Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azok akik gyomorszűkítő...

Azok akik gyomorszűkítő műtéttel fogynak le általában akaratszegény emberek?

Figyelt kérdés
Tóth Vera, Király Linda. Őket mutogatja a média, mint követendő példa. Ha egy olyat mutatna, aki diétával, kemény edzéssel fogyna le, még megérteném. Biztos vannak olyan emberek, akik 200-300 kgt nyomnak, menni sem tudnak és azoknak nincs más lehetősége. De pl. ezek a lányok? Ők szerintem pont nem ilyen kategóriába tartoznak. Én pl. elhatároztam magam, fogadtam egy edzőt és 3 hónap alatt visszafogytam 57 kg ra. 14 kg mínusz. És nem kínlódtam, mert jókat ettem, sőt sokszor az előírt mennyiséget meg sem bírtam enni és még annyit nem is edzettem, hogy megszakadjak... :o Ez nem inkább fejben dől el igazából?

2020. jan. 1. 14:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Fejben is sokféleképp dönthető el. A példaképp felhozottak olyan életritmus mellett élnek, amibe nem feltétlenül illeszthető be személyi edző. Az azonban biztos, hogy a dolgoknak lelki okai is vannak.
2020. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
91%
Ahhoz kell ám akaraterő, meg kitartás.. Ha nem csökkented az adagodat, műtétet követően, akkor van ám nagy bajban. A műtét csak egy opció. Onnantól kezdve "kevesebb fér beléd", ennyit jelent a műtét. Ne úgy képzeld hogy kifizettem, megcsinálták, s ezzel megvettem a boldogsághoz vezető utamat, és utána aztán dinom, dánom, hátradőlök a fotelban hogy pipa ,szarok mindenre, s eszem tovább.. sőt! :D
2020. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem tudsz annyit enni. De ezt műtét nélkül is meglehet csinálni. Fogod és nem eszel annyit.
2020. jan. 1. 14:59
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Őket nem a gyomorszűkítő műtét miatt mutogatják a tv-ben hanem mert híresek. Ez csak egy újabb hír amivel foglalkoztat a média mert nézettséget jelent, nekik pedig jól jön hogy beszélnek róluk az emberek. Amúgy sokféle függőség létezik, az evés is az. Van hogy nem megy a függőségtől való szabadulás saját erőnkből, nem szégyen segítséget kérni.
2020. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Az elért súlyt mióta tartod? Ha 50-100kg-ról lenne szó ilyen kitartó tudnál lenni?

Ők csak a média érdeklődés miatt vannak előtérben, ez is egy út, semmi több.

2020. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Igen, mert pl. a PCOS elhatározás kérdése, és fejben dől el. 🤦‍♀️

Sajnálatos, hogy sokak fejében még mindig él az a tévhit, hogy akin van felesleg, az lusta disznó, és elég fél óra ugrabugra, és gond nélkül lepotyognak a kilók.


Neked személyi edző kellett, másnak gyomorszűkítes, mindketten segítséget vettetek igénybe.


Csakhogy rengeteg embernek egyikre sincs pénze. Tudod, hogy fogyózik? Koplal. Esetleg pluszban futni jár, mert ez van ingyen. Aztán 15 kiló fogyás után feladja, mert egy életen át nem lehet koplalni. És visszajön mind a 15 kiló, amit a belassult anyagcsere miatt kétszer olyan nehéz leadni. Legközelebb háromszor nehezebb lesz.

Ezért ördögi kör a jojó diéta. A legtöbb elhízásért pedig ez felelős. Egyre könnyebb hízni, egyre nehezebb leadni, és 2 leadott kiló után 3 jön vissza. Sok 30+ kilós felesleggel élő is így hízik fel. Nem tudja a végtelenségig folytatni az éhezést, 2 hónap alatt lead 5 kilót, egy hét kilengés, 6 kiló jön vissza. Szép lassan, évi 2-3 kilót szed fel. Ez 10 év alatt 20-30.

Tóth Vera is mázsa felett lenne még mindig, ha nem lesz híres, és nincs pénze a műtétre. Király Linda is híres jojós.


Ha buksi simit akartál, akkor ügyes vagy.

Majd 5 év múlva is legyél büszke rá, hogy egy deka se jött vissza.

Az is sokkal könnyebb lesz, ha a saját dolgoddal foglalkozol, és nem mások eredményeit fikázod.

2020. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

Azert 71rol fogyni nem az a szint mint ahonnan ok indultak. A te tulsulyoddal szoba se kerult volna a műtét mert 40-es bmi alatt nem vallalja senki. Ez eloiras. Viszont akinek hatalmas tulsulya van a foyokura elején meg edzest sem ahanlanak mert tonkremennek az izuletek

120-130kgnal nem fogsz ugy ugribugrizni..

A műtét egy manko hogy az ehsegerzetet kordaban tartsa.

Egyáltalán nem akaratszegenyek, ez a leggyakoribb téveszme. Igen is le akarnak fogyni, csak segitsegre van szükség.

Örülök hogy ilyen büszke vagy magadra és kell az onigazolas hogy milyen szuper voltal de aki 15kg-t fogy le 3 hónap alatt 71rol az nem lesz tartós és csak kinlodsz. Majd meglatod!

2020. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy gondolom, a könnyebb, gyorsabb utat vàlasztjàk, ami nem egy pozitív dolog. Meg lehet fizetni, és màsnap úgy ébredsz, hogy össze van szűkítve a gyomrod, kevésbé vagy éhes, nem kell heteket küzdeni, vàrni arra, hogy összébb menjen. Plusz akiket így műtenek, gyorsabban is fogynak, nem kell annyi türelem és kitartàs, mert nem tart olyan sokàig a folyamat. És egyébként egyàltalàn nem természetes dolog a szervezet működésébe így beavatkozni.

Én is megtehettem volna, hogy megcsinàltatom, mert màr veszélyben volt az életem a súlyom miatt. (170 kg). Anyagilag se lett volna gond.

Mégse jutott eszembe ilyen művi eszközhöz nyúlni. Kifejezetten nem akartam, mert ha le is fogyok vele, nem éreztem volna a magam sikerének. Én kizàrólag önerőből akarok lefogyni. 10 hónapja kezdtem, -33 kg és megyek tovàbb!!! A végén pedig joggal leszek büszke arra, hogy egyedül, a sajàt erőmből csinàltam végig.

2020. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

#8 en is fogytam már 30-at önerőből ( 100 fölött kezdtem) 1 évig tartottam aztán beutott a crack es a duplaja jott vissza. Ezt mar eljatszottam ketszer. A jojo effect az ami lehetetlen a mutetnel. Ezért is vallalkoztam rá. Minden fillért megért és a legjobb döntés volt az eletemben. Attól még ágyban ugyanugy el kell rendezni sokmindent.

Sooot: attól még nem lehet mindent zabálni. Van aki azt hiszi műtét után jöhet a meki ugy is kis adagokat bir enni. Azóta sem fogyott semmit. A mutetnel is komoly dietat kell tartani. Ez nem könnyű se így sem úgy.

2020. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
89%

Ja, mert 100-150-200 kilótól ugyanolyan, mint megszabadulni 14től, egy nem kirívó súlyról.


Amúgy ha dicsekedni jöttél, hogy ejj neked mekkora akaraterőd van, bezzeg mások milyen gyengék, akkor szólok, hogy senkit nem érdekel.

2020. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!