Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék így fogyni?

Hogyan tudnék így fogyni?

Figyelt kérdés

3 térdrándulásom volt, legutóbb 11. 13-án, így a sport/megerőltető mozgás ki van zárva egy ideig, és alapból is kissé mozgássérült vagyok, nehézkes a mozgásom. Mikor legelsőnek elkezdtem fogyózni (4-5 évvel ezelőtt), akkor 100kg-ról indultam. A legjobb eredményem az volt, amikor 80kg alá mentem (kb. 78-79kg). Sokáig tartottam ezt a súlyt, max felmentem 85kg-ra, de olyankor kicsit visszább vettem a kajálással és megint 80kg lettem. Aztán megváltozott az életem, majdnem másfél év után újra megrándult a térdem (május 29.). Már mikor kezdtem úgy gondolni, hogy újra rendben van, megint megrándult, most csak kb. fél évet kellett erre "várni" (november 13.). Imádok focizni és mozogni, de ezek a rándulások lehetetlenné teszik ezt, és szinte biztos vagyok benne, hogy eddig is a mozgás volt a kulcsa a fogyásomnak és a súlytartásnak. Azt még meg szeretném említeni, hogy mindeközben összejöttem egy lánnyal is. Ő budapesti, én pedig vidéki. Ugyebár járok hozzá, így ha ott vagyok természetes, hogy elmegyünk valahova enni, ami legtöbbször gyors-, vagy más fajta egészségtelen kaja. Így az utóbbi időkben elértem azt, hogy most 89-90kg lettem. Szeretnék kb. 20kg-ot úgy leadni, hogy a térdemet ne kelljen túlterhelnem ehhez.


Pár adat: Nem: férfi

Kor: 21

Testmagasság: max 170cm, kb 166-167cm

Jelenlegi súly: 89-90kg

Cél: 70kg, 3-4hónapon belül


Összefoglalva: mozgáshiány (amin nem igazán merek/tudok változtatni már) és megváltozott étrendből kifolyólag hízni kezdtem, fogyni szeretnék kb. 20kg-ot...


Hogyan tudnék így fogyni?


Bocsi ha hosszú lett, de úgy éreztem ezeket tudnia kell annak aki segíteni akar. Azoknak akik mindezt végig olvassák és megpróbálnak segíteni előre is köszönöm!



#fogyókúra #fogyás #mozgás nélkül #fogyókúra végtag probléma mellett #fogyókúra mozgás nélkül
2015. nov. 30. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Hát ha már úgy alakult hogy a mozgás nem igazán tud szerepet játszani a fogyásodban, ezèrt az ètrenden kell változtatni. Azt ajánlom hogy teljes mèrtèkben kerüld el a kenyeret ès a pèksütiket. Inkább abonettet egyèl helyette. Az èdessègeket, chipseket, csokikat szintèn hanyagold. Max ètcsoki kb kètnaponta egy csíkkal ha muszáj lenne. Egyèl sok fehèrjèt, tojás, csirkemell.. Ès sok zöldsèget. Dèlelőtt csak gyümölcsöt, dèlután meg ehetsz nasinak zöldsègeket. Ès a lènyeg, hogy keveset. Jó, egyből nem kell drasztikusan változtatni, először csak fokozatosan minnèl kevesebbet egyèl. Ès ugye a napi ötöt azèrt ne lèpd túl. A gyorskajákról annyit, hogy nem kell mindig ugyanabba a gyorsètterembe mennetek, változtassatok a szokásaitokon. Mondjuk a mekiben is lehet salátatálat venni. Bár tudom, kicsit drága. De ha ez kell a fogyáshoz.. Sok sikert hozzá:)
2015. nov. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küszködtem én is. Nekem még kiskoromban egyszer kiugrott a térdkalácsom, azóta ez visszatérő jelenség volt. Sokáig én is ezért nem sportoltam. Ma már futok és biciklizek is.

Röviden én is sokat mozogtam, abbahagytam, 120kg lettem, lefogytam 40 kg-ot helyes étrenddel. Majd szép fokozatosan kezdtem el mozogni mindeközben. Először úsztam, majd bicikli, most már 20-30km-eket futok. Nekem volt egy térdvédőm én az elején még azt használtam.Ma már nem kell, mert megerősödött annyira a térdem, hogy nem ugrál ki vagy ha mégis, akkor is csak minimálisan!

Szerintem próbáld meg leadni azt a felszedett plussz 10 kilót, és utána ne a focival kezdj, próbálj meg erősödni mondjuk úszással, aztán ha már úgy érzed jöhet a foci szerintem!

2015. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hasznos volt mindkét válasz. Azt azért hozzáteszem, hogy kenyeret szinte nem is eszek és csak vizet iszok. A gyorskajáról muszáj lemondanom, mert fogyni akarok és hát most inkább itthol tartozkodom, itt meg amúgy sincs rá olyan sok lehetőség, hogy azt egyem. Biztosan jót tenne a térdemnek, ha nem kellene ekkora súlyt cipelnie, úgyhogy megpróbàlom ezt, vagy valami hasonlót. Leadok 10kg-t, aztán mikor ez megvan addigra valamennyire megerősödik a lábam is és elkezdek többet mozogni.
2015. nov. 30. 12:24
 4/4 A kérdező kommentje:
A ketogén diétát fogom megpróbálni, hogy hogyan hat rám és milyen változásokat érek így el vele. 1 hónapig csinálom aztán majd kiderül. Azért választottam ezt, mert az étrend amúgy is az amit én szeretek, eddig sem ettem sok pék árut és sok édességet és csak vizet iszok, plusz nem kell éhezni sem és ha nem tudnák mozogni az izomzatom sem fog annyira leépülni, arra pedig most nagyon szükségem van. Persze kalória deficitem is van, egy nap max 1473kcal-t (1500kcal-t) viszek be. Mindezt a kaloriabazis.hu oldal segítségével ellenőrzöm.
2015. nov. 30. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!