Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 5. napja csinálom a diétát,...

5. napja csinálom a diétát, de még nem fogytam. Próbálom lelkiismeretesen csinálni, de semmi. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos a teljes test edzése, viszont valahol el kell kezdeni. Akinek ilyen problémája van az általában úgy kezdi, hogy ahhoz "fel kéne állni a fotelból", már bocsánat. Ezzel nem akarok senkit megbántani, de az írásomat jóindulatú gondolat ébresztőnek szánom.


A kezdethez viszont a legkényelmesebb testmozgás formát ajánlom. Azt ahol bármikor meg lehet állni és le lehet ülni, meg lehet pihenni ha szükséges. lehet lassan, nyugodtan és kényelmesen csinálni, de ha valaki egyre jobban bírja az úgyis növelni fogja a tempót, ha ráérez a természetben a kirándulás, a túrázás ízére és már erőre kap és valamelyest csökken a súlya.


Azért arra is kell gondolni, hogy mindenkinél más az a természetes testsúly, amit el kell érnie lefelé menet a ..sokból. Nem elfogyni kell, hanem egészséges, arányos alkatúra lefogyni a tényleges túlsúlyból. Ez viszont rendszeres munkával oldható meg tartósan. A többi csak étrend kiegészítőket és fogyókúrás szereket árusító kereskedők álmodozása és hamis reklámja, hogy a mozgás nélkül felszedett újabb kilók további jónak mondott tablettás próbálkozásokra és pénz kiadásra sarkallják a fogyni vágyókat.


A testmozgás nem arról szól, hogy egyből bele kell szakadni. Sőt soha menet közben, már edzettebben fittebben sem szabad nagyon megerőltetve mozogni, mert nem az segít, csak amit érzünk, hogy nem okoz különösen nagy terhet. Vagyis csinálni kell amit választottunk csak lassabban.


Azért nem kezdik el sokan, mert ahhoz olyasmit kell csinálni, ami különösen egy nagyobb test tömeggel fárasztó. Persze, hogy fárasztó, amikor a hatalmas súlyt a folyamatos koplaló diétától leépült izommal akarjuk megmozgatni.


Ezért kell a lehető legkönnyebben és a legtöbb örömet adó mozgás formával sétálással, túrázgatással kezdeni (ki mit bír), mert az ad annyi öröm többletet hozzá, hogy legalább először az állóképességen javítsunk egy keveset. Aztán ha kitartunk később is és nem hagyjuk abba a második héten akkor egyre többet és egyre könnyebben fog menni a mozgás és a többlet súly is lassan megindul lefelé. Azért nem egy-két hónap alatt.


A kerékpározás és a túrázás megmozgatja a test jelentős részét, legalább is én a saját magam által apródonként elért 60-80 km-e után már érzem minden izmomban, a karomban és a hátamba is, hogy mozgott. :) Igaz a hegyek között megyek, de ezt először én is néhány km-es utakkal kezdtem.


A test súly karbantartásához életmódot kell váltani, különben csak próbálkozunk és ami lement egy ideig való koplalás alatt, az vissza fog jönni, miután megörültünk, hogy lement két kiló és vissza fog jönni három, ha abbahagytuk az önkínzó éhezést.

Persze csak rendszeres és elegendő, lassan egyre inkább sportossá váló mozgás nélkül jönnek vissza a nehezen leadott kilók.



A mozgást nyilván, én sem ennyivel kezdtem amit leírtam, hanem kb 3 km volt ami ugyanannyira kifárasztott a legelején mint most kb 60. :)


Fiatalabb koromban meg 300 km volt amit legtöbbet megtettem egyfolytában néhány alkalommal, de az az út kb egy napig tartott, mint pl. Balaton oda-vissza, vagy Budapest-Debrecen-Körösszakáll, ott egy ismerős család várt már.

Egyik alkalommal letekertem innen, Budapest északi részéről Balatonra Veszprémen keresztül, aztán tovább gurultam a füredi szívkórházig. Pihentem a parti padon egy órát. Ittam a gyógykútból is, (ami később hazaút közben meghajtott). Na az volt nehéz, onnan a megelőző hosszú utat követő egy óra pihenés után elindulni.


Ezt csak azért írom, hogy el kell kezdeni a legkisebb, legkönnyebb mozgás formát és csak nagyon lassan de mindig kicsit növelve a terhelést, ha már könnyen megy az először bevállalt mennyiség. Így lehet lassan megerősödni, ami az egészséges test átalakítás és a későbbi kedvezőbb test izom/zsír arány megtartás egyik legfontosabb feltétele.


.


