nem csak, hogy cicin alszik el, de az egész éjszakát és nappali alvásokat is zömében ott tölti. Foga jön, nagyon megviseli, most éppen beteg is, hiába szeretném, nála még egyszerűen nem jöttek el azok a körülmények, amiktől nemhogy magától elaludna, de soha nem ébredne fel. Pedig a nővére ebben a korban már sokkal jobban aludt.

Ezt csak azért mondom, mert hiába írják majd le neked itt 500-an, hogy fél évesen már csak le kellett rakni és átaludta az éjszakát, ha a te gyereked más habitusú, akkor nem sokra mész vele.


5 hónapos babánál a mozgásfejlődés, idegrendszeri érés, új ingerek feldolgozása, fogzás, növekedési ugrás is közrejátszhat a gyakori ébredésekben, illetve a későbbiekhez hasonlóan a holdállás meg az univerzum együttállása is (vagyis a fene se tudja, miért, de csakazértse alszik normálisan). Megtanítani egyedül/önállóan aludni nem tudod, megtanulja magától is, ez kicsit olyan, mint járni tanítani. Ha sürgeted és erőlteted, többet ártasz vele, mint használsz, így érdemes az ő fejlődési ütemére bízni magatokat, még ha kényelmetlen is. Elmúlik, mint minden kényelmetlenség.

febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő jelezte, amikor mar nem igyakart elaludni, 10 hónapos volt.
febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Sok oka lehet, érdemes elolvasni.

febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

2 éves, ha én altatom, cicin alszik el, ha nem én altatom, akkor teljesen önállóan. A bölcsiben annyira önálló, hogy ha befejezte az ebédet, egyedül kezet-arcot mos, befekszik az ágyába, betakarózik, és alszik, akkor is, ha a többiek még hangoskodnak.

Ha apa/nagyszülő altatja, csak hasra vágja magát, esetleg kéri, hogy simogassa kicsit a hátát.

febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kellett semmit bevetnem, megvártam, amíg elhagyja a cicit, és utána már alváshoz sem kérte.

Öt hósan viszont nem értem, hogy merült ez fel máris. Cumi meg víz? Ezek azért elég drasztikusak ilyen nagyon korán.

febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5 hónaposnák nincs mit megfejteni. Cici kell neki. Ennyi
febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!