Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék szálkásodni, hogy...

Szeretnék szálkásodni, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Rólam: 29 éves nő vagyok, 60-61 kg 170 cm magas. Van 2 pici gyerekem 2 éves múlt nemrég és egy 8 hónapos babám.

Szeretnék szálkásítani mert ha belenézek a tükörbe el tudnám hányni magam...(inkább fenékre, combra zsírosodok) sportra nagyon nincs időm a gyerekek mellett, így gondoltam hátha diétával egy kicsit rendbe tudnám rakni magam.

Tudnátok segíteni nekem?

Ha fogyok pár kilót se probléma első terhesség előtt 57kg voltam



2023. júl. 6. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs időd sportolni és csak diétával szeretnél fogyni, akkor kalóriadeficites étrend. 500, max. 600-as deficit alá én nem mennék, nehogy egy hét után zabálásba forduljon át a diétázás.

Gyors felszívódású szénhidrátok kerülendők, mert utána hamar éhes leszel ismét, és így könnyű túllépni a napi kalórialimitedet.

2023. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Normális aránynak hangzik, 60kg/170 nem sok. "inkább fenékre, combra zsírosodok" miért hova akarsz? Lapockára és tokára, az jobb lenne? Egy pszichológus lehet hasznosabb lenne az egészséges önkép helyretételéhez
2023. júl. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha szoptatod még a kisebbet, akkor a napi kalóriaszükségletbe ezt is vedd bele!


Amúgy a szálkásodás sport nélkül nem fog menni, lediétázhatod a felesleget, de attól még nem fognak tónusos izmok épülni.


Sportolni nem akarsz, de hamarosan úgyis kell majd! A 2 éves már gyalogmotorozik, hamarosan akár bicajozik, rohanhatsz utána eleget, tolva a kisebbet... aztán motorozós korba ér a kisebbik, és neked kezdődik újra... És a gyerekekkel sem kell feltétlen mindenhova kocsival menni, némi séta is számít, a játszótéren kicsit kergetőzöl velük a csúszda-mászóka körül, a kisebb körül kúszol-mászol a földön, amikor játszotok, labdáztok, fociztok, rohangáltok, hintáztatod őket. A lehetőségek száma végtelen.


Nem csak ülni lehet a játszótéren felnőttként sem! És a nasikat el kell felejteni, úgy a puffasztott kukoricát, chipset, dörmi-szeletet, mint a gyerekek után a tányéron maradt kaják "bedisznózását". Gyümölcs-zöldség maradhat gyereknek is, neked is.

2023. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja, én is láttam már pár őrültet, aki babakocsival futkorászik, olyankor mindig arra gondolok, hogy mennyire elsz@ródott a világ, és hogy mehetnékem van.
2023. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Kalóriadeficittel, vagyis kicsit kevesebbet kell enni. Figyelj a minosegre es a rendszeressegre. Elso lepesben eleg ha pl 4 orankent eszel, ezt kialakitod es kozte nem nassolgatsz, pl a picik marsdekait sem
2023. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat természetesen a sportot ugy értettem hogy konditerem és társai, napi szinten futok utánuk sétálunk stb. Nem nagyon autozunk, már nem szoptatok a fogamzásgátló nagyon be tett nekem :/

Nasit próbálom elhagyni bar mikor egyáltalán nem ettem akkor is igaz vékony voltam de zsirosan.

Most azt tervezem hogy sok csirkemell es zöldséget ennék kevés 1-2 szelet tk kenyeret. Ez így jó lehet?

2023. júl. 7. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

"Ez így jó lehet?"

Ismerkedj meg a kalóriaszámolás és a flexibilis diéta fogalmával, mert addig magadat hátráltatod.

2023. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szálkásítani az tud akin már van egy komolyabb izomtömeg és hogy ez látszódjon, “lepucolja” magáról a zsírt, ezt jelenti a szalkasitas. De mivel te nem edzel aligha van értékelhető izomzatod, így szimplán fogyni tudsz, nem pedig szalkasitani. Igazán hatékonyan fogyni kalóriaszámolással tudsz. Hiába eszel sok csirkemellet, ha kalória többletben leszel akkor nem fogsz fogyni. Meg egyoldalú diétát úgy sem tudsz sokáig tartani. A tk kenyérben meg ugyannyi kalória van mint a fehérben csak jobban laktat a magasabb rost tartalma miatt. Igazán csinos alakod edzés nélkül nem lesz, azért heti 3x1 órát kétlem h nem tudsz megoldani. Otthon is lehet edzeni, próbáld ki a 15-20 perces tabata edzéseket, YouTube-on kismillio videót találsz róla, 3x20 perc edzes otthon mindenkinek megoldható.
2023. júl. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!