Idézlek:

" Régebben picit jobb volt, napi 2 óra gyaloglás, sokszor pedig 25 km körüli teljesítménytúra a hegyekben. Ez valami, de szerintem vajmi kevés, hisz semmit nem használom pl. a karjaim."


Nem kevés, mondható közepesnek, de bárhol is tartasz, az a lényeg, hogy amit a múltkor könnyedén megcsináltál, annál mindig valamivel többet vállalj legközelebb, ha már könnyen ment az előző távolság. Ez a módja a test izom tömegének az edzéséhez, ami a feltétele a zsírt égető könnyebb mozgásnak. Annak, hogy fel tudjuk használni azt az étkezéssel bevitt energiát, amit eddig a szervezetünk felpakolt (kóros formában) a testünk minden részére tartaléknak.


Nagyon sok embernek hajlamos a szervezete az ilyen zsír formájú tartalék képzésre, amit csak a megfelelően megválasztott, mozgással teli életmóddal és célszerűen megválasztott, főleg gyors felszívódású szénhidrátokban szegény étkezéssel lehet karbantartani.


Az nyilvánvaló, hogy több izommal többet és könnyebben tud mindenki mozogni, ami pedig energiát használ fel és ezzel felhasznál a testen felhalmozott zsírból is folyamatosan, mindig egy keveset. Persze az utánpótlást okosan és tudatosan, kiegyensúlyozott arányokkal kell megoldani. A bevitt szénhidrátból is zsír keletkezik a szervezet vegykonyhájában.


Éhezni soha nem szabad, viszont valamennyi szénhidrátra is szükség van, de lassú felszívódásúra, mint a rozskenyér. Magam részéről a zsír bevitellel is vigyázok.


.


Ami pedig az orvosokat illeti, ha talál valaki egy jó diétás szakembert, az is a mozgást fogja ajánlani sok más egyéb étrendi fortélyok mellett.

2015. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Tűrázásnál nem fogok egyre többet csinálni, az tuti, mivel eszemben sincs 24 órán át menni... 30 km pedig bármikor menne (max. ha évek óta nem túráztam rendesebben, akkor kevésbé lenne élvezetes a vége), ahhoz igazán nem kell sok. Muszáj rátenni valami rendesebb edzést is, persze aki még csak nem is gyalogol, annak kezdetben elég lehet az is.


Az étrendről pedig már volt szó. Az én szénhidrátom a zöldség, azzal is könnyű elszállnom, de azt nem szoktam bánni. De ugye az én stílusom más :) Ki szénhidrátra alapozza az energiabevitelt, ki zsírra, ki mindkettőre, egyiket sem tartom rossznak, ha értelmesen csinálja s az ő testének az megfelel.

2015. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

"Ki szénhidrátra alapozza az energiabevitelt, ki zsírra, ki mindkettőre, egyiket sem tartom rossznak, ha értelmesen csinálja s az ő testének az megfelel."

A testsúly növeléshez mindenképp megfelelő! A fogyáshoz nem.


Ha a fehérje még ki is marad, akkor még az izmok is inkább leépülnek, mivel a szervezet igényeit valahonnan fedeznie kell. Az izom a legkönnyebben mozgósítható fehérje forrás. Azt könnyen le építi a szervezet ha nincs elegendő fehérje bevitel és a mozgás is kevés, és fel is építi a szervezet ha van fehérjedús táplálkozás és mozgás vagyis terhelés inger éri az izmot, vagyis ha megmutatjuk neki, hogy szükség van rá és van is elég fehérje bevitel amiből épülhet, akkor erősödik a lehetőségei szerint. Ha a megfelelő izom tömeg megléte mellett elég energiát tudunk elégetni, akkor nem rakódik fel a testünkre zsírként.


Nem könnyű a test súlyt karban tartani, de ha valaki zsírban gazdag étrendet folytat, akkor nem csak a túlzott energia bevitel miatt lehet gondja, hanem az érfalakat egyébként is károsító magas koleszterin szint is okozhat nagyon veszélyes szövődményeket. Szívinfarktust, agyi keringési zavart, fülzúgást, nagyothallást és ami a mozgásszegény és koleszterinben és szénhidrátban bőséges életmód egyik velejárója és az általános érszűkületre való hajlamot növeli az ér belhártya és az érfal között lerakódó koleszterin, főképp a genetikailag hajlamos családokban, ahol apa anya nagyszülők már panaszkodtak ilyen diagnozisra.


A túlzott szénhidrát bevitelnek ugyanez a kockázata, mert az is zsírrá alakul és jókora bevitt energiát képvisel, amit a legyengült, leépült, mondhatni fehérje forrásként felélt izom rendszerrel, mozgásszegény életmóddal nem tud elégetni a túlsúlyos ember.


