Miért állt meg a fogyás? L/18
most 58-9 kiló körül vagyok de nem tudok tovább fogyni.. pedig még lenne mit (160cm vagyok) amikor 69kiló lettem akkor is megállt de utána valahogy "újraindult".. most mit kéne csinálnom?
ja és nem eszek többet most sem.. tehát szerintem nem a kaja miatt :/
de valószínűleg a kaja miatt... a szervezeted át állt koplaló üzemmódba....
tarts 1-2 nap szabad a gazda napot, amikor több ételt fogyasztasz (még egy hambi is belefér ezen a napon) hogy a szervezeted ne érezze ugy hogy raktároznia kelljen
igen..
A kutatók 1994-ben azonosítottak sejtjeinkben egy gént, amelyet később leptinnek neveztek el. Egy bonyolult receptorrendszert szabályoz, amely a leptin nevű peptidet köti meg a szervezetben.
A Leptin hormon feltehetően a hipotalamuszon (fontos agytörzsi struktúra) keresztül fejti ki a hatását, ezenkívül más speciális agyi területeken is vannak receptorai. Ez a hormon felelős a koplalás elkerüléséért, amint csökken a kalória bevitele és összemennek a zsírsejtek, a leptin termelése is visszaesik. Ez lassítja az anyagcserét, hogy több energiát takarítson meg és megnöveli az étvágyat, hogy több energia jusson a szervezetbe.
A leptin az étvágyat az agy megfelelő szabályozó területeiben receptorokon keresztül szabályozza. Ha a leptin receptorhoz kötődik, akkor telítettség érzetét váltja ki és az étvágy csökken. Ha azonban kevés a leptin, kevesebb receptor van kötött állapotban az éhségérzet pedig egyre fokozódik. Nemcsak az étvágyat befolyásolja, hanem az energiafelhasználást is, jelentősen fokozva azt.
A tudósok szerint a leptin a felelős azért, hogy milyen ételeket tartunk kívánatosnak. Egy új kutatás szerint akiknek a szervezetében kevesebb a leptin nevű peptid, minden ételt olyan ínycsiklandónak találnak, mint az átlagember a csokoládét. Ennek eredményeként túl sokat esznek, akkor is, amikor nem éhesek.
A hormon hatásának vizsgálata során két, örökletes leptin-hiányos ember agyműködését tanulmányoztak. Kiderült, hogy a leptin hiányában a páciensek rengeteget ettek, élvezetet találtak mindenféle ételben, még a teljesen ízetlenekben is, ami komoly elhízáshoz vezethet. Miután leptinnel kezelték őket, csökkent az éhségérzetük, sokkal válogatósabbak lettek és fogyni kezdtek. A tudósok megmérték a páciensek agyi aktivitását a kezelés előtt és után is, miközben különböző ételek képeit mutatták nekik. Az agyi jutalom-központjaként is működő nucleus accumbens működése az átlagemberek esetében elsősorban akkor aktív, amikor éhesek vagyunk. A leptinhiányos emberek esetében viszont étkezés után is aktív maradt. A leptines kezelés után viszont az agy reakciója átlagos lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!