Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A láthatás ideje alatt nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A láthatás ideje alatt nem beszélhetek a gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben most beszéltem VOLNA másodjára gyermekemmel, amíg az apja láthatási hétvégéje volt. Ő kérte, hogy hívjam fel.

Az apja kikapcsolta gyermekem saját telefonját. A sajátján pedig eltiltotta a gyereket, nem adta...


2 éves kora óta tartós beteg. 2 éve pedig nagyon súlyos volt az állapota. Apjától elváltam és rajtam akar bosszút állni...


Jelenlegi férjemet lehülyézi, mindenben áskálódik.


Ahogy utána olvastam, ezt pontosan az anyukák szokták csinálni.

Én eddig is mindenben tartottam magam az ítéletben foglaltak szerint, ill. hogy gyermekem rendben tölthesse apjával levő idejét.


Most már a gyermekünket használja fel bosszújára.

Hazajött gyermekem és értetlenül mondta, hogy "anya, nem hívtál fel..."


Direkt nem árulta el, egyáltalán hol van a gyermek, hiába mondtam, hogy ő kérte, hogy hívjam, ugyanis egyre többet mondja, hogy fél, nem szeretne apjához menni...


Mit tehetnék...


2010. márc. 16. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
69%
meny be a gyámügyre és mond el ezt ,ilyen nincs hogy nem hívhatod fel!ne hagyd magad!
2010. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
82%

Hány éves a gyerek?

Én nem vagyok szakember, de szerintem semmi nem tiltja, hogy felhívd a gyerekedet.

Szerintem először próbáld ezt békésen elintézni az apával. Hívd át, és nyugodt hangnemben, nem a gyerek előtt próbáld vele megbeszélni, hogy nem akartál te semmi rosszat, ezért nem érted, miért nem engedte, hogy felhívd a gyerekedet, és a jövőben nem szeretnéd, ha ez megismétlődne. És ne szidja a férjedet a gyerek előtt, te sem szítod a gyereket ellene, akkor ő se szítsa a gyereket mások ellen, pláne, hogy ennek már következménye van, de az ellenkezőjét éri el, mint amit akar. Nyugodtan mondd meg neki, hogy sikerült elérnie azt, hogy a gyerek nem akar hozzá menni, ezért sürgősen változtasson a viselkedésén.

2010. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 A kérdező kommentje:

Sajnos ezen már rég túl vagyunk. Inkább kerülöm a vele való beszélgetést, mert állandóan oda lyukad ki, hogy hol tud hibáztatni. De nem tud megfogni sehol.


Lehet, hogy hiba volt, de már sírva kértem a telefonban, hogy legalább a háttérből halljam a hangját és hogy tudja, hogy igenis nem felejtettem el, hogy egyszer hívjam föl, hogy megnyugodjon...

2010. márc. 16. 10:52
 4/111 anonim ***** válasza:
72%

A kicsi mennyi idos? Hova viszi, van lakasa? Alberletbe, szuleihez? Szerinted nincs biztonsagban? Vagy a birosagra irjal, es legyen targyalas ahol az apat kotelezik elmondani, hogy hova viszi a kicsit mindig. Mert tudnod kell, hogy hol van lathatason!!

Vagy a gyamugyre menjel be, es kerdezd meg, hogy mit tegyel.

A volt parod kivel el egyutt? Ellatja a kicsit rendesen?

2010. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
61%

egyértelműen gyámügy


és nem bosszúból, de nem engedném ezentúl, hogy nélküled találkozzon a gyerekkel

2010. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 A kérdező kommentje:

Nem kicsi már. 9 éves.

Viszont tartós beteg és sajnos megkapta az értelmi fogyatékos diagnózist is, mivel a képességei nem éri el a korának megfelelő szintet.

Egyébként egy tündéri gyerek, báránylelkű, jó gyerek. És mindehhez a nehézségekhez képest igen intelligens, jól nevelt.

2010. márc. 16. 11:17
 7/111 anonim ***** válasza:
22%
pláne
2010. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom a helyzetedet! Próbálj meg mégegyszer beszélni az exeddel, hátha. Sok sikert!


Off

Mi azért nem engedjük, hogy a gyerek (5éves) a láthatás alatt beszéljen az anyjával, mert az anyja ilyenkor mindig csak "felhergelte", azzal, hogy jaj de hiányzol, meg itthon ez meg ez van, ezt meg ezt vettem/csináltam neked. Az ilyen beszélgetések után a gyerek mindig kiborult, hogy haza akar menni az anyjához. Persze jól érzi magát nálunk, imád velem és az apjával lenni, de az ilyenek miatt kiverte a hisztit. Mióta beszüntettük a telefonálgatást, azóta nyugalom van abban a két napban. :)

2010. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
36%

Most nem azért,de mi az a halaszthatatlanul fontos,amiért fel kellett volna hívni a gyereket?

Az utolsónak van igaza:csak annyi fog történni,hogy felzaklatja a gyereket-mégha nem is mondanak neki hasonlókat.

Ezzel a gyereknek ártasz,mert nincs olyan,hogy nem akar menni az apjához,a gyereknek mennie KELL.És neked kell felkészítened rá úgy,hogy szívesen menjen és ne féljen.És hidd el jól érzi ott magát,de ugyanakkor neked nem meri elmondani,mert érzi,hogy te mást szeretnél.Ha ő csak a Te kicsi fia lennél.Így ,hogy a kisfiú beteg ez még rosszabb neki,hidd el.

Szerintem a gyerek pláne ha 9 éves,a mobiltelefont ne vigye ezentúl apuhoz...

Megértem aput,az az ő két napja.

2010. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
27%

ja igen,és ne igérd meg a gyereknek,hogy felhívod.

Ez nagy butaság volt.Most esetleg magadnak szerzel egy rossz ponztot,mert a gyereknek nem úgy fog lejönni,hogy az apja nem kapcsolta be a mobilt,hanem úgy,hogy te nem hívtad.Elvégre apa nem ígérte meg,hogy bekapcsolja a mobilt.

Tehát még véletlenül se hozd fel,hogy apa nem engedte,hogy beszélj vele.Apa ilyent nem ígért neki.

2010. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!