.


Amit a 25 km-es túrázásodról írtál, hogy azt nem lehet fokozni, dehogynem. A távot is lehet növelni valamivel. Rendszeressé lehet tenni a túrákat és fehérjedússá és szénhidrátban és zsírban szegényebbé lehet tenni az étkezést mellette. Mondjuk heti egy alkalomról heti kettőre lehet növelni a túra gyakoriságot. Az a táv nem olyan nagy, hogy ne lenne elég utána 3 nap pihenő, sőt az után még annyi sem kell.

Napi 25 km-t sokan a rendszeres napi munkába járás szintjén is elkerékpároznak.


A lényeg a rendszeres mozgás.


A sokat emlegetett "intenzív mozgás" alatt azt értem, hogy nem csak elsétálunk a sarki boltig, hanem annál többet mozgunk, persze ha már valaki eljut addig, hogy tartósan jobban bírja a terhelést. Addig meg mindegy mennyit, csak egyre több legyen az amit mozgás cím alatt csinálunk, hogy növekedjen az állóképesség.


Persze ezek után jól megéhezik általában mindenki.


Húsféléből érdemes jóllakni, mert az izomhoz az kell, viszont a koleszterinből zsírból csak minimálisat kell ilyenkor is enni.


A folyadék bőséges fogyasztása szintén fontos, hogy kimossa a mozgáskor keletkezett bomlástermékeket a szervezetből.


Aztán el lehet menni egy általános kivizsgálásra, ahol az orvos elküld vérvételre és ott figyelni kell a koleszterin szintre, hogy ne legyen kórosan magas, mert az okozza az érrendszeri katasztrófákat. Erre gyógyszert szokott felírni az orvos, pl sztatinokat (én pl napi 1X 80 mg Atorvateva nevű sztatint szedek és hatékony). Azt szedni kell, különben nagyon komoly veszélyben lehet a szervezet. A napi 100 mg védő aszpirint illeti, (Aszpirin protekt) azt is ajánlani szokták általában a 35 év fölöttieknek mert gátolja a vérben a trombusok kialakulását és az embólia ellen hat. "Astrix 100mg" a kedvezőbb árban lévő változata. De ezt majd az orvos elmondja.


Szóval szerintem is orvoshoz kell menni, mint itt ajánlotta valaki korábban. Laborvizsgálatot kell kérni, és ha valakinek bármi egyéb baj is társult hozzá abból az is kiderül.


Gyakran cukorbetegség is társul a túlsúlyhoz, ami a megfelelő kezelés hiányában nagy rombolást vihet végbe a szervezetben kezelés nélkül.


.


Most én itt írhatok bármit, legfeljebb ugyanazokat tudom már ismételni, de ettől még nem kezd el fogyni senki más, legfeljebb az én ujjaim karcsúsodnak a sok billentyű leütéstől. :)


Tovább nem sok értelme van szaporítani a szót.

Vagy akar ténylegesen tenni valaki a saját érdekében, vagy nem.

Az már csak is az ő döntése és ő vállalja egyedül a döntése következményeit.

2015. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Persze, van, aki tudja fokozni a túrát. Én nem. Igazából nem gyakoriságra gondoltam (25 km heti többször az 2 komplett nap beáldozását jelenti, amire nem vagyok hajlandó. gyalogtúráról beszélek, mivel szinte sosem biciklizek, tervezem, de sokkal jobban szeretek gyalogolni), hanem hosszra. Eszemben sincs 30 km fölé menni egyre jobban s a végiggyalogolt nap után nem a saját ágyamban aludni, hanem végiggyalogolni az éjszakát is. A 100 km fölötti gyalogtúrákat nem nekem szervezik, az tuti. 20-30km kellemes, havi 1-2 alkalommal beiktatható, ha nincs nyár vagy tél. Nyáron a pici séták is csak akkor jöhetnek szóba, ha nincs túl meleg.

Mások persze teljesen máshogy állnak hozzá, hisz különbözőek vagyunk.

A gyaloglás nekem ideális, fogyás szempontjából is remek, mivel nem éhezem meg tőle, inkább fordítva, ha mondjuk csak 2 óráról van szó. Bár ha ez a 2 óra a vacsoraidőmre esik, akkor okozhat gondot.


