Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kollégiumban,...

Hogyan tudnék kollégiumban, rengeteg tanulás mellett eredményesen fogyni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és túlsúlyban szenvedek. 163 cm-hez társul a 73 kg-om, ami nem a legegészségesebb. Szeretnék minél előbb és minél eredményesebben fogyni, de nem sok időm van magamra.Suliban általában csak egy szendvicset eszek, mellé napi kb. 1 liter teát a büféből. Koliban nem sok időm van, Mivel mire visszaérek és megkajálok pont elkezdődik a tanulószoba, utána vacsi és ismét gőzerővel tanulok, mivel nem tudok valami eredményesen tanulni tanszobán. Van hogy kajálok közben azért hogy ébren tudjam magamat tartani.

2016. jan. 2. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg sportolni, kérd ki a testnevelőtanárod tanácsát, mert még fejlődésben vagy.

Én már felnőttként tudom mondani, hogy ha reggel sportolok, azaz bringázok, frissebb vagyok egész nap.

Talán úgy kéne nézned, hogy a fizikai kondid kihat a tanulásodra is, segíteni fog, ha nem viszed túlzásba.


Fogyassz elegendő mennyiségű folyadékot is, akkor nem leszel állandóan éhes, és nem fogsz azért enni, hogy ne aludj el. Ez durván saccolva minimum napi két liter ízesítetlen víz (tehát nem cukros vagy cukormentes tea), hanem tiszta, mentes víz.


Magadra, annyi időd van, amennyit kialakítasz.

Próbáld ki a jógát, az önbizalmat is adhat, hogy valóban ne azért egyél, hogy ébren legyél.

Jógázni nem csak azért lehet, hogy meditálj.

Vagy az úszást.


A hideg-meleg váltózuhanyt használtam még sokat, amit hideggel fejeztem be, az stimulálja a keringést. Illetve, én, hogy ébren maradjak, le szoktam zuhanyozni. Esetleg ezt próbáld meg beiktatni.


Végül, de nem utolsósorban, figyelj oda a helyes légvételre (mély, hasi légzés, nem a felületes, kapkodós), mert könnyen lehet, hogy az álmosságod okozója nem más, mint az oxigénhiány. :)

2016. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"kb. 1 liter teát a büféből."


Az jó sok felesleges cukor.

2016. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
-a lefogyáshoz bőven elég,hogy kevesebbet eszel ,mint eddig...
2016. jan. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 darida ***** válasza:

Életmódváltásra lenne szükséged. A nincs időm a mozgásra kijelentés csak egy kifogás. Feltétlen el kell kezdeni valamilyen aerob sportot bringa kocogás, úszás stb. Hetente négyszer 45-60 percben kellene csinálni. A testnevelőtanár biztosan segít az edzésterv kialakításában. Anima sana in corpore sano. A mozgás pozitiv hatása néhány hét alatt megjelenik a tanulmányi eredményeidben. Ne halogasd, kezdd el minél hamarabb.

Másrészt, csak attól nem hízunk, amit nem eszünk meg! Számold a bevitt kalóriákat és ennek megfelelően egyél! A tésztaféléket, kenyeret minimálisra kell csökkenteni. Nincs csokolàdé, üdítőital,nassolás. Vezethetnél egy naplót a bevitt kajáról és mozgásról (elégetett kalóriáról)

Ha éhes vagy, egyél gyümölcsöt a tanulószobán is! Ne keress kifogást, mert ebben kérdésben csaknem egyedül önmagadra támaszkodhatsz. A megoldás a te kezedben van.

Okos gyerek vagy, mert a gondot már felismerted. Szerintem most már a megoldást is tudod. Hát rajta, meg tudod csinálni! Drukkolok neked.

2016. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!:)
2016. jan. 3. 10:41
 6/6 anonim válasza:
58%
Én úgy csinálom, hogy vasárnap délután, mielőtt visszajövök készítek magamnak 2 nagy adag egytálételt, amit kedd estig nyugodtan hagyhatok a hűtőben (gondolom nektek is van). Gondolom be vagy iratkozva mindhárom étkezésre, ami egy fogyókúra mellett nem feltétlenül élőnyös. Én is be vagyok (nekünk kötelező), de nem járok enni. Nem azt mondom, hogy mondd le, de a reggelidet és a héten 2x a vacsorádat oldd meg te! Sokkal jobban jársz, még ha egy kicsit drágábban jössz is ki így. (párszáz forinrol beszelek, pl. Reggelire naturjoghurt egy keves friss gyümölccsel, Estére lehet akar Ugyanez, vagy lehet kapni a Sparban 230forintert egészen pöpec kis salátatálat, ami még ha nem a legjobb minőségű is, de sokkal jobb döntés, mint a sólet meg egyéb iszonyat húsok vacsira, bár nem tudom nálatok hogy foznek, nalunk azert előfordulnak kegyetlen étkek:D. Sőt ha van egy kis időd, akkor megjobban jársz ha veszel egy kis zacsko salátát, es utana kedved szerint teszel ra plusz feltet, lehet husi, plusz zöldségek, valamilyen sajt) Na a lényeg, hogyha van rá kereted, és ügyes vagy, akkor nagyon olcsón is ki lehet hozni ezeket a kajálásokat. Sok sikert, én is hasonló cipőben jarok, folyamatosan kísérletezni kell, de megéri, egyre tobb oteletem van nekem is! :)
2016. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!