Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen anyagcsere betegségek...

Milyen anyagcsere betegségek léteznek? Ki foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés

Feltűnően kevés kalóriát ehetek anélkül, hogy híznék.


Így nagyon gyanús nekem, hogy lehet, hogy valami gond van nálam. WC-re sem járok sokat (van, hogy 1 héten 1x, vagy még annyiszor sem megyek nagy wczni), rettentő lassú az anyagcserém.


Hol érdemes kezdeni? Ki foglalkozik ezzel, illetve mit érdemes kivizsgáltatni ilyenkor?



2023. aug. 6. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Íme: [link]
2023. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológus.
2023. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
A szarásnak még mindig nincsen semmi köze az anyagcseréhez, pláne nem annak (nem is létező) sebességéhez, továbbá még ha diagnosztizált pajzsmirigy alulműködéssel rendelkezel, akkor is valójában annyiról van szó, hogy a BMR-ed 200-300 kalóriával máshol van, mint egy egészséges egyén alapanyagcsere-szintje, de ennyi. Ettől függetlenül nyugodtan keress fel egy dietetikust vagy egy endokrinológust, szakemberhez fordulni egészségügyi kérdésekben sosem rossz irány.
2023. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#

A 300 kalória az épp elég.. Vagy szerinted normális, ha 1700 kalórián is egy szenvedés a fogyás heti 5 edzéssel és napi közel 3 óra sétával? Ennél többet nem tudok már konkrétan mozogni..


A családban mindenki gond nélkül többet eszik, mint én, még a húgom is 0 mozgással, és nem híznak semmit.

2023. aug. 6. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj dietetikushoz, aki majd monitozozza és nyomonköveti a következő X hétnyi kalóriabeviteledet és makrotápanyag-beviteled.
2023. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hosszúhajú ***** válasza:
72%
úgy tudom dietetikushoz és gasztroenterológushoz is házidoki ad beutalót. de előtte lehet hogy elküld vérvételre mert ez a menete.
2023. aug. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
1700 kalória a beviteled, de hány kiló vagy? milyen magas?
2023. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, mert 1700 kalória a BMR-em, ennyit azzal is elégetek, ha nem csinálok egész nap semmit, hanem csak fekszem az ágyban.. Erre jön rá bármiféle mozgás.
2023. aug. 7. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes ilyen betegséget nyilván nem ismerem, de pl az inzulinrezisztencia az az egyik ilyen, konkrétan szénhidrát anyagcsere zavar.

Van ilyen problémám, sokat küzdöttem vele, másképp nem ment a fogyàs, ( miután dietetikus javasolta ezt), csak úgy, hogy az össz étrendben csökkentettem a szénhidrátok arányát, és máris nem okozott gondot a fogyás, és egy normális, hossszútávon élhető változatos étrend és enegiabevitel mellett lefogytam egészséges súlyra ( komoly elhízásból).

Engem hidegen hagynak az olyan kamudumák, hogy kizárólag a kalóriabevitel számít fogyásnál. Az anyagcsere állapota, a hormonális állapotok igenis befolyásolják.

Ha ezek miatt a szervezet nem úgy dolgozza fel a bevitt tápanyagokat/ ha lecsökken az alapanyagcsere az kínkeserves lesz annak aki fogyni szeretne.

Marhára nem mindegy, hogy valaki megehet súlytartáshoz, rendszeres mozgás mellett mondjuk 2200 kalória körül, vagy még 1500-1600al sem tud fogyni nagy súlyból sem. Én ezt konkrétan megéltem, szóval a saját tapasztalatomnak hiszek.😊

Az egyik leggyakoribb pedig a cukorbetegség. Amíg nem volt inzulinkeszítmény, az 1es típusú cukorbetegek hiába ettek, lefogytak és belehaltak.

A pajzsmirigy probléma pl az anyagcserét lassítja/gyorsítja attól függően melyik gond áll fent, alul/túlmúködés.

És igen, olykor pont elég ha 200-300 kcal körül csökkenti az alapanyagcserét, máris nem tud fogyni az ember anélkül hogy koplalnia kelljen.

Aki tud egész életében éhezni, hát gratula hozzá tényleg. De nem tartom normálisnak ha ilyen eszközökhöz kell nyúlni, sem egészsegesnek.

Ez nem az a szint, hogy nem is akar tenni a dologért, hanem egyszerűen képtelen már kevesebb étellel elvegetálni az ember és minden baja van. Az éhség 1 probléma a sok közül.

Én anno el is döntöttem, hogy koplalni nem fogok többé. Régen mikor még nem tudtam hogyan kell jobban csinàlni megtettem, és soha többet. Olyan lavinát indított el nálam, amit nagyon szeretnék elkerülni a jövőben...

Szóval úgy voltam vele, hogy Akkor inkább maradok kicsit túlsúlyban ha a kisebb súlyhoz koplalnom kell. De végül szerencsém volt. Beállva egy szénhidrátcsökkentett, és mellette normál kalórialimitre (2100-2300) egészséges súlyra tudtam fogyni. Igaz a mozgást kicsit fárasztónak, soknak tartom, de még azon a szinten maradtam amit tartósan tudok alkalmazni magamon.

2023. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!