Az étrendekkel kapcsolatban nincs igazad. A ketogén diéta nagyon-nagyon alkalmas tempós fogyásra, rengetegen arra használják. Versenyre készülő testépítőknél sem nagyon ritka ez, ha el is tér a tipikus szálkásító diétától. Megvan az előnye: sokkal kényelmesebb és sokak számára élvezetesebb a táplálkozás, az izomveszteség minimális (megfelelő fehérjebevitel esetén, persze, az minden rendes diétában alap, de erről már írtunk eleget), magas fehérjebevitel sem szükséges (csak megfelelő)... Persze van, akinek rossz ötlet lenne ez, különbözőek vagyunk.

A cikkek szerint (tudom, hogy bármit le lehet írni, de ha nem vagyok kutató vagy efféle, csak ezekre és mások tapasztalatára tudok támaszkodni) a koleszterinre jó hatással van a ketogén diéta, cukorbetegeknek is igen alkalmas, ami elég logikus is, de speciel epebetegek is használják, miután megszabadultak beteg epehólyagjuktól (ez egy elég érdekes dolog, nem tudom, hogyan sikerül összehozniuk elég epét a sok zsír megemésztéséhez, csak közlöm az infót), számos betegségre jó hatással van. Én csak azt tudom, hogy javítja a közérzetemet és energikussá tesz, ami nekem nagyon kell.

Le se tudnék fogyni nélküle, bár ez nem a legfontosabb érvem mellette. De erről nem akarok vitázni, a ketogén korszakom 6. napján eldőlt, hogy nekem ez a kedvenc életmódom, olyan hihetetlenül jó volt, hogy azonnali szerelmet okozott, még az agyamban is, de a testem azóta nem tud mit kezdeni a sok szénhidráttal, nem szokik rá vissza egy hónap alatt sem. A legtöbb ember ennyire nem kattan rá, hanem a fogyás után visszaáll a zsírban szegényebb, szénhidrátban gazdagabb étrendre, s persze sokszor visszahízik...


Az izomnak nem hús kell, hanem aminosavak. Aminosav szinten még az is mindegy, hogy növényi vagy állati, hiszen akkor már ugyanaz a kettő, viszont sokkal egyszerűbb a komplett s fehérjedús állati fehérjékre alapozni. Én is azt teszem, fő fehérjeforrásom a tojás. Tojáshiányban a növények, de ezt igyekszem elkerülni, mivel nehéz összehozni a durván szénhidrászegény étrenddel s nem is akarok aminosavprofilokkal foglalkozni, ha van is egy pici tudásom e téren.

2015. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

A korábban leírtakat csak ismételni tudnám, ezért arról most nem írok többet.


A 25 km-es túrát természetszerűleg kerékpár túrában gondoltam nálad is. Legalább is nekem az a gondolat volt természetes. :) Gyalog viszont kb 3-4-szeres kerékpárral megtett útnak számolható energiában a gyaloglás. Az viszont úgy már tényleg szép.


Mondod, hogy attól a gyaloglástól sem fogytál.

Valószínüleg a sok bevitt zsír miatt. Lehet, hogy neked az gondolati szinten bejött, mint másnak a krémes meg a dobostorta gondolata, de ha viszonylag nem sok idő különbséggel néhányszor 25 km gyalogtúra után sem sikerült semmit fogyni, akkor ott valami nagyon nem volt rendben a diéta módjával.


Na mindegy, újat nam tudok mondani, legfeljebb annyit, hogy holnap megint megyek tekerni kb 60 km-t. Biztosan elfogy legalább két szelet müzli út közben és ilyen időben egy-másfél liter víz is út közben. Nyári kánikulában lemegy 3 liter is a vízből ekkora úton. Nyáron viszek magammal neoprén hőszigetelt flakonban jéggé fagyasztott vizet, ami még órák múlva is éppen csak olvadozik. Amikor kint van 30-40 fok, akkor sokszor jól jön a jégtömb még ölelgetni is, aminek olvad a leve.


Télen meg jó meleg vizet teszek bele és azt is egész sokáig langyosan tartja.


Na megyek, mert kicsit aludni is kell a holnapi túra előtt. Ma már vettem be kreatint, hogy kicsit töltődjek tőle (tudod, amit az idézett cikkben is írtak kreatin+CLA). Szedem a CLA-t is minden nap kettő kapszulát és a halolaj forte kapszulából is napi 2 db lemegy, az is a koleszterin ellen hat és védi az ereket.

Holnap lesz még nálam kreatin és viszek magammal HMB-t ami nagyon intenzív testmozgás hatására megbontja a zsírsejteket, mozgósítja mint energia forrást, amit közben eléget. Ezektől sokkal könnyebb menni, érezhetően több az energiám tőlük, de a HMB csak a sokkszerű izommunkánál működik hatékonyan. Mivel enyhe emelkedőn megyek felfele az út oda felé vezető szakaszán, azért szükség van erre is. Hazafelé pedig csak a féket kell időnként finoman használni mert szinte végig lejt az út hazafelé, így lehet gurulni. Az utolsó 15 km-ből 5 az vegyes és a legvégső 10 km meg már sík út hazafelé.

