Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik 6 után nem esznek, és...

Akik 6 után nem esznek, és esznek, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ma megkérdeztem egyik egyetemi tanáromat, hogy magyarázza el nekem ezt a 6 után nem evést, ha egyáltalán ez létező "fogalom", mert én is baromságnak tartom.


És ő is ezt mondta, hogy a világ legnagyobb baromsága, és szívesen elmélkedne erről azzal, aki kitalálta.....

Igen is lehet enni, akár éjfélkor is, csak tudd, hogy mit. Időm nem volt megkérdezni, hogy végül is mit, mert siettem volna, de ő fél órás monológot lenyomott arról, mi játszódik le az ember szervezetében, ha 6 után nem eszik, és mondjuk 7kor kel reggel, mert akárhogy is számoljuk, az !!!13!!! óra evés nélkül. De példaként felhozta a fehérjéket.


Szóval 6 után nem evők, csak ésszel, mert ez teljesen egészségtelen.....

Bocsi, hogy ilyen hülyén tettem fel a konkrét kérdést:P

23L


2011. ápr. 7. 20:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem annyi igaz belőle, hogy ha éhes vagy, akkor fogysz. 13 óra alatt pedig eléggé meg tud éhezni az ember. De amikor alszol úgysem érzed. :D
2011. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ha éhes vagy, akkor fogysz?? Pont, hogy nem!! Épp ezért van a diétánál is, hogy sokszor keveset, hogy ne legyél éhes állandóan.
2011. ápr. 7. 21:05
 3/25 anonim ***** válasza:
42%
Oké, akkor nem jól értelmeztem. :D Igazából még soha nem fogyókúráztam, tehát nem ismerem túlságosan a témát. Viszont sokan mo dják, hogy így fogynak, hogy nem eszenk már vacsorát.
2011. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én itt azt olvastam anno, hogy 2órával lefekvés előtt még lehet enni. Gondolom ezt a 6órás cuccot úgy találták ki, hogy azzal számoltak hogy az ember 8kor fekszik le aludni. De persze javítsatok ki ha nem így van, de ezt olvastam múltkor.
2011. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
azok nagyon rosszul teszik...:S
2011. ápr. 7. 21:12
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

1. lehet enni lefekvés előtt 1 órával is, uborkát, répát, paprikát, túrót, tojást, sovány húst, stb... csak tudod a legtöbb ember diéta alatt is van hogy jó szaftos pörköltet eszik egy ICIRIPICIRI (ami nem is iciripicri) rizzsel, és azért diétás mert van mellette 2 kanál borsó/zöldbab. Vagy egy pici bűnözés/szülinapozás/névnapozás miatt egy szeletKE torta... mondjuk akár este 8kor is. Ami azért eléggé nagy hiba. Vagy ha a 90 napos sz*rt nézed: pizzát ajánl vacsorára... mekkora hülyeség.

2. Este 10kor - kiv ha éjszaka dolgozol - nincs szükséged annyi energiára mint pl. reggel 10kor. Este 10kor csak ülsz, tv-zel, gépezel - reggel 10kor lótsz-futsza városban, ügyeket intézel, stb. Természetes hogy reggel több kcalt használsz el egy óra alatt, mint este. Este lelassulsz, ezért kevesebb is kell.

2011. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhes vagy, akkor fogysz- baromság... ha éhes vagy, akkor amint eszel vmit, egyből elkezd raktározni a szervezeted, tehát pláne nem fogysz....

A 6 után nem evésről. Én sem értek ezzel egyet. Szerintem a lefekvés ideje a fő szempont. Kevéssel előtte sem jó enni, mert teli hassal nyugtalanul alszik az ember, viszont éhesen sem túl jó érzés elaludni (nekem legalábbis). A másik, amivel lehet, h egyedül vagyok, de ha nem eszem még este valamit, akkor reggelre szabályosan rosszul vagyok, és egyből korog a gyomrom.

2011. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
igen, ezért is mondta tanárom, hogy akár éjfélkor is ehetsz, csak tudd, hogy mit. Nyilván ez alatt nem a pörköltet, meg hasonlókat értette:)
2011. ápr. 7. 21:16
 9/25 A kérdező kommentje:

"A másik, amivel lehet, h egyedül vagyok, de ha nem eszem még este valamit, akkor reggelre szabályosan rosszul vagyok, és egyből korog a gyomrom."


Pontosan így vagyok vele én is:)


És természetesen mindenki kapja a pontot, állásponttól függetlenül:P

2011. ápr. 7. 21:18
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a tanárodnak. Az meg, hogy lefekvés előtt maximum két órával együnk, szerintem inkább arra való tanács, hogy ha nagyon megterheljük a gyomrunkat, nehezebben alszunk el, de a fogyáshoz nincs köze. Ha lassabban is emésztődik alvás közben, amit megettünk (azt hiszem, így van, de nem vagyok benne biztos), akkor is ugyanúgy "ledolgozzuk" nappal. Tehát inkább az egész napos mennyiség számít, nem az időbeni elosztás.


Úgyhogy csupán azzal, hogy 18 óra után nem eszik az ember (különben is, mi van a nyári és téli időszámítással? :D ) még nem fog lefogyni, ha amúgy egész nap sokat eszik.

2011. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!