Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Más két éves gyerkőcénél is...

Más két éves gyerkőcénél is előfordult ilyen?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid lenni. Van egy két éves kisfiam, akinek kb augusztus óta gondok vannak az alvásával. Bár nem tudom mennyire lehet gondnak nevezni, mert alszik de…


Eleinte azzal kezdődött, hogy esti lefekvést követően 2-3 órára rettenetesen sírva megébredt és csak akkor aludt vissza (de akkor egy pillanat alatt) ha betettük közénk a mi ágyunkban. Egyébként több órás altatással sikerült vissza altatni, amit egy idő után már nem bírtunk. Mostanra eljutottunk odáig hogy ez minden napos. Bár így kb 5 mp alatt vissza alszik, de átvinni már a saját helyére nem lehet. Rögtön ébred. Ezzel csak az a problema, hogy sokszor forgolodik, rugdos, nem lehet normálisan pihenni így éjszaka :(


Mostmár sajnos a délutáni alvásnál is ez van. Annyi, hogy ott kb 20 perc után kell, és elég ha hozzánk bújik, nem kell vele a szülői ágyba menni.


Délután és este is látszik rajta hogy fáradt. Igényli a délutáni alvást és 20 perc után még nagyon fáradt.


Nyilván bírjuk még, van enné sokkal rosszabb is tudom. De mi állhat ennek a háttérben? Nem beszél még, de vannak szavai egyre több. Talán a beszéd fejlődés állhat a háttérben? Előtte ilyen max egy hónapban egyszer ha előfordult. Semmi nem tortent az életében (bolcsi, trauma stb) ami kiválthatta volna.


Ha valaki tapasztalt hasonlót mikor lett jobb? Kiderült végül mi okozta?


2023. nov. 9. 20:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*20 perc után kel
2023. nov. 9. 20:33
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a 2 évesen jelentkező második szepa korszak az oka.
2023. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ilyen hosszú ideig? 😳
2023. nov. 9. 20:43
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Persze. Naná.

Nyugi. Majd elhagyja. Kitartás!

2023. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Nekem a fiam másfél éves de ugyanezt csinálta

Én magam mellé vettem őt,velünk alszik.

Igaz rugdos,meg mocorog de legalább nem sír,és ki lehet bírni,annyira nem rúgja szét az oldalamat.🤣

2023. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Idegrendszeri fejlődés miatt van,majd figyeld meg ha mondjuk új dolog történik vagy pl gyerekekkel játszik valami nagyon jót akkor ilyen lesz az estétek.A túl sok inger miatt van ami igazából nagyon jó csak neki még nehezebb feldolgozni.Valamint lehet az utolsó fogacskák miatt is.
2023. nov. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Fiam is 2 évesen kezdte ezt.

Most 4.5 és még mindig tart. Elalszik az ágyában. Majd éjjel kel és jön közénk. Onnan egyszerűen lehetetlen visszatenni az ágyába, mert sikítófrászt kap. Csak velünk hajlandó aludni onnan.


Viszont mostmár 115cm és 20kg, marha kenyelmetlen. Rúg, pörög, forog.


Mi voltunk ezzel orvosnál, semmi oka nincs. Majd kinövi, mindenki azt mondja.


Öcsém ugyan azt csinálta, őnála 6éves korig tartott kb.


Nálunk az vált be, hogy van egy 2 évesem is, ő is kel éjjel, ő is igényli onnan, hogy vele maradjak.

Mindenki a saját ágyában alszik el.

Aztán mikor kel a kicsi, én megyek ki hozzá az ő szobájába/ágyába. A nagy meg alszik apával.

2023. nov. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok hogy sokaig velunk marad ez. Raadasul hamarosan kezdjuk a bolcsit…
2023. nov. 10. 08:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy átmentem aludni az ő agyába. Így mindenkinek kényelmes volt. Az nálunk nem volt opció, hogy a szülők ne aludjanak, mert ő mocorog, rúg és forgolódik. Nekünk is jár a pihentető alvás.
2023. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gebedjetek meg ha lepontoztok mindenkit.
2023. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!