Jó éjt mindenkinek.

2015. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

No igen. Nekem 25 km biciklivel elég sok, egyszer csináltam olyat, pár éve, kegyetlen volt. Nem voltam edzésben és volt emelkedő...

Gyalog ez a táv egy sima kis élvezetes túra a hegyekben.


Dehogy a zsír volt a gond, hisz amikor lefogytam, akkor sem ehettem kevesebbet belőle (sosem számoltam ki a régi napjaim, ez csak egy elég értelmes tipp a részemről), s alig mozogtam. Anno mitől fogytam volna, ha egyszer sokat ettem? Heti 70 km gyaloglást simán ellensúlyozni lehet evéssel. Abban igazad van, hogy rossz volt a diétám, de aztán lecsökkentettem a szénhidrátot, a zsírarány felugorhatott 40%-ról 70-re, így már könnyű volt fogyni egy ideig és jobban is éreztem magam (sosem tudtam, hogy bármi bajom lenne, nem volt viszonyítási alapom).

De nem a magasabb zsírarány miatt fogytam, hanem a kevés szénhidrát miatti lecsökkent kalóriabevitel miatt. Az összetétel sokunknál mellékes, a kalóriaegyenleg a döntő. Nincs ebben semmi különös. Csak én éhes leszek az inzulincibálástól, s nem is esik olyan jól.

2015. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Mivel messziről jött ember azt mond amit akar, ezért vittem magammal az aktuális túrára egy videó kamerát, hogy elvihessek magammal még jó néhány embert az őszi erdőbe biciklivel kirándulni. Hadd mutassam meg itt lejjebb mindjárt, mennyire szép.


Előre 60 km-t tereztem de végül 71 km lett a vége, mire haza értem.

Az a 15 km nem látszik az elején, ahol kimegyek Szentendrére és onnan, a Szentlászlói úton Dömörkapu felé, és a haza vezető út erdő utáni, 35 km-es országúti részét se vettem fel mert már rám sötétedett.

A videón elvileg az erdei 21 km-es út szakasz részletei látszanak.


A szép részeken, ahol volt mit hozzáfűzni, ott be kapcsoltam időnként a kamerát. A videó elején a térképen látszik a szaggatott nyomvonala az útnak, ahol készült felvétel. Aztán a videó mellett a jobb felső sarokban is nagyjából lehet követni ugyanazt menet közben is, hogy az út szakasz melyik részén tartunk éppen, egy kis nyíl halad a sarokban az útvonal vázlaton, ahol éppen járunk.


A videón a célul kitűzött Apáthy sziklát éppen megkerültem jó nagy távolságból, az útvonal vázlaton látszó kis kerülővel a közepén, de már asszem tudom, a (videón látható) vízmű kunyhónál kellett volna letérni, ahol nem sokkal előtte mutattam, hogy ott arra van valahol az a szikla. Ott is van, csak abból az irányból nem volt oda vezető ösvény.


Már nagyon sokszor elmentem mellette oda is és vissza is, többször az éjszaka közepén is, amikor nyáron nappal nem volt járható az idő a 40 fok miatt. Akkor az éjszakai erdő nagyon kellemes tud lenni, még hűsebb mint itthon. Akkor különös varázsa van az erdőnek.


most igyekeztem nem felfelé, a nagyon meredek kapaszkodóknál bekapcsolni a kamerát, mert akkor csak a lassú araszolás és a lihegés hallatszott volna végig. :)


A videót érdemes teljes képernyőre és az elérhető nagyobb

felbontásra váltva megnézni, úgy sokkal szebb lesz.


https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=em-uploa..


Kénytelen vagyok ilyen túrákat szervezni magamnak egészségügyi okból is, mert cukorbeteg vagyok és az orvos mondta már az elején, hogy nem szabad meghíznom. Mozogjak sokat és kerüljem a koleszterint és a magas szénhidrát tartalmú ételeket.


Amikor 2008-ban kiderült ez a betegségem, akkor elküldtek mindenféle vizsgálatra és a szív ultrahang képalkotó vizsgálatánál látszott, hogy a szív billentyűm meg volt vastagodva. A kardiológus doktornő is ajánlotta a rendszeres mozgást és a diétát. Nekem itt van mozgásnak a kerékpározás.


