Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak sem jött be a hason...

Másnak sem jött be a hason altatás, akinél eddig háton aludt?

Figyelt kérdés

A baba eddig háton aludt. Azt mondja anyukám generációja, hogy tegyem hasra akkor jobban alszik/kevesebbet kel.


Próbáltam ma 2x, de mindig automatikusan kitolja magát, nekiáll nézelődni, mint aktív időtöltésben.


Szerintem mivel háton szokta meg az alvást, és nemrég kezdett hasra fordulhatni amit élvez, alig van jelenleg háton ha letesszuk állandóan hasra fordul, ez most esélytelen hogy így altassam, mert így szokta meg.


Érdemes ezzel még próbálkozni, vagy így szokta meg, így már úgyis mindegy? ha kicsit nagyobb majd úgyis forgolodik oda vissza ahogy akar.


febr. 2. 05:14
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk ugyanez a helyzet. Annyi, hogy én az elejétöl próbálkoztam. Elején aludt is hason aztán kb 3 hetes korától nem aludt úgy. Sokszor megfordítom és volt, hogy 2-3 órát aludt, majd sírt fordítsam meg. Akkor aludt is tovább. Amióta a karján támaszkodik hason esélytelen, hogy úgy aludjon. Vagy elkezd nézegetni és nem alszik, vagy addig visít míg nem fordítom meg. Bár elkezdett már hasról hátra fordulni így fogja magát és ha nem vár rám áfordul. Én úgy döntöttem hagyom. Sok babás ismerőst megkérdeztem, hogy náluk mi volt és egy kivétellel egyik sem szeretett hason lenni addig amíg nem forgott. Persze ettől függetlenül mivel mindig utált hason lenni vittem gyógytornászhoz ahogy a doki meg a védőnő mondta. Szerencsére nincs semmi baja. Ez már csak az én véleményem, de kicsit túltolva érzem ezt, hogy szeressen hason lenni a baba. Nem mindegyik szereti.
febr. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem aludt meg hason, a mai napig se, 10 hos. Eleinte haton, amiota tud forogni, haton vagy oldalt alszik.

En nem latom ezt akkora problemanak :D

febr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jah jobban alszik mert mélyebben, illetve el nyomja a moro reflexet amivel fel tudja kelteni magát esetleges légzés kimaradasnál, ezért nem ajánlatos hason altatni a babákat, ez ma már a nemzetközi ajánlás. A sok hason alvó baba is át dog fordulni a hátára amikor már tud. Szerintem nem nagyon fogja már megszokni max ha majd magától fordul hasra éjszaka később.
febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!