Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha stagnálok, hogyan lehet...

Ha stagnálok, hogyan lehet átbillenteni?

Figyelt kérdés

Ápriliban váltottam életmódot, egészséges táplálkozás, kalóriaszámolás, mozgás... minden ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Eleinte olvadtak rólam a kilók, majd belassult. Az első 12 hét alatt lement 12 kg, majd 5 hét alatt újabb 4, viszont rá egy hétre már egy kg-val többet mutatott a mérleg. Az elmúlt két hétben azonban semmi változás,sem súlyban, sem centiben, pedig mindent úgy csinálok, mint eddig. Valakinek valami ötlete esetleg, hogyan lehetne átbillenteni?


2015. aug. 17. 05:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy? Hány cm? Mi a cél? Mennyire van belőve a kalória tartalom? Miket eszel? Mit sportolsz?
2015. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Konkrét adatokat nem szívesen írnék. 40 kg súlyfeleslegről indítottam, eddig 15 ment le belőle. A kalóriabázis szerint a napi kcal igényem 2000-2100 között van (ezt most nem tudom pontosan megmondani, nem vagyok gép előtt). A napi kcal keretem 1492.

Bringázok, havi 18-20 alkalom, alkalmanként 30-40 km, amivel 800-900 kcalt égetek (runtastic adat). Ezeken a napokon 2200-2300 kcal közt viszek be.

Régebben főleg szénhidrátokon éltem. Száműztem minden felesleges cukrot, nem eszek lisztes dolgokat. Kenyér csak teljes kiőrlésű, az se sok, amit lehet, zabpehely liszttel csinálok, de az is kevés. Inkább húsok, tojás, sajtok, rengeteg zöldség, kevés gyümölcs. Folyadék csak víz, és cukrozatlan zöld tea, ritkán valódi gyümölcstea.

Figyelem az ételek glikémiás indexét, nem eszek krumplit, rizs helyett bulgur és hajdina. Tészta csak durum, az is csak havi 1-2 alkalom.

2015. aug. 17. 07:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Néha kéne csaló nap, amikor picit fölé mész a megengedett kalóriáknak. De ez tényleg egy nap legyen, akkor mehet egészségtelenebb kaja is. Illetve türelem, remélhetőleg megindul majd megint.
2015. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocs, de egészségtelen kaját semmiképp nem akarok, kiüt. Hülyén hangzik, de tényleg. Amióta váltottam, a családban kétszer volt olyan szülinap, amikor ettem egyetlen szeletet a tortából, és több órás kajakóma és 2-3 napos hasmenés lett az eredménye.

A kalóriahintáztatás már eszembe jutott, de még nem próbáltam ki.

2015. aug. 17. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Az nem hangzik jól ha ennyire erősen reagál a tested. Végülis nem vagyunk egyformák.
2015. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, régebben főleg szénhidrátokon éltem, de soha semmi bajom nem volt. Nagy ritkán előfordul, hogy olyan helyen iszok kávét, ahol nincs édesítő. Akkor 2 kockacukor se kavar be. De a nagy mennyiségű gyors felszívódású szénhidrát már igen.
2015. aug. 17. 18:46
 7/7 A kérdező kommentje:

Jelentem, siker! 😃

Azt a következtetést vontam le, hogy nem stagnáltam, hanem valami miatt több vizet, és hosszabb időre kötött le a szervezetem.

Ugyanis ma 2 kg- val kevesebbet mutat a mérleg! És ugyebár 4 nap alatt ennyi fogyás kizárt. Beiktattam egy kompromisszumos csalónapot, ami annyiból állt, hogy a megszokott ételekből ettem, de kcal kereten felül, annyit, ami súlytatáshoz kellene, és jóval több szénhidrátot iktattam be. Illetve annyit változtattam, hogy a reggeli tejeskávémat lecseréltem pár napra zöld teára.

Köszi a tippet! 😊

2015. aug. 21. 08:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!