Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak ellent az evésnek?

Hogyan álljak ellent az evésnek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben hirtelen kezdtem el sokat hízni... 159 centi vagyok, és már 67 kiló körül vagyok. Augusztusban 55 voltam csak... Pedig világéletemben rengeteget ettem, de most elkezdtem gömbölyödni, már sokan észrevették...

Nem tudom mit tegyek, suli miatt rengeteget sétálok dombra fel-le, lépcsőzök. Sportolni nincs időm a suli miatt, nyáron pedig a gyakorlat és diákmeló miatt nem lesz szinte semmi esélyem. Itthon tornázgatok, súlyokat emelgetek, de ez biztos kevés...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan csökkentsem az adagjaimat, ha egyszer imádok enni, és egész eddig büntetlenül ehettem Akaraterőm rettentően kevés van. :(

Jól jönne egy kis biztatás, esetleg mondhatnátok valami torna dvd-t, ami tényleg jó zsírégető... Mielőtt valaki azt hinné, nem 2 nap alatt akarok fogyni, de ezt a hízási folyamatot azt hiszem meg kell állítanom...

19/l


2011. ápr. 30. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
más gyereknevelés, háztartásvezetés és munka mellett megoldja a sportolást ;)
2011. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igaz...Csak mivel június elejétől augusztus közepéig tart a gyakorlatom, heti 5-6 napban 8-12 órában, így nem hiszem, hogy sok energiám/kedvem lesz még este sportolni.Sajnos másik városba fogok járni (ez elvesz még kb. 2-3 órát a napomból), és ott is egy jó kis séta a pályaudvarról a gyakorlati-helyemig...Ez most kifogásnak tűnhet, de tényleg tudom magamról, hogy nem fogom bírni még a sportolást is mellette.
2011. ápr. 30. 12:34
 3/12 anonim válasza:

azért nem híztál eddig mert az anyagcsere folyamatok ahogy öregedik az ember lassulnak.


ne egyél annyit. ja, hogy nincs akaraterőd? akkor viszont elhízol..


nem tudom mégs mit vártál? "hajrá 19 éves lány menni fog ne zabálj és le tudsz fogyni jeee" ilyesmit?

2011. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, ilyeneket várok... :D Ugyanis a családom folyton csak csesztet, barátom szerint így vagyok jó, ahogy vagyok, és jól esne, ha valaki végre megmondaná, hogy "héé, egyél kevesebbet, menni fog!" :D
2011. ápr. 30. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor egyél kevesebbet, menni fog! :D

Egyébként tényleg, mert meg fog változni a gondolkodásod. Eddig gondolom úgy voltál vele, hogy nem érdekelt az ételek kalóriatartalma, meg hogy mennyire hízlal. Most viszont minden egyes alakalommal, mielőtt eszel valamit, eszedbe jut, hogy ezzel csak még jobban növeled a feneked/hasad méretét. És ezért mindent bűntudattal fogsz enni és végül valószínüleg kevsebbet eszel majd. (Ez így elég kegyetlenül hangzik, de így van, én már gyakorlatilag mindent bűntudattal eszek meg..) De a lényeg nem a bűntudaton van, hanem, hogy megváltozik a gondolkodás és a kajáról nem csak az fog eszedbe jutni, hogy milyen finom, hanem hogy mennyire hízlal... Szóval így kicsit könnyebb lesz megállni az evést, de még így is sok akaraterő kell!

2011. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még én is hasonló gonddal küszködtem ,az adott erőt,hogy egy jó ismerős azt mondta: Meghízni,elhízni minden buta ember tud ,ahhoz nem kell ész. Viszont a súlyod megtartani vagy lefogyni,azt viszont csak az okos ember tud,a buták mind megmaradnak kövérnek.
2011. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fussál, oda-vissza az állomástól a gyakorlati helyedig. Egyél sok gyümölcsöt, és zöldséget./ Nasi helyett /. Mielőtt elkezdenél enni, igyál meg egy jó nagy pohár vizet.
2011. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az is számít h miket eszel. Remélem vmi jó zsíros v cukros

finomságokkal tömöd magad.