Nyomtam is mindig ahogy csak lehetett és olyankor fel megy a pulzusom az egekbe, 160 körül ketyeg, esetleg kicsivel feljebb is. Nyilván csak annyira nyomom, ahogy érzem, hogy még jólesik. Akkor pihenek amikor csak akarok. Ilyenkor egy a lényeg, hogy ne erőltessek semmit. A lassú sétálós gurulástól az erős sprintekig mindent kipróbálok menet közben, de csak ameddig jólesik. Egy a lényeg, hogy végig haladjak a kiválasztott útvonalon. Persze az út hosszának a tervezésénél mindig figyelembe kell venni, hogy van akinek (főleg az elején) elég lehet csak 3 km is. Sőt van amikor télen nem megyek egyáltalán, akkor az év elején nekem is elég 10-20 km tavaszi kezdetnek, vagy kevesebb is.

tehát sohasem szabad túlzásba vinni kezdetekkor a terhelést.


Amiért megérte, hogy ezt csinálom, az utóbbi kardiológiai ultrahang vizsgálatoknál már meglepetten mondta a kardiológus doktornő, hogy "magának volt korábban egy billentyű vastagodása, de ebből már semmi nem látszik, teljesen normális lett a szív billentyűje". Kérdeztem, hogy ez el szokott tűnni másoknál is? Azt mondta, hogy nem, de a rendszeres terhelések jót tesznek ilyenkor.


Még azt is mondta, hogy vigyázzak a vércukor értékeimre és ami nagyon fontos, a koleszterin szintem magas volt a labor eredmény szerint. A szemeben koleszterin okozta érszűkület kezdődött. A lábaimban már 2006-tól egy furcsa érzéketlenedés kezdődött. Akkor még nem tudtam mire vélni, hiszen mit sem tudtam a cukorbetegségemről és a magas vérzsír érték káros, érfal szűkítő hatásáról.


Amióta rendszeresen mozgok, zsír helyett kókuszolajjal fözünk-sütünk itthon és már dupla adagban írja az orvos a koleszterin csökkentő sztatint (AtorvaTeva 80mg) és szedem a halolaj fortét és a CLA kapszulálat meg az L-carnitint, azóta minden rendeződni látszik. Ezek mint a vér zsír csökkentéséért dolgoznak.


Akinek jó az anyagcseréje, az talán még a zsírtól is fogyhat (jó neki), de mi beteg anyagcseréjű emberek kell, hogy tegyünk a saját anyagcserénk javítása érdekében a diéta után is, használjuk fel azt a felesleges bevitt energiát, ami különben zsírként raktározódik el a szervezetünk minden részén.


Amióta aktívan teszek az egészségem érdekében, azóta a lábfejemnél visszatért a régi normális érzékelés, a magas koleszterin szint okozta kezdődő szem problémám lassan jelentősen javul.


Az lényeges, hogy a szervezetemben a koleszterin szintje ne legyen magas, mert az érrendszeri katasztrófához vezethet, mint annyi sok más embernél, akik a mozgásszegény életmód, magas koleszterin szintre való hajlam és esetleg diabétesz miatt súlyos állapotba kerülnek.


Nem akarok ezzel senkit rémisztgetni, de Magyarországon az egyik vezető halál ok a szív és érrendszeri megbetegedésekből adódik. Ez ellen lehet a zsírban és szénhidrátban szegény diétával, koleszterin csökkentő gyógyszerel és a sok aktív mozgással védekezni.


Aki ezzel szemben fel tudja használni a zsírokat nagyobb mennyiségben is, anélkül, hogy kóros folyamatokat indítana be ezzel az csinálja, de a legtöbb embernek ez végzetes következményeket okozhat.


Persze van akinek nincs a magas koleszterinnel problémája, az ehet szinte bármit és bármennyit, akkor se lesz tőle beteg, viszont van aki csak "normálisan eszik" és a labor koleszterin eredményei máris az egekben járnak, nem hogy zsírt zsírral egyenek, mert akkor három hónap múlva egyszerre lenne sztrókja és szívinfarktusa az erre hajlamos embereknek, köztük nekem is. A szövődmények ilyenkor teljesen természetesek az arra halamosaknál, főleg ha még a gyógyszereit sem szedi valaki rendszeresen.


Ezt én így csinálom, ahogy a videón látszik és ahogy leírtam,

és egészen megváltozik, fittebb lesz tőle az ember.


