Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zabpehely tejjel, mennyire...

A zabpehely tejjel, mennyire hízlaló?

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 16:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

40-50 gr zabpelyhet főzz meg 1 dl tej és 1dl keverékében, így teljesen jó. Kb. 200 kalória össz-vissz (ha megeszel 3-4 kicsi linzert az is annyi) és JÓL LAKSZ vele. Mehet bele édeske is, ha édesen akarod. A tej tényleg nem a legjobb dolog diéta alatt, de ekkora mennyiségben simán ihatod!


Ha így csinálod a zabkását és reggel/délelőtti órákban eszed, akkor nem "hízlal". Ha estére eszed vagy napi 5x zabkásázol, akkor igen.

2013. márc. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
25%

Hmm, a lóf@sz jó lehet sütve.


A zab tömény keményítő forrás, egyesek hangoztatják, hogy a cukor és a fehér liszt (keményítő) milyen sz.ar, hát ugyan ez az igazság a keményítővel (zabbal) is. Csóró kaja, de jóllakásnak megteszi.


A tej évezredek óta sz.ar kaja, de hát igények. Például finom, függőséget okoz, én a drogosokról sem írok már rosszat, ahogyan a tejivókról sem. Csak fogyáshoz, egészséghez egy hihetetlenül rossz választás, ahogyan a csokievést nem ajánlják, úgy a tejivást sem tesszük. De ez csak egy ésszerű ajánlat, nem kötelező odafigyelni rá. Persze idővel majd úgy gondol vissza az ember, hogy bárcsak régen odafigyelt volna az ilyen figyelmeztetésekre... DE mindig legyünk hűek magunkhoz, és tiszteljük még az ésszerűtlen, idióta döntéseinket is! :D

2013. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
46%
Harcművész, miért várod el, hogy mindenki megfeleljen neked???
2013. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Mert mindenki úgy csinál, mintha meg akarna felelni nekem, vagy a másik út, hogy szitkozódik :D


Francokat nem érdekel hogy ki kinek felel meg, nekem ugyan senki nem kell hogy megfeleljen. Én objektíven írok, a zabról (tejről), nincs szó más emberekről.

2013. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
67%

Na akkor tisztázzuk, a ma divatos elméletek szerint:


Ha sok gabonát eszik valaki, nem jó.


Ha sok tejet iszik valaki, az nem jó.


Ha sok húst eszik valaki, az se jó.


Ha túl sokat iszik valaki, az se jó.


Ha sok gyümölcsöt eszik valaki, az megint nem jó.


TEHÁT:

Együnk csak zöldséget? (Nagy lóf@aszt.)

2013. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Szerinted jó gabonát enni?


A húsra nem tudok reagálni, nem tudok róla, hogy gond lenne vele. Zöldséget pedig enni kellene, ez biztos.

2013. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

#15: Zöldséget, tojást, gombát, olajos magvakat és némely felsoroltból (főleg a gyümölcsből) nem sokat éve még mindig betartunk minden pontot ;) Még csak nem is különösebben korlátozó ez a táplálkozás, s a hedonizmust sem kell hanyagolni.

Én közel állok ehhez, szinte minden napomban csak gyümölcs van a felsoroltakból, de annak a mennyisége olykor feljebb megy, mert nem hiszek benne, hogy az probléma lenne. De tartósan kevéssel sincs gond.

2013. márc. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én amikor még diétáztam, reggelire egy időben mindig zabpelyhet ettem, volt, hogy tejjel is, és fogytam. Zabpehely egy jóféle szénhidrát forrás, plusz igen fontos rostokat tartalmaz, szóval EGYED. ( Mellesleg, szerintem egy diétánál fontos, hogy pl. a cukrot mellőzd, aztán a zabpehelyben nincsen éppenséggel cukor... Mígnem mondjuk müzlit ennél, abban van )

A tej diéta alatt annyira nem ajánlott, a zsírtartalma miatt, de veheted az 1,5%öset is, és azért nem jó agyba főbe azt inni... De eheted vízzel is a zabpelyhet, szerintem ugyanolyan jó. Viszont, ha mellőzöd a tejet nem árt kalciumot szedni. Az sosem vezet jóra, ha hosszútávra megvonod magad sokféle tápanyagtól és társaitól.

2013. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Harcműves, amikor csak húsokat zöldséget ettem, akkor csomó egészségügyi problémám volt, meg minden. :D Egyáltalán nem vezet jóra, ha az ember csak 1 féle kajával tömi magát, szükségünk van mindenre. (Jó, csokira nem, de hát az mi... ) Nem azért vannak gabonafélék, hogy az ember megvonja magát attól is, 21edik század, nem ősemberek vagyunk.
2013. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Tudnátok, hogy én meg mennyi mindenből gyógyultam ki, amióta nincs gabona, cukor, tej, stb. az életemben! :)
2013. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!