Időnként nézz bele a tükörbe evés előtt, hátha nem eszed meg.

2011. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

diákmeló? újságkihordás!

amikor meg pihennél, gépeznél, vagy csak éppen nem tanulsz, akkor fuss, naponta 20 perc is iszonyat sokat fogyaszt! 20 perc meg mindig van!

egészséges életmódra kell átváltanod, ezzel nemcsak hogy le is fogysz teljesen, hanem sok betegség kialakulását, elhízást is meggátolod.

lassan rá kell szoktatnod a szervezeted az egészséges kajákra, de ha 10 kg-t akarsz fogyni, vagy többet, akkor nem szabad egyfolytában enned! az alapvető hizlaló dolgokat muszáj kiiktatnod! nem kell rögtön napi 3 órát mozognod, és salátán élned, mert ez rögtön megterhelő lenne, és hamar feladnád. csináld két hétig hogy minden mást eszel, csak a zsíros, hizlaló ételeket (Burger King, McDOnalds-> minden kaja felejtős, otthon sem süthetsz magadnak sültkrumplit, nem ehetsz pizzát, zacskós levest, tésztákat, lángost stb.)

ki kell iktatnod a sós rágcsákat (mogyoró, csipsz, kekszek, )

édességeket (cukor, gumiból vagy keményen, gyümölcsjoghurt, csokis müzli (Cookie Crisps, ciniminis éstársai)

csak vizet, citromos vizet, vagy frissen facsar, dzsúszolt gyümölcsleveket ihatsz! a zero cola meg a legnagyobb ngyilkosság szóval cola, fanta, sprite, és társai felejtősek!

sütik, palacsinta, ezek is kiiktatandók!!!

fehérliszt-a legrosszabb! csak barnakenyeret ehetsz, vagy baran zsemlét. pékárukat nem!!


szóval akkor mit egyél?

naponta 4-5 alkalommal kell enned, sokszor keveset módon, 3óránként! így egy rendszert viszel az étkezésedbe, nem eszel összevissza, nem eszel folyamatosan, és nem koplalsz.

reggeli,tízórai,ebéd,vacsora. nyáron, vagy szünetben, hétvégén, stb. ha mondjuk 10-kor kelsz, nincs para, hogy felborult az étrended, az első étkezést kitűzöd egy időpontra, és 3 óránként eszel!

reggelire? rozskenyérből készült szendvics. a boltban kapható zacskózott ceres toast kenyér és társai hanyagolandók, csak pékségből vett friss barna vagy rozskenyér a jó! (a félbarna kenyér is rossz!!)

salátával, paradicsommal, uborkával, pár szelet sovány sajttal (pl. mozzarella 40%-os zsírtartalom). 2-4 szelet kenyér.

VAGY cukormentes müzli! mindegy milyen müzli, csak cukormentes legyen! dm-ben kapható Alanatura müzlik nagyon finomak! rizssziruppal vannak ízesítve, és nagyon finomak! tejjel, vagy forró vízzel, tökéletes reggelire! 50-100 gr. müzli elég.+tej.


tízóraira gyümölcs.


ebédre főtt kaja, meleg étel, de az se mindegy milyen!

levesekből jó a zöldségleves, kevés tésztával.

főzelékek (krumpli, káposzta,lencse, bab, borsó, répa...)

héjában főtt krumpli , próbáld meg kevés vajjal enni

párolt hal salátával, vagy egy kevés rizzsel

vagy tojás, pl. 2-3 főtt tojás, vagy tükörtojás, vagy rántotta, 1-2 szelet barnakenyérrel, de ezt csak akkor edd, ha a reggeli müzli volt, ne egyél egy nap többször kenyeret!