Az sem igaz, hogy ezzel csak a láb izmokat terheljük, mert pl. egy ilyen terepes lefelénél meg kell tartani a gépet, követni az egész testünkkel terepen a mozgását és abban minden izom együtt dolgozik. Azért így 60 évesen már nekem is össze kell szedni magam út közben, nem mint ha korábban, fiatalabb koromban nem kellett volna. :)


Amikor haza érek, akkor egy-két napig minden mozdulatnál külön érzem a karom, hátam derekam nyakam lábam minden izmát, mert minden porcikám részt vesz a kerékpárral való együtt mozgásban. Tartani kell minden döccenőnél az egész testem és a gépet együtt, ezen az összes izom dolgozik folyamatosan.


Jó éjt és szép napot mindenkinek.

2015. nov. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Van itt még egy korábbi túrából egy részlet, amikor az előbb linkeélt videónál a Kírálykúti-nyeregnél az első földes ösvény leágazáson ha felmegyünk (feltoljuk jobb híján mert az is mozgás), akkor jutunk a Prédikálószékhez és onnan megyek le tovább a Vad-álló kövek felé. de onnan már majd feltolm a bringát. Az is kiadós testmozgás a sziklákkal teli lévő 10-15 fokos emelkedőn.


Ez a videó részlet a Prédikálószéktől látható kilátással kezdődik:

https://www.youtube.com/watch?v=Ys82gurYZn0


Ezekkel a túrákkal tartom karban magam.

Persze egyből nekem se menne, csak akkor megy, ha egyszerre csak kevéssel kezdem és mindig feszegetem kicsivel jobban a határaimat.


A lényeg, hogy soha ne akarjak sokkal többet mint amit bírok, de egy kicsit azért ki kell fáradjak, mert csak akkor fejlődik az ember, ha folyamatosan mindig egy keveset, de növekszik a terhelés.

Nekem ezek a 60-80 km-es túrák mostanában elegek szoktak lenni.

2015. nov. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Hmmm... Remélem, majd én is megyek biciklitúrákra, igazából szeretném s jó helyen lakom hozzá. A gyaloglás és a motorozás közül eddig eléggé kimaradt.

No igen, terep kérdése, mennyire kemény. Az egyik legtöbb kalóriát égető mozgás a hegyi kerékpározás, na azt már nem nekem találták ki, nekem elég félelmetes néha a sima biciklizés is. De majd belejövök.

Ha cukorbeteg lennék s javítanom kellene a koleszterimen, akkor állandóan ketóznék, nem ilyen fegyelmezetlenül... Sok opcióm mondjuk nem lenne, a szénhidrát nem jó, energia kell, ez az étrend pedig jót tesz ilyen esetben.

Az anyagcsere sebességének nem tudom, mi köze van ahhoz, hogy zsírral tud-e fogyni az ember. A zsír sokkal alkalmasabb fogyásra az inzulinválasz hiánya s a szénhidrátnál táplálóbb volta miatt - de a buktatója és a fogyás elsődleges feltétele a megfelelő kalóriabevitel.

Zsírral hízni is lehet, ha sokat eszik belőle az ember, bár pár ember azt állítja, hogy nem. Nyilván lehet, a plusz kalóriák már csak ilyenek. Bizonyára fehérjén is el lehetne hízni, ha az ember képes volna olyan sokat enni belőle anélkül, hogy megbetegedne (lehet, hogy volt is már rá példa).

Kis kalóriakeretnél (lassú anyagcsere kevés mozgással) pont hogy jól jön az erősen zsíros étrend, mert így éhség nélkül fogyhat az átlagos ember, hogy mennyire tudja összehozni a szükséges tápanyagokat, az más kérdés. Túl kis kalóriakeretnél normális ember mozogni kezd, no meg máskor is, de ilyenkor még fontosabb, koplalni nem jó akkor sem, ha bírjuk s nem érzünk éhséget.


No, azt hiszem, mindent kellően kitárgyaltam már.

A videókat majd megnézem, szép tájakon jártál...

2015. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"Ha cukorbeteg lennék s javítanom kellene a koleszterinemen, akkor állandóan ketóznék, nem ilyen fegyelmezetlenül... Sok opcióm mondjuk nem lenne, a szénhidrát nem jó, energia kell"


Épp attól az úgynevezett "rossz" zsírtól kell megszabadulni, nem hogy még azzal külön elárasztani a szervezetet..


A szénhidrátból is kell a szervezetnek, szüksége van rá, de a túl sokat egyszerre nem tudja feldolgozni . Vagyis lassan lebomló szénhidrátból lehet annyit enni egyszerre, ami a következő másfél-kettő órában lebomlik a szervezetben normál vércukor értékre.


