Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ciki meg 2 évesen a rácsoságy?

Ciki meg 2 évesen a rácsoságy?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves és mai napig kiságyban alszik. Igazából nekünk nem is jutott eszünkbe egyelire lecserélni, jól alszik benne, szereti nagyon, és még elfér benne, mert nagyon összehuzza magát alváshoz. Anyukám kezdett célozgatni rá hogy ideje lenne nagyobb ágyba tenni a lányom, de őszintén egyelőre én nem akarom. Jól alszik és nem hiányzik egyelőre hogy kimászkaljon az éjszaka közepén és kezdődjon a vissuaviszem 3 percenként hiszti.


Vagy tényleg ennyire gáz a rácsosagy még 2 évesen?


jan. 16. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak anyukád szerint az. Te pedig felnőtt vagy és képes saját döntéseket hozni. Jól alszik a gyerek, mindenkinek jó így, akkor mi a probléma? Semmi gond nincs vele.
jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy gáz! Majd akkor lecserélitek, amikor TI! látjátok, hogy már kényelmetlen neki. Fiamnak 3 évesen vettünk másik ágyat és tavaly 9 évesen cseréltünk újra. Most már olyanra, hogy mondtam a férjemnek: olyat kap ahova majd a csajokat is hazahozhatja :D (kihúzhatós duplaágyra) . Ti látjátok , ha már kényelmetlen neki, akkor cseréljétek. A Ti gyereketek, ti tudjátok mi a jó neki! ;) :)
jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én a 10 hósnak már kivettem a rácsot (előtte mellettem aludt a nagy ágyban). Mert én meg pont azt akartam, hogy önállóan ki tudjon jönni. Most 2 és fél, nagy termetű, de kényelmesen elfér még.


Szerintem a ti megoldásokkal sincs semmi baj. Én minél nagyobb teret próbálok adni az önállóságnak minél több területen. De lehet másképp, és lehet az is, hogy nálatok ez nem megoldható így (mert pl. nem lehet elzárni a lépcsőt). Akkor majd másutt bontakozik ki a kisasszony önállósága.

jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinek ciki ?


A sajat eleted eled, vagy maset, miert akarsz barkinek is megfelelni?


3,5 eves volt a fiam mikor lecsereltuk a racsos agyat.

jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 6 éves koráig rácsos ágyban aludt, anyósom számára érthetetlen, hogy a 1,5 éves gyermekem már nem akar a kiságyban aludni (velem alszik a nagyagyban), és sokszor jön azzal, hogy lassan ideje lenne a kiságyba szoktatnom 😃😃 2 hónap múlva érkezik a kistesó, szóval nem is értem, őt akkor hova tennénk....


Ha nektek kényelmes a kiságy, és elfér benne, miért ne alhatna abban még sokáig? Úgyis csak leesesgatloval tudnál nagyobb ágyat biztonságosan használni, vagy muszáj lenne mellette fekudnod, vagy maradna a montessori módszer - csak matrac a földön.

Egyáltalán nem ciki, ha a 2 evesed még rácsos ágyban van.

jan. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ciki? Jól alszik benne? Kényelmes neki? Akkor ennyi. Ne foglalkozz senkivel. Majd le lecserélitek, ha úgy látjátok, hogy már nem jó.

A fiam 11 hónaposan került 90x200-as leesésgátlós ágyba, mert nem volt hajlandó megmaradni a rácsosban. Most 20 hónapos, 1x se jött át éjszaka. Nem mászkál soha. Szól, és megvárja, hogy én menjek. 😅🤣

jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En fiam 10 honapos kora ota floorbeden alszik a sajat szobajaban, sosem vandorolt meg. En 1 eves kor utan mar nem tennem racsos agyba, 2 evesen mar nem is ertem, minek. De mindenki szive joga ugy altatni a gyereket, ahogy o jonak latja. 🤷🏼‍♀️
jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Alapból elég önálló kislány. Igenye is van rá minden területen amit biztosítunk is neki, tehát egyedül fogja a zuhanyfejet, ügyesen bekeni magát tusfürdővel, egyedül eszik, iszik, segít sütni főzni stb. Ezzel nincs gond. Elég szépen beszél már. Próbálkozunk a bilivel (egyelőre nem nagy sikerrel) de az ágy az valahogy így bent maradt. Első naptól abban alszik, szereti, nem akar kimászni belőle, el is fér. Akkor egyelőre hagyom még amíg szereti. :)
jan. 17. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Kinek lenne ciki? Kicsúfolják a gyereket a játszón miatta?... Ameddig lehetőség van rá (elfér benne a gyerek, és nem próbál kimászni, illetve kényelmes neki), addig ez a legjobb opció. Akár 3 éves koráig is, simán.
jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!