Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az erősen túlsúlyos nők...

Az erősen túlsúlyos nők között tényleg vannak olyanok, akik még a kalóriabevitel erős korlátozása mellett sem fogynának le?

Figyelt kérdés
hanem előbb állna le a szervezetük, minthogy fogyjanak?
2023. jún. 11. 16:59
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
64%
Ez önmentegetőzés előre. Olyan nincs, hogy valaki kevesebb kalóriát visz be és nem fogy. Ha ilyen lenne, már rég rácsaptak volna a módszerre az állathízlalók.
2023. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

"erősen túlsúlyos nők között tényleg vannak olyanok, akik még a kalóriabevitel erős korlátozása mellett sem fogynának le?"

Nincsenek. Amennyiben az egyén tartósan energiahányos állapotban, úgy fogyni fog. Az erősen túlsúlyos személyeknél pont, hogy könnyebb a tartós kalóriadeficit elérése és fenntartása.

2023. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

nem tudom, mégis a módszer felhördülést vált ki a túlsúlyos nőkből


valamiért ők azt gondolják hogy vannak ducikedvelő férfiak, de nem akármilyen férfiak, hanem magas jóképü sportos férfiak.

2023. jún. 11. 17:13
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Ja hogy így érted a kérdést. Akkor megfogalmazhattad volna pontosabban. Azt hittem, hogy a szakmai részére vagy kíváncsi vagy. Nyilván a dietetikát és a biokémiát rohadtul nem érdeklni, hogy kövér nők mit gondolnak a férfiakról.
2023. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Ha nincs kezelve az inzulinjuk és a leptinjük. Akkor 0 kalóriára 0 szénhidrátra is foghatod őket, egy dekát nem fognak fogyni.
2023. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nincs kezelve az inzulinjuk és a leptinjük. Akkor 0 kalóriára 0 szénhidrátra is foghatod őket, egy dekát nem fognak fogyni"

Ezt a baromságot! Erre milyen kutatási anyagot tudsz hozni hivatkozásként? Csak mert ennek cáfolatára született pár ezer tudományos munka. Az inzulinszintnek és a leptinszintnek fontos egészségügyi vonatkozásai vannak, ez világos, de amennyiben az egyén tartós kalóriadeficitben van, úgy az előbb említett két marker nem befolyásolja a testzsír-százalék és a testsúly csökkenését:

[link]

[link]

2023. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
80%

Igen, de szerintem aki pajzsmirigyes vagy/és inzulinos, sokkal kevesebb kalóriánál van deficit. Én is egyébként az vagyok, mindkettő és max. 10 kiló plusz van rajtam a teljesen az ideális sólyomhoz képes, szóval inkább husis, mint kövér és én azt látom, hogy kb. 1500-1600 kalóriával még súlytartásnál vagyok és nem fogyok. Kb. olyan 1200 kalóriánál tudnék fogyni, viszont azt már sok helyen nem is annyira javasolják orvosi felügyelet nélkül. Szóval szerintem nem lehet mindenkire ráhúzni a tankönyvet, mert nekem minden kalkulátor azt írja, hogy a sport mennyiségemmel és 1500 kalóriával fogynom kellene, aztán inkább csak tartom a súlyomat. Csak úgy tudok fogyni, ha az inzulin, pm gyógyszerrel karban van tartva.


Szóval szerintem nem olyan egyszerű a kérdés hogy "mindenki tud fogyni ha kevesebbet eszik" de azért aki már 100 kiló fölött van, annak jó része önhiba.

2023. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

"aki pajzsmirigyes vagy/és inzulinos, sokkal kevesebb kalóriánál van deficit"

Ez a mondat viszont abszolút így van. Egy pajzsmirigy alulműködéssel, inzulinrezisztenciával, cukorbetegséggel küzdő egyén BMR-je simán mutathat 20-30% különbséget egy egészséges személyhez viszonyítva. Nyilván az ilyen jellegű kórképek gyógyszeres kezelése és kontrollja abszolút szükségszerű az étrendi változtatások mellett, de aki szimplán azért 110 kiló, mert nem mozog, csak zabál, és a nem létező pajzsmirigy alulműködésére hivatkozik, az visszás, és magával szúr ki az illető, mert amíg nem csökkenti a kalóriabevitelét, addig a kilók is maradnak.

2023. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
11%

Én úgy tudom, hogy létezik valami ilyesmi betegség, de extrém ritka. És az érintettek már kb. 3 éves korukra súlyosan elhízottak, tehát nyilvánvaló, hogy betegek.


Abban viszont nagy különbség van, hogy kinek mekkora erőfeszítés lefogyni. Szerintem botorság elítélni valakit, mert nem tudja vagy nem akarja beletenni a szükséges energiát. Ettől még az egészségügyi következmények sújtani fogják az illetőt.

2023. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki lefogy, aki hosszú távon kevesebbet eszik, mint amit felhasznál. Fizikai alaptörvény.
2023. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!