Mi a Béres Alexandra féle Súlykontroll program lényege?
A Béres Alexandra Súlykontroll Programban az élelmiszereket a glikémiás index, az energia- (kcal), szénhidrát- és zsiradéktartalom figyelembe vételével saját rendszerünkbe foglaltuk és egy 1-től 100-ig terjedő skálán indexáltuk. Így született meg az egyedi, úgynevezett Béres Alexandra Súlykontroll Index (továbbiakban Súlykontroll Index) táblázat, amely részletesen a teljes programot bemutató könyvben található.
A diétás program 3 szakaszból áll:
I. szakasz: Előkészítő szakasz
Az első egy szigorúbb, de rövid ideig tartó szakasz, ami alatt viszonylag gyors súlycsökkenésre számíthatunk, ami elsősorban folyadékveszteségre utal. Leadandó súlyfeleslegünktől függően 7, legfeljebb 10 napig tartható! Ebben a szakaszban csak az alacsony (30 és az alatti) Súlykontroll Indexű élelmiszerek fogyasztása ajánlott, kivételt képez a zabpehely, a zabkorpa, a korpás keksz, ropogós (nem kétszersült) kenyerek.
1-4 kg súlyfelesleg esetén: 10 nap
5-10 kg súlyfelesleg esetén: 9 nap
11-15 kg súlyfelesleg esetén: 8 nap
15 kg feletti súlyfelesleg esetén: 7 nap
II. szakasz: Lassú, tartós fogyás szakasz
A második szakasz a lassú, de tartós fogyás szakasza. Hetente kb. 0,5-1 kg súlyvesztésre számíthatunk. Az induló testtömegünk függvényében néhány héttől több hónapig tarthat. Ebben a szakaszban az étrend összeállításánál mindössze arra kell odafigyelni, hogy 2 alacsony Súlykontroll Indexű élelmiszer mellé már ehetünk 1 közepes (30 és 60 közötti) Súlykontroll Indexű élelmiszert is.
III. szakasz: Egészséges súlymegtartás szakasza, azaz súlykontroll szakasz
A harmadik a Súlykontroll Program legfontosabb szakasza: az elért testsúlyt segít megtartani. Ebben a szakaszban megtanuljuk, hogyan lehet fokozatosan visszaállni a fogyókúrás étrendről egy egészséges, súlytartó „menü"-re, és hogy miként lehet „visszacsempészni" étrendünkbe a fogyókúra alatt nem, vagy csak ritkán fogyasztott kedvenceinket. Ebben a szakaszban az étrend összeállításánál arra kell figyelni, hogy 2 alacsony Súlykontroll Indexű élelmiszer mellé továbbra is 1 közepes Súlykontroll Indexű élelmiszert együnk (hasonlóan a második szakaszhoz), de emellett 3 naponta 1 adagnyit választhatunk a magas (60 és a feletti) Súlykontroll Indexű élelmiszerek közül is.
A programnak további fontos vonása a kompenzációs rendszer, amellyel az esetleges „botlás" miatt elvesztett egyensúlyt állíthatjuk vissza úgy, hogy a következő napon vagy napokon újra szigorúbban, az első szakasz szerint étkezünk (pl.: ha megettünk egy szülinapi tortaszeletet, másnap csak 30 alatti Súlykontroll Indexű élelmiszer fogyasztásával kompenzálunk).
A Súlykontroll Program segítséget nyújt abban is, hogy határozott adagmennyiségeket javasol külön férfiaknak és nőknek. Ennek segítségével megtudjuk, miből mennyit fogyasszunk ahhoz, hogy ne koplalva, hanem könnyedén tudjuk leadni súlyfeleslegünket, majd elért formánkat megtartani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!