Miért raktározódik el a zsír, hogyha koplaláskor/éhínségkor úgyis az izomzatot használja fel leginkább a szervezet?
mert az izmokat könnyebb felhasználni, mint a zsírt.
és nem akkor raktározódik el a zsír amikor koplalsz (akkor csak nem megy le, de ez más kérdés), hanem akkor, amikor a koplalás után elkezdesz újra enni.
"Az izom olyan szervünk, ami a homeosztázisra törekvés áldozata. Ha nagyobb lenne, gyorsabban tudnánk reagálni a veszélye, ám a fenntartása annyi energiába kerülne, hogy az már nem lenne gazdaságos. Ezért a szervezetünk optimalizálja a méretét."
Magyarán ha éhezel, akkor szépen leépíted a tested, főleg az izmokat. Ezt ahogy írtad, te is tudod. De miért is őket bontja le? Ez nem logikus.... Várjunk.... DE AZ!
A fehérjék lebontásából gyorsabban, könnyebben jutunk energiához, mint a zsír lebontásával, az macerásabb, ebbe most ne menjünk bele, csak hidd el.
De ha lebontjuk az izmot, akkor miért raktároz a szervezet? Ez nem logikus :(
SAJNOS EZ IS LOGIKUS.
Ugyanis a koplalásra a szervezet egy sokként reagál. Az anyagcseréd lelassul, az energiaigényed csökken, a testedben megkezdődnek a megfelelő folyamatok, amik ezt okozzák. Az izmokat nem lehet a végtelenségig bontani, és a test nem tudja, hogy meddig fogod csinálni az új bugyuta sztárdiétád. Felkészül a legrosszabbra, amit lehet, félretesz, raktároz, ami nem kell lebontja.
Éhezés jön? Kibírjuk.
Aztán, amikor újra lesz kaja, jól elraktározunk mindent, feltöltjük a tartalékokat. Nem mozogsz? Nincs izom stimuláció? NEM BAJ. Elraktározunk szépen amit lehet tiszta zsírba, ha ló nincs, jó a szamár is.
Sz*r dolog a testünk működése, ellenünk dolgozik. Vagy mégse? :) Ha ezek a folyamatok nem így történnének, a fajunk rég kihalt volna egy éhínség miatt. Alkalmazkodunk, ezért élünk még :)
"én ezt nem értem. mikor nem ettem, rólam a zsír ment le."
Ebben nem lennék a helyedben olyan biztos!
Nem lehetetlen amit írsz, sok tényezőtől függ a fogyás. A genetika,a koplalás mellett mozgás mennyisége, mennyire vagy izmos (ha gyík vagy, akkor a tested másképp reagál egy kicsit, plusz annyira nem vehető észre az izom "hiánya" ).
De az 100%, hogy a test az izmokat bontja elsőként a koplalásnál. Ha észreveszed, ha nem.
Az még csak hagyján,hogy a külső izmokat leépíti a koplalás,
de utána jönnek a belső izmok.A szívet védő izom és a többi belső szerv is elveszíti a támaszát.
Úgy látom, más sem érti, nem csak a kérdező.....
Nem úgy kell elképzelni, hogy az izom "lebomlik", az izomsejtek megsemmisülnek és "elégnek"!
Az izomsejtek száma állandó, ahogy a zsírsejteké is. A méretük változik csupán. Különböző tápanyagokat raktároznak, a zsírsejt főleg triglicerideket az izom pedig szénhidrátot (glikogént), fehérjét és mindkettő vizet is.
(nem is keveset)
Az izmok működtetéséhez a glükóz szolgáltatja az energiát. Éhezésnél ez fogy el először. Mivel a sejten belül vizet köt meg, ez a folyadék is távozik. Ezért hiszik a nagyokosok, hogy fogytak....valójában a zsírdepók érintetlenek maradtak.
Szénhidrátot a szervezet elő tud állítani magának, mégpedig fehérjéből. Ha nem elegendő a tápanyag -ezen belül a fehérje bevitel, akkor az izomfehérjékből fog glükózt szintetizálni. Ez a fogyásra nézve káros.
A magas fehérje-alacsony szénhidrát diéták pont ezért működnek: a hiányzó szénhidrátot fehérjékből nyerjük, ami egyébként szintén energiaigényes folyamat....az energiát ehhez zsírsavakból nyerjük!
(hoppá!)
:-D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!