A zsírok közül a NEM hidrogénezett kókuszolaj/kókuszzsír és a hasonló zsírok használhatók ilyen esetben. Azért előfordul, hogy kicsit szoktam bűnözni egy kevés sült császárhússal vagy ropogós töpörtyűvel. persze nem eszek sokat belőle, azt meg úgyis lemozgom ilyen kerózáskor. Ezért merem ajánlani másnak is a testmozgás bármilyen formáját, ami jólesik. Viszont a leginkább kényelmes mozgásforma a biciklizés, mert amikor pl. felmegyek egy emelkedőre, a gyalogos is fel kell menjen, de amikor lejövök akkor csak pihenek közben.


Vagy ha nem is megy fel emelkedőn valaki, a tempót saját maga diktálja. Ha kell akkor lassan és ha kedve és ereje engedi akkor jól megnyomja rövid távon és utána pihenhet megint lassú csorgással. Ha valaki elkezdi akkor jön rá az ilyen hely változtatás kényelmére, arra az élményre, hogy nem kell cipelni az embernek a testét, csak könnyedén gurul ülve. Aztán a kerékpárral lehet vadulni is. Persze ahhoz először kell egy kis edzettséget összeszedni.


Lehet hallani a videón ahogy lihegek én is Dömörkapunál, amikor megyek fel az enyhe emelkedőn a parkolón keresztül. Tavasszal, amikor nem vagyok edzésben, akkor majdnem megszakadok mire egy olyan enyhe emelkedőn is felmegyek, de ilyenkor nyár után a jó idő végére már mentem előtte eleget, hogy kicsit jobban bírjam. Csak ezen múlik. Ezért merem ajánlani bárkinek, mert mindenki a saját tempójában nyomhatja ahogy jólesik. Az viszont garantált ha rendszeresen csinálja, akkor egyre könnyebben teszi meg ugyanazt az utat. Vagyis elkezdődik az izomerő növekedése. Attól könnyebbé válik mindenféle mozgás az élet minden területén és ez így erősíti önmagát. Minél könnyebbé válik valakinek a mozgás, annál inkább el tudja égetni a felesleges energiát. Azt viszont sohasem szabad elfelejteni, hogy kerékpározáshoz is mint bármilyen izom munkához kell fehérjeforrás az étkezésnél.


Most is, amikor haza jöttem, út közben volt egy pecsenyés a Szentendre előtti lidl áruház parkolójában egy büfékocsiban. Ott vettem sült oldalast és pulykacombot. Itthon volt még saslik maradék korábbról.

Az oldalas és a pulyka lement még este és a saslik reggelre maradt, hogy helyére tegyem a fehérje egyensúlyomat.

Ezek elég sovány élelmiszerek a koleszterin bevitelt sem tolják el arra ami már árthatna.

.


"Az anyagcsere sebességének nem tudom, mi köze van ahhoz, hogy zsírral tud-e fogyni az ember."


Anyagcserre sebességet írtam volna?


Anyagcsere betegséget írtam azt hiszem, amikor nem tudja megfelelőképpen felhasználni a különböző tápanyagokat a szervezet. Pl a bevitt szénhidrátokból is zsírt termel ami lerakódik az érfalakra a belhártya alá és különböző ér rendszeri betegségeket okoz. Ez az ami miatt nem szabad túl sok "rossz" koleszterint enni "nekünk".


Mi az a rossz és jó zsír?

Itt idézem egy ezzel foglakozó oldalról:

"A "jó" és a "rossz" koleszterin (HDL-LDL)

A szervezetünkben és az ételekben található telített zsírokból a máj állítja elő a koleszterint, mely testünk minden részén speciális fehérjékkel kapcsolódik össze és így kerül be a vérkeringésbe. Ennek a kapcsolódásnak, idegen szóval lipoproteinnek két fajtája van, az alacsony sűrűségű LDL, és a magas sűrűségű HDL. Az LDL – ezt hívják "rossz"nak – a májból a sejtek felé szállítja a koleszterint. Ha ebből túl nagy mennyiség van jelen a vérben, az érfalakat súlyosan károsíthatja, mégpedig úgy, hogy lerakódik az artériák belhártyája alatt keménnyé, merevvé téve azok falát. Ezt az állapotot hívjuk érelmeszesedésnek, melynek későbbi következménye lehet például a szívinfarktus.

Ezzel szemben a HDL, a "jó" koleszterin, a felesleges koleszterint kivonja a vérből, és visszaszállítja a májba, amitől csökken a fent említett állapot kialakulásának kockázata is. A májba jutott koleszterinből többek között epesavak képződnek, amelyek a táplálék emésztését segítik elő."


Forrás: [link]


" ...szép tájakon jártál."

Köszönöm. :)

2015. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!