Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosan kér tőlem a férjem 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kér tőlem a férjem 1 millió forintot válásnál a házért?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Férjemmel közös 50-50% tulajdonú hányadú lakással rendelkezünk. Ő 2 éve lelépett a barátnőjével. Be szeretném adni a válást. Azt mondta hogy csak és kizárólag akkor kerülhetne át a lakás a nevemre ha fizetek neki 1M ft-ot.

Viszont a ház értéke kb 10M ft, a hitelállomány: 10M Ft. A hitel az én nevemen van, ő adóstárs. Nyilván a hitel is lekerülne a nevéről ha 100%-ban enyém a lakás.

Ha eladom, 0 Ft-om marad, albérletbe nem fogok menni a gyerekkel (1 közös), plusz önerőm sincs egyedül egy új lakást venni.

Ennek a meglévő ház hiteléből még 16 év van, hiteltörlesztést bírnám egyedül fizetni.


Mi a véleményetek? Jogosan kér tőlem 1M Ft-ot?


2016. márc. 29. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha a háznak belefizetett az alaptőkéjébe és idáig közös pénzből fizettétek a törlesztőket, akkor azt kell mondanom, hogy igen.

38F

2016. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Együtt vettétek, törlesztettetek eddig? Így látatlanba szerintem is az van amit első ír. 29/f
2016. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű,hogy jogosan!
2016. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha a 10milliós házból 1 milliót kér,akkor igen.
2016. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Asszem ezert sem fogok hitelt felvenni sem egyedul, de massal kozosen meg vegkepp nem.
2016. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Na igen, de akkor a hátralévő hitelbe is fizetnie kéne.

Szerintem ne csinálj semmit, majd a bíróság rendezi a vagyonmegosztást.

2016. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
A ház értékéből kivonni a még törlesztendő hitelt, belekalkulálni a 2 év különélés alatt az általad egyedül fizetett hitelösszeget, és a maradékot felezni. Na, az jár a férjednek.
2016. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Attól, hogy fizetsz neki 1 milliót és a ház 100%-ban a tiéd lesz, a hitel még megmarad. Szerintem a bank a jelzálog miatt nem is engedné az elidegenítést, szóval már itt megbukik a történet. HA netán a bank mégis belemegy, ki lesz az új adóstárs?
2016. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Elváltként válaszolok, túl egy vagyonmegosztáson.


10 MFt a vagyon, részetek 5-5 MFt/fő.

10 MFt a hitel, részetek 5-5 MFt/fő.


(a történet szempontjából a házassági vagyonközösségben nincs igazán jelentősége annak, hogy te vagy a főadós, ő pedig az adóstárs, vagyonmegosztáskor 5-5 MFt a kötelezettségmegosztás főszabály szerint).


Játszd le az ajánlatot:

induló állapot: fenti

Ha fizetsz 1 MFt-ot, akkor:

NEKED:

- 5 MFt vagyonból 10 MFt vagyon lesz (ház 100%-ban a tiéd)

- 5 MFt kötelezettségből 10 MFt kötelezettség lesz (hitel 100 %-ban a tiéd)

- 1 MFt kötelezettség a férjed részének kifizetése is

Egyenleg: - 1 MFt (plusz a rengeteg költség, ami a banki szerződésmódosításból, földhivatali bejegyzésből stb. áll, nyugodtan számolj rá 100-200 eFt költséget)


Ő:

- lekerül a nevéről a jelenleg korlátozottan forgalmoképes tulajdonrésze (eladni így nehézkesen tudjátok a közös tulajdon miatt, a hitel miatt stb.)- ezzel sokat nem veszít, mert a kötelezettsége is ugyanakkora, mint a vagyona ebben

+1 MFt likvid pénz

Ezen csak nyer.


Én ezt az ajánlatot nem fogadnám el, de ez csak én vagyok.

Amennyiben VALÓS az, hogy jelenleg az ingatlan értékének megfelelő a hitel is.

Ellenben ilxen "nagyszerű" ajánlatra válaszul megkínálnám azzal, hogy a két gyerek után fizetendő gyermektartásdíj X évi összegét fzetheti egy összegben előre is, amelyet én a meglévő hitelem előtörlesztésére fordítanám- ha a megélhetés és a gyerekek ellátása neked egyébként sem okoz gondot :)

Szóval a férjed is fizethet neked a váláskor pl. 1 MFt-ot (más jogcímen)- és ugyanott lesztek :)


Más: honnan vagy abban biztos, hogy a bank hozzájáru ahhoz, hogy a férjedet kiengedje az adóstársi kötelemből? (magyarul: nem feltétlenül fog ehhez hozzájárulni, először talán ennek kellene utánajárni, mert a bank számára a férjed a hitelszerződésben akkor is adóstárs, egyben biztosíték is maradna 16 évig, ha ti elváltok- akkor engedné ki, ha neked egyedül is bőven elegendő a vagyonod/jövedelmed- illetve a hitelfelvételhez képest neked megnövekedett jelentősen a jövedelmed/vagyonod- tehát egyedül akkora a kockázati besorolásod, mint anno a felvételkor kettőtöknek volt- erre azért kicsi az esély, de nem lehetetlen).

2016. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Semmit ne fizess, amíg nincs végzés.
2016. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!