Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezés, sport, kalóriabevitel?

Lamf105 kérdése:

Étkezés, sport, kalóriabevitel?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 75 kg, 165 cm, vegetáriánus, és sportos. (Igen tényleg)

Január elején eldöntöttem lefogyok, 75kg-ról 55-60 kg-ra nyárig. És ehhez szeretnék némi segítséget kérni.

Étkezéshez mit ajánlotok? Tudom, hogy ehetem ezeket : sajt, kefir, natúr joghurt, hal, tojás (bármely formában), rizs, köles, zabpehely, korpás kenyér, zöldségek (kivéve krumpli és kukorica). (Ha valami nem illik ide, javítsatok ki!) És ha lehet ezeket nyersen, vagy olaj nélkül ugye?

Ha ezek megfelelnek, akkor mennyi kalóriát vigyek be egy nap? (5-6 után nem tervezem hogy eszek majd)

Sport: futás azt már beterveztem (heti 3x), táncra járok (mazsorett (heti 1x)) és torna szombatonként... Kevés lehet, bár most vizsgázni fogok , és tanulok is...

Az ételeke hogyan egyem esetleg? Milyen kenyér? Napi hányszor? (Amúgy nincs éhség érzetem. Ez egy ilyen furcsaság nálam. Önállóan eszek, akkor amikor úgy érzem kellene már. (ez napi 2 alkalom)).

Miben változtassak? Hogyan csináljam, ha nem jó?

Köszönöm, előre is!


2016. febr. 9. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így fura.

Most mit és mennyit eszel?

Vegetáriánus divatból vagy, vagy a húst nem szereted?


Akkor most heti 2 alkalommal sportolsz.


Szerintem heti 3 és annál több már normális (persze attól is függ, hogy alkalmanként mennyi időt)


Mindent ehetsz, az csak reklámfogás, hogy nem.

A lényeg a mértékletesség!


Ami evésnél fontos, hogy inkább naponta többször (kb. 5) egyél kevesebbet, mint egyszerre sokat.


Az megint tévedés, hogy 6 után nem lehet enni.

Ez is attól függ, hogy mikor kelsz, mikor fekszel.


Ha mondjuk este 7-kor már ágyban vagy, akkor nyilván nem jó 6-kor enni, de ha hajnali 1-kor fekszel, akkor 5-6 órakor enni nem gond.

2016. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is legalább 10 kg felesleg van rajtad. Ha fogyni akarsz intenzív zsírégető edzéssel csináld heti 3-4-szer. Nem az számít hogy este 6 után eszel-e, hanem hogy lefekvés előtt 2 órával már ne egyél. Edzés után kell a fehérjebevitel. Ha későn kelsz és fekszel akkor megdől az este 6 órás "szabály". Kis mennyiségben lehet sok mindent enni, mert az egyoldalú diéta után falni fogsz (lehet havi 1 nap "bűnözés"). Gyümölcsöt, zöldséget is kell enni.Több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel. A fehér kenyeret mellőzd.
2016. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. 21:15 -

Napi kettő alkalommal ha eszek, néha előfordul hogy csak egyszer. A felsoroltakból (amiket írtam), azoknak az 50%-át eszem, szóval hal, zöldségek, joghurt, tojás és kenyér, ami természetesen nem fehér. Kefir nincs itthon, ezért az még egy ideig ki van zárva. Nem divat vegetáriánus vagyok, hanem rendes. Nem szeretem, már a halon kívül nem tudok elfogyasztani más húsfélét. Alkalmanként úgy 1,5-2 órát szoktam sportolni. Néha három, rövid pihenésekkel. (ivás, stb) És iskola miatt, igazából 11kor fekszem, és 5kor kelek. Tudom, kellene a szervezetemnek a 8 óra alvás, de három éve élek így, és már túlságosan hozzá szoktam.

2. 21:48 -

Hatórás "szabály" alatt mit értesz?

2016. febr. 9. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmilyen vega nem vagy, hisz halott állatokat eszel.

Peszkateriánus vagy, bár fogalmam sincs, miért létezik ilyen szó... Igaz, a szexiális orientációra is van vagy sok tucat... Az emberek ilyenek.


A napi 2 étkezéssel alapból nincs baj, bár ebben a korban szokatlan. A sok kis evés nem mindenkinek való.

Úgy osztod be, ahogy tetszik, kis túlzással. Napi egy evés nőknek általában nem jön be, bár sokaknak már az időszakos böjt sem. Ahogy jól érzed magad, úgy csináld.

A zöldséget pont zsiradékkal érdemes enni, de a többivel is OK a zsír, főleg, hogy zsírból ehetsz keveset is. Az nem annyira jó, ha a zsír és a szénhidrát is sok, de van, aki csak így tud enni, az is tud fogyni, kalóriadeficit kérdése. De jobb, ha a zsírra vagy a szénhidrátra fókuszálsz mint energiabevitel, s azt változtatod, ha megváltozik a kalóriaigényed. A fehérjeigény viszonylag fix a két másik makrotápanyagigényhez képest, azt nem szoktuk nagyon változtatni.


Simán ehetsz este, de ha neked az nem alkalmas, akkor persze ne tedd. Én sem eszem lefekvés előtt 6-8 órával, mivel nekem az már nem evésidő, nem esne jól. Bár ez nekem 6 utánra esik.


A kalóriamennyiséget max. tippelni lehet, azt neked kell kitapasztalnod. Amikor annyi voltam, mint Te, 2000 kcal mellett fogytam (nem gyorsan, mert nemigen mozogtam), mások jóval izmosabban, magasabban, nehezebben is 1500 kcal alá mennek. Ez változó.

2016. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!