tízóraira gyümölcs, vagy natúr joghurt abonettel, puffasztott rizzsel.

a vacsora este 6-7 körül legyen. az utána bevitt kalóriák duplán számítanak! nem jó lefekvés előtt enni, mivel éjszaka az anyagcsere lelassul, így ha sok kaja van a szervezetben, mindent zsírrá alakít. sokan vannak itt akik azt mondják, hogy éjszaka sem szabad éhezni stb, de ez jól összeszedett baromság, DIETETIKUS mondta, hogy 6 után nem jó enni, illetve úgy lehet a legjobban fogyni, ha nem eszel este.

na igen vacsi 6-7 körül, de már csak nagyon lightosan, görög saláta, esetleg ugyanaz mint ebédre, de SOKKAL KEVESEBB, és kenyeret már ne!!! este már minnél kevesebb szénhidrátot egyél!

mozgás: a fogyás 70%-ban az étkezésen, 30%-ban amozgáson múlik.

naponta csinálj ezek közül kettőt:

-futás (először kezdd 5 perc FOLYAMATOSSAL, tehát 5 perc futás, 1-2 perc séta, majd 5 perc futás, stb, ezt így kb. 20 percig, aztán emeld a percek számát minden nap, tehát 2. nap már 6 perc folyamatos futás, majd pihenő séta, majd újra futás.. és itt már csinálhatod összesen 30 percig..


biciklizés! mindegy, hogy szabadban, vagy szobabiciklin! 30-45 perc minimum, ha bírod mehet tovább is!


ugrókötél! 10-20 perc.


Rubint Réka torna! én mindenna megcsinálok 2x20 percet, vagyis 2 blokkot, hogy ne csak fogyjak, hanem izmosodjak, formásodjak is.


egy nap csinálhatsz ezek közül többet is, de egyet minimum.

de beiratkozhatsz valamilyen intenzív táncra, pl. zumbára, vagy aerobikozhatsz is!

ha van közelben uszoda, úszhatsz is!


mindent meg lehet valósítani, akármennyit is kell dolgoznod, vagy tanulnod, itt nem a szabadidő számít, hanem az akaraterő! februárban váltottam életmódot, úgy élek, ahogy fennt leírtam, de az elején korántsem ment minden így, nem tudtam mindent 100% betartani, szinte mindennap nassoltam, kevesebbet sportoltam sokkkal..

de egyre nő az akaraterőm, kívánja a szervezetem a mozgást, így egyre könnyebb betartani az evést, és könnyebb sportolni!

a fogyúkúrád elején tarts 1-2 (ha bírod 3) napos gyümölcsnapot! egész nap csak gyümölcsöt ehetsz, annyit, amennyit akarsz, és olyat, amilyet szeretnél, és akkor amikor akarod, de csak gyümölcs lehet! kimossa a méreganyagokat, salakanyagokat, amit a sok szemét kaja rakott le a szervezetedben! így a fogyás ideje alatt nem kell a szervezetednek a méreganyagok tisztításával foglalkoznia, hanem több energiája, ideje lesz a zsírégetésre, stb. ez nem számít drasztikus koplalásnak, hanem tisztítókúra! én 2 teljes napig csináltam, és a harmadik napot is végig, de akkor már vacsoráztam. sokat pisiltem, vagyis az anyagcserém felgyorsult, kiment a sok méreganyag, szebb lett a bőröm, hajam, és utána beindult a fogyás.

heti 1 kg fogyás az ideális, nagy , sok felesleg esetén szokott heti 2-3 kg lemenni.

iszogass napi 1-2 bögre zöld teát (este már ne, mert élénkít, így nem tudsz majd aludni), de reggeli, ebéd utáni zöld tea nagyon hasznos, felpörgeti az anyagcserét, fokozza a zsírégetést, és egészséges!


sok sikert, ha egyéb kérdésed van, írj privit! ;D

2011. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!