Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mozgás tényleg ennyire...

A mozgás tényleg ennyire számít, még sok evés mellett is?

Figyelt kérdés

Kis korom óta mindig volt valami sport az életemben. Egy időszakban, minden nap. Edzés, iskolai tesióra, hétvégi hatalmas kirándulások, stb. Ebben az időben annyit ettem, mint 2 másik ember. Mindenki hüledezett, hogy mégis milyen vékony vagyok.

Aztán másképp alakult az életem, és egyre kevesebb sportolási lehetőségem lett.

Kb. 1 éve, még rosszabb lett a helyzet, mert hetente 1 edzés sem mindig jött össze, plusz több ülő munkám lett.


Sokkal kevesebbet eszek, mint az aktív éveimben, és tényleg mindenre odafigyelek (kenyér, cukor, zsíros kaják, cukros üdítők, napig többszöri kis adag), de van rajtam súlyfelesleg bőven.


Mikor volt lehetőségem rengeteget mozogni szó szerint mindent megehettem, és sokat, akár este 10-kor is.


Ennyire nagy jelentősége van egy fogyókúrában, egy normális súly megtartásban a sportnak?


2016. febr. 9. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2016. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ennyire. A többsèg nem szeret mozogni, kajara figyelni, ezèrt hìzik.
2016. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze!
2016. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze. Kellő mozgással a szokásos kalóriamennyiség többszörösét is le tudod dolgozni (azért ehhez már kell aktív sport, de léteznek kemény műfajok), míg mozgás és normálisabb nélkül párszáz kcal deficitet tudsz összehozni koplalás nélkül...


Súlytartáshoz, fogyáshoz nem kötelező a mozgás, kalória kérdése, de rengeteget segít, tempós fogyáshoz sokaknál kötelező s ugye, az egészség szempontjából is igen fontos...

2016. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokszor pufogtatják a gyors anyagcsere meg lassú anyagcsere kifejezést, de minden alap nélkül. A szervezetben a bevitt anyagok elégetésének egyetlen hatásos módja, ha fokozzuk az oxidációt azzal, hogy javítjuk a keringést sporttal. Fokozott az oxigénfelvétel, fokozott a szívműködés, fokozott a keringés és így jut több oxigén az oxidációhoz. Nem véletlen, hogy az izzadás a hatékony égetés jele, hiszen az agyi hőközpont érzékeli a testhőmérséklet minimális emelkedését is és beindítja az izzadást, ami a bőr felszínről történő párolgás útján a hatásos hűtést nyújt. Bizony, a mozgásnak óriási jelentősége van, különösen az erősen elhízottaknál, akiknél a zsírréteg eleve gátolja a hőleadást, tehát minimális bevitt energia elég a testhő fenntartásához.
2016. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fontos a sport,de jó lenne ha leírnád mit és mennyit eszel egy nap,mert "nagy odafigyeléssel" nem híznál attól függetlenül,hogy most nincs időd annyit mozogni.
2016. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Márpedig az emberek anyagcseréjének sebessége igencsak eltér, mással nehéz magyarázni, hogy kigyúrt testépítő veteránok annyival tartanak súlyt, amennyivel náluk minden fizikai szempontból kisebb inaktív nők fogynak...

Az baj, ha valaki sosem izzad? Én nem szoktam, igaz, csak súlyzózom, nem ugrálok. Nyilván égetek vele kalóriát és erősödöm és jó millió másra is, ez nekem így elég is :D S ha izzadás nélkül sétálok 10-20-30 km-t, az főleg kalóriaégetés, mire jó egy kis vízvesztés?

Kimelegedésben jó vagyok, túrázáskor enyhe fagyban sem bírok el egy egyrétegű dzsekinél többet, de izzadni nem szoktam, ahhoz lassan megyek. Most hogy van ez?

2016. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen, hogy az izzadás a hatékony égetés jele"


Nem, az a túlmelegedés jele; simán égeti a szervezet a kalóriákat anélkül is.

2016. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Reggelizni nem szoktam, (egyszerűen nem kívánom a kaját olyankor). Egy kávét iszom kis tejjel és pár csepp folyékony édesítővel.


Tízórai 1 szelet kenyér vagy 1 kifli valami felvágottal. Általában csirkemell szelet, vagy sonka, van hogy májkrém, tonhalkrém, körözött, hal konzerv.

Az adagot konkrétan nem tudom, de egy 10 dkg-os csomagnak a fele.

Viszont ilyenkor paprika, paradicsom, uborka, jégsaláta, hagyma van mellettük.


Ebéd: Vagy valamilyen leves, vagy 1 tojás, vagy egy szelet sült/párolt hús vagy hal (de semmi mócsingos-zsíros cucc), valamilyen főzelékkel, vagy zöldség salátával.


A főzelékeket a rántások helyett általában önmagukkal sűrítem.


Semmi süti, nasi vagy más desszert nincs utána.


Ezek mind normális adagok, tehát nem 2-3 tányér.


Uzsonna: egy pogácsa vagy egy fél kifli, de van amikor kimarad.


A vacsira elég későn jut idő, este 8-9-kor, van hogy még később.


Általában azt eszem mint tízóraira, vagy főtt tojást kenyér nélkül.


Folyadék az ásvány víz, és mellette 50-100%-os gyümölcslé (ez utóbbi kb. fél liter naponta)


Gyümölcsöt ritkán eszek, mert nem vagyok oda értük. Hetente 2-3 darabot. (banán, jó időben sárga dinnye és görög dinnye)


Sütit, chips-et, pudingot, meg hasonlókat egyáltalán nem fogyasztok.


1 hónapban 1-szer néhány szem gumicukrot igen.



Amikor volt időm minden nap sportolni, akkor szó szerint mindig éhes voltam és már-már zabáltam.


Cola, chips, csokik, mindenhez kenyeret ettem, volt hogy ebédkor repetáztam, gumicukorból egy perc alatt egy csomaggal bevágtam, reggelire 2, volt hogy 3 zsemlét is megettem, persze vajazva. Két-három naponta (volt hogy sűrűbben) sütit is ettem, rántott húst, milánói makarónit, somlói galuskát, és hasonlókat, este még TV nézés közben is mindig nasiztam valamit.

2016. febr. 11. 17:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Kifli,kenyér,gyümölcslé. Ezeket hagyd el,a zöldségekből ,fehérjéből,és zsírból viszont többet kéne bevinni.

Egyébként te jól laksz egy kiflivel ?:D

2016. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!