Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindennap vagy masodnaponta...

Evi1199422 kérdése:

Ha mindennap vagy masodnaponta edzek ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szules utan vagyok soha nem volt a hasamon felesleg most viszont 72 kg vagyok 60 kilorol. Vissza szeretnem kapni az alakomat , sajnos nincs lehetosegem terembe jarni de 2 honapja miota megszultem dietazok és probalok edzegetni is a youtube videokra. Az lenne a kerdesem hogy elerek ezzel valamit ha mindennap vagy masod naponta edzek 30 perceket , azt hozza teszem szakad rolam a viz a szaunás leggingszemben.Szeretnek gyorsabban fogyni nem is eszem szinte cukros vagy szenhidratosat, sok zoltseget eszem es alig valamit egesznap de megha nem is sokat eszem es nem is kaloria gazdag eteleket akkor is rosszul erzem magam lelkileg a nap vegen ha kicsivel tobbet ettem mint elozo nap mondjuk :/inkabb joghurtokat szoktam, barna piritost zoldsegekkel de meg is ugy erzem neha az is sok.. kinek mi a velemenye errol. Koszonom negativ hozzaszolok kerem keruljenek koszonom

febr. 3. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
A fogyás elsősorban étkezés kérdése. Az "alig valamit egész nap" biztosan nem jó, mert izmot fogsz veszíteni, és különböző negatív mellékhatások jelentkezhetnek. Elég heti 3 edzés, de akár minden nap mozoghatsz, ha nem terheled meg nagyon a szervezeted.
febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

"Ha mindennap vagy masodnaponta edzek?"

Mivel edzés alatt te a 30 perces ugrálgatós YouTube videókra gondolsz, ezért akár csinálhatod minden nap, hisz ezeknek nagyon minimális regenerációs igénye van. Arra jók, hogy mozogsz, de nyilván izomzatban, formában, erőben nem adnak érdemi pluszt. Egy idő után úgyis érezni fogod, hogy valamilyen valódi sporttevékenységre van igényed.

"nem is eszem szinte cukros vagy szenhidratosat"

A cukornak és a szénhidrátnak nincs köze a fogyáshoz, csak a Nők Lapján. Ha fogyni akarsz, akkor kalóriadeficitre és egy kiegyensúlyozott táplálkozásra van szükséged, nem dezinformációkra:

[link]

"megha nem is sokat eszem es nem is kaloria gazdag eteleket akkor is rosszul erzem magam lelkileg"

Ez gond. Semmit nem tudsz a táplálkozásról, és még pszichés probléma is áll a háttérben. Ha nem tudsz ezen tudatosan változtatni, akkor nyugodtan keress fel szakembert.

febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

" izmot fogsz veszíteni "


ez a visszatérő örök butaság


szerinted a kérdezőn mennyi izom van?? pont nem ettől kell rettegni esetében

febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyenes utad van testkép és étkezési zavar felé.
febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Persze, otthoni edzéssel is szépen lehet égetni a kalóriákat és izmosodni. A kalóriákat mindenképp számolni kell a fogyáshoz, azt nagyon ajánlom. És abba a hibába se ess bele, hogy túl keveset eszel. Ha még szoptatsz, az is égeti a kalóriákat ezerrel, napi plusz egy étkezést érdemes hozzátenni.

De nem korai ez még? Csak most szültél, regenerálódnia kell még a testednek, a tejtermelést is befolyásolhatja ha elkezdesz kalóriadeficitbe kerülni. Szerintem várj még pár hónapot vele, azon igazán semmi nem múlik.

febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"otthoni edzéssel is szépen lehet égetni a kalóriákat és izmosodni"

Kalóriát égetni igen, izmosodni nem, maximum az első hónapokba valamennyire ha egy teljesen edzetlen emberről beszélünk. Egyébként nem. Bárcsak lehetne.

febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Nekem a leírásból úgy tűnik hogy a kérdező eléggé edzetlen ahhoz, hogy tudjon otthoni edzéssel is izmosodni kicsit, a válaszom pedig neki szólt. Azzal természetesen tisztában vagyok, hogy nem így fogja kigyúrni magát.

febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Eloszor is koszonom minden egyes kommentelonek hogy faradt a hozzaszolassal! Az igazsag hogy sosem voltam edzett vagy izmos, nem is akartam soha mert teljesen meg voltam elegedve az alakommal teljesen 29 eves koromig :) mindig is nagyon pici darazs derekam volt, szeles csipovel , kerek popsival. Na most ez eltunt a hizas miatt es ezert vagyok ennyire kiakadva es ezert kezdtem ilyen hamar a dietat (fogyokurat)egyebkent fogalmam sincs a kaloriadeficitrol sem az edzesrol soha nem kellett ezzel foglalkozzak, izmosodni nyilvan jo lenne.. de annyira nem erdekel csak az hogy fogyjak. Egyebkent nem szoptatok. Es probalok minnel egeszsegesebben etkezni megha keveset is eszem es szedek vitaminokat es kollagent is.
febr. 3. 18:03
 9/14 anonim ***** válasza:

"egyebkent fogalmam sincs a kaloriadeficitrol"


Akkor annak az esélye, hogy lefogyj, elég csekély.

Kalóriadeficitbe kerülni bárhogy lehet, de amennyiben nem számolsz kalóriát, csak a szerencsén fog múlni.

febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eddig 15 kilotol szabadultam meg sajnos csunyan elvoltam hizva . Remelem ezutan is sikerul lassan ledobni még 10 et
febr. 